Jitka Hilská
(1953)V letech 1972 – 1977 studovala scénické výtvarnictví na divadelní fakultě AMU (kresbu a malbu zde vyučoval akademický malíř doc. O. Smutný). Od původních krajinářských inspirací se postupně její obrazy (lyrická emotivní abstrakce) stávaly „výtvarným přepisem“ poezie Bohuslava Reynka, Jana Skácela apod. ve smyslu duševní blízkosti a rezonance. Pracuje technikou oleje na plátně nebo kombinovanou technikou na papíru i na plátně. Od roku 2003 se zabývá také fotografií.
Jitka Hilská
Přeslička
Položka č.: 304Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
olej, plátno, 80. léta, 28,3 x 34,5 cm, sign. PD J.Hilská, žákyně doc. M. Romberga a O. Smutného
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Jitka Hilská
Rozkvetlá mez
Položka č.: 303Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
olej, plátno, 49,2 x 62,8 cm, sign. PD J. Hilská, rám (nezaskleno), rám mírně zašlý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žákyně doc. M. Romberga a O. Smutného
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)