-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
U televizoru
No.: 31Auction price: 5.000 CZK (209 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:30
akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,6 cm, sign. PD Renčín, dole text: Čest práci! To býval dřív pozdrav. Takové dnešní čest penězům!, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Den a noc
No.: 32Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:31
litografie, 1983, 60 x 44 cm, sign. DU Stanislav Holý 83, č. 46/47, v pravém horním rohu natržený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Holý
(1943-1998)
Bludiště života
No.: 33Auction price: 3.800 CZK (159 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:32
litografie, 64,8 x 48,8 cm, sign. DU Stanislav Holý, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. A. Hoffmeister at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 3.800 CZK (159 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Portrét (pan Mrkvička)
No.: 34Auction price: 78.000 CZK (3.250 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:33
olej, plátno, asi 50. léta?, 30 x 20 cm, rám, vzadu nalepený katalogový štítek s číslem katalogu 263, přiložena fotografie, která zachycuje pana Janečka s obrazem pana Mrkvičky, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar As…
Current price: 78.000 CZK (3.250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Strach
No.: 35Auction price: 65.000 CZK (2.709 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:34
olej, sololit, 27 x 20 cm, sign. vzadu Ota Janeček 85, rám, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 65.000 CZK (2.709 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ota Janeček
(1919-1996)
Kulovité těleso
No.: 36Auction price: 85.000 CZK (3.542 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:35
olej, sololit, 1989, 41 x 27 cm, sign. PD Ota Janeček 89, rám, vzadu popsáno, na rubu štítek soupisu díla č. 9757, brilantní ukázka díla z ruky jednoho z našich nejvýraznějších umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného. Byl člen…
Current price: 85.000 CZK (3.542 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zbyšek Sion
(1938)
Bez názvu
No.: 37Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:36
akvarel, lak, akryl, papír, 1993, 41, 7 x 29,5 cm, sign. PD Z. Sion 93, Zbyšek Sion je významným představitelem strukturální abstrakce a imaginativní malby. Při studiu na pražské AVU se seznámil s umělci, později známými protagonisty informelu, kteří ovlivnili počátky jeho tvorby. Vyústěním tohoto s…
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Miroslav Šnajdr
(1938)
Reminiscence v moll
No.: 38Auction price: 50.000 CZK (2.084 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:37
kombinovaná technika, olej, pastel, 2007, 70 x 80 cm, sign. PD M. Šnajdr 07, rám, Miroslav Šnajdr patří mezi solitéry českého výtvarného umění, k umělcům působícím mimo velká kulturní centra. Ve své tvorbě zůstal věrný svému přesvědčení a názoru. Abstraktní obrazy Miroslava Šnajdra vycházejí z bohat…
Current price: 50.000 CZK (2.084 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alojz Klimo
(1922-2000)
Město
No.: 39Auction price: 38.000 CZK (1.584 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:38
kombinovaná technika, tempera, sololit, 73 x 61 cm, sign. PD A. Klimo 90, rám, autor patřil k nejprogresivnějším slovenským umělcům od 60. let 20. století. Svým malířským rukopisem vyjadřoval zájem o geometrickou abstrakci a konstruktivismus. V první polovině 60. let se na slovenské umělecké scéně o…
Current price: 38.000 CZK (1.584 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Šárka Koudelová
(1987)
Garbage to garbage
No.: 40Auction price: 42.000 CZK (1.750 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:39
akryl, plátno, 2021, 90 x 60 cm, sign. vzadu Koudelová 2021
Current price: 42.000 CZK (1.750 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Věra Janoušková
(1922-2010)
Postava
No.: 41Auction price: 80.000 CZK (3.334 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:40
polychromované dřevo, 1979, v. 102 cm, sign. vzadu V. Janoušková 1979, autorka byla absolventkou UMPRUM, členkou umělecké skupiny UB12 a Umělecké besedy a výraznou představitelkou vlny nové figurace. Své artefakty tvořila z netypických materiálů jako je smalt nebo osinkocement, případně dřevo, z něh…
Current price: 80.000 CZK (3.334 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Hendrych
(1936)
Bysta stykač
No.: 42Auction price: 30.000 CZK (1.250 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:41
bronz, 1967, v. 30 cm, sign. Hendrych 67, č. 2/5, the disciple of prof. J. Wagner and J.Kavan at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, postgraduate study at the atelier of prof. Hladik at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 30.000 CZK (1.250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dobroslav Foll
(1922-1981)
Ikarus letí ke slunci
No.: 43Auction price: 110.000 CZK (4.584 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:42
objekt, 70. léta, 105 x 105 x 120 a 50 cm, z cyklu Vývoj letectví, zajímavý autor působící v II. pol. 20. století. Člen Skupiny RADAR, který stál dokonce u vzniku této tvůrčí skupiny v r. 1959. Autor, jež se vyznačoval osobitým smyslem pro humor, který vetknul i do své tvorby, a kterým ovlivnil souč…
Current price: 110.000 CZK (4.584 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Hannibal, největší lev v zajetí
No.: 44Auction price: 280.000 CZK (11.667 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:43
kvaš, papír, 30 x 30 cm, sign. PD Z. Burian, rám, the disciple of prof. M. Svabinsky and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of Fine Artists - Purkyne
Current price: 280.000 CZK (11.667 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost I
No.: 45Auction price: 3.800 CZK (159 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:44
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign. LD Baron - 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bi…
Current price: 3.800 CZK (159 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karol Baron
(1939-2004)
Bytost III
No.: 46Auction price: 3.800 CZK (159 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:45
tuš, akvarel, 1996, 29 x 20 cm, sign PD Baron 1996 Bratislava, rám, Karol Baron byl slovenský malíř hlásící se k surrealismu. Studoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Po absolvování svá díla vystavoval na mnoha výstavách v Prešově, Berlíně, Monsu, Praze, Brně a Bratislavě. Vydával bibli…
Current price: 3.800 CZK (159 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Znak ženské bytosti
No.: 47Auction price: 11.000 CZK (459 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:46
tužka, papír, 6,2 x 4,2 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists
Current price: 11.000 CZK (459 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Stojící mužský akt zepředu
No.: 48Auction price: 11.000 CZK (459 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:47
tužka, papír, 12 x 6 cm, studijní kresba, součástí položky je Katalog neznámých prací Jana Zrzavého, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists
Current price: 11.000 CZK (459 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Štursa
(1880-1925)
Akt
No.: 49Auction price: 7.500 CZK (313 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:48
tužka, papír, 1918, 37 x 28 cm, sign. PD Jan Štursa 1918, rám
Current price: 7.500 CZK (313 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Autoportrét (14 letý)
No.: 50Auction price: 48.000 CZK (2.000 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:49
uhel, akvarel, papír, 1905, 10,8 x 8,6 cm, sign. DU J. Zrzavý, rám, vzadu autorem popsáno: Vlastní podobizna 1905, 14 letý, čís. 19, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists
Current price: 48.000 CZK (2.000 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
Únos ze Serailu
No.: 51Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:50
litografie, 39,5 x 24,5 cm, sign. PD A. Born, rám, č. 49/55, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 25.000 CZK (1.042 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
Úspěšné vystoupení náhradníka
No.: 52Auction price: 49.000 CZK (2.042 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:51
litografie, 53,5 x 42,5 cm, sign. PD A Born, rám, č. 19/70, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 49.000 CZK (2.042 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Šalamoun
(1935-2022)
Nálezy
No.: 53Auction price: 9.000 CZK (375 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:52
litografie, 1974, 59,5 x 42 cm, sign. DU Šalamoun, rám, the disciple of prof. V. Silovsky and V. Pukl at The Academy of Fine Arts in Prague, prof. A. Kapr and G. K. Muller at The Academy of Graphics and Typographical Arts in leipzig, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists
Current price: 9.000 CZK (375 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Šalamoun
(1935-2022)
Prozatímní řešení
No.: 54Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:53
litografie, 1990, 37,5 x 48,5 cm, sign. DU Jiří Šalamoun , rám, č. 73/90, Vystudoval grafickou speciálku na AVU u V. Silovského a V. Pukla. Dále také studoval v Lipsku na Vysoké škole grafiky a knižního umění u A. Kapra a G. K. Müllera. Na VŠUP pak sám vedl ateliér ilustrace a grafiky. Ve své tvorbě…
Current price: 25.000 CZK (1.042 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Ešte jedna slza I
No.: 55Auction price: 35.000 CZK (1.459 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:54
litografie, 1971, 44,5 x 36 cm, sign. PD Brunovský 1971, č. 38/80, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Bratislava, the disciple of prof. V. Hloznik at The Academy of Fine Arts and Design
Current price: 35.000 CZK (1.459 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Albín Brunovský
(1935-1997)
Ešte jedna slza II
No.: 56Auction price: 35.000 CZK (1.459 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:55
litografie, 1971, 44 x 35 cm, sign. PD Brunovský 1971, č. 34/40, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Bratislava, the disciple of prof. V. Hloznik at The Academy of Fine Arts and Design
Current price: 35.000 CZK (1.459 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Gažovič
(1939)
Pocta H. Boschovi
No.: 57Auction price: 10.000 CZK (417 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:56
litografie, 1984, 40,7 x 32,4 cm, sign. DU Vl. Gažovič 84, zkušební tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Hloznik at The Academy of Fine Arts and Design in Bratislava, prof. M. Melcher at The Academy of Fine Arts in Vienna
Current price: 10.000 CZK (417 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Revoluce bdí nad Plajachirou
No.: 58Auction price: 3.800 CZK (159 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:57
litografie, 1980, 48,7 x 37,5 cm, sign. PD Liesler 80, č. 39/180, na zadní straně popsáno autorem česky a německy, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of C…
Current price: 3.800 CZK (159 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Surrealistická kompozice
No.: 59Auction price: 6.000 CZK (250 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:58
litografie, 1995, 56 x 43 cm, sign. PD Liesler 95, rám, č. 2/110, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graphic Artists, member of the group Sedm v rijnu
Current price: 6.000 CZK (250 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alena Anderlová
(1977)
Ananas
No.: 60Auction price: 18.000 CZK (750 €)
Planned termination: 25. 06. 2024 15:59
olej, plátno, 2014, 40 x 40 cm, sign. vzadu Anderlová
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED