-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Óda na marnost
No.: 51Auction price: 100 CZK (5 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:20
tisk, akvarel, 2013, 9 x 9,5 cm, sign. Zdeněk Mézl 2014, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
V láhvi
No.: 50Auction price: 150 CZK (7 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 20:19
dřevoryt, 9 x 6 cm, sign. DU Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 150 CZK (7 €)
Last auctioneer: ID3**5 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
…NEC ULLIS SAUCIA VOMERIBUS PER SE DABAT OMNIA TELLUS
No.: 16Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:45
dřevoryt, 24 x 18 cm, sign. PD Zdeněk Mézl, č. 85/105, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Hostina
No.: 11Auction price: 350 CZK (15 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:40
dřevoryt, 9,5 x 11 cm, sign. PD Zd. Mézl, mírně pokrčený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Poseidon
No.: 9Auction price: 1.000 CZK (42 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:38
dřevoryt, 1989, 24 x 18 cm, sign. PD Zd. Mézl, Pamětní list k slavnostnímu večeru národního umělce Františka Kožíka, vydal spolek českých bibliofilů 7. června 1989, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Zdeněk Mézl
(1934-2016)
Plodný mnich
No.: 1Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 16. 05. 2024 19:30
dřevoryt, 8,3 x 5,7 cm, sign. PD Zd. Mézl, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. J. Vodrazka, V. Pukl, V. Silovsky and A. Tomov
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Emil Filla
(1882-1953)
Matches
No.: 8Auction price: 12.000 CZK (500 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:07
etching, aquatint, 19,6 x 15,5 cm, sign. lower/right Emil Filla, yellowed paper, small stains on paper, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Thiele and Bukovac at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists and SVU
Current price: 12.000 CZK (500 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 20 000 - 25 000 CZK
-
Václav Boštík
(1913-2005)
Nebula
No.: 5Auction price: 11.000 CZK (459 €)
AUCTION IS TERMINATED: 09. 05. 2024 16:04
dry needle, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. lower/right Boštík 65, frame, the disciple of W. Nowak, member of The Umelecka beseda, later UB 12
Current price: 11.000 CZK (459 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
Estimate: 18 000 - 22 000 CZK
-
Karel Valter
(1909-2006)
L. Kundera: Vzpomínka na krajinu bez měst * Horaria
No.: 1295Auction price: 2.500 CZK (105 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:19
bibliofilie, 4x orig. sign. linoryt Karel Valter, podpis na titulu a báseň L. Kundera, 7. sv. edice Velen, sestavil a vydal jako neprodejný tisk Dr. Jan Vykoukal, volné listy v obálce, ex. 32/90, 21 x 15,5 cm, nestr., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of the group L…
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kysela
(1881-1941)
K. Toman: Sluneční hodiny
No.: 1294Auction price: 200 CZK (9 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:18
bibliofilie, orig. dřevoryt ve frontispisu, viněta v titulu a úprava Fr. Kysela, 2. sv. ed. Vinice, vydala knihovna Uměleckého Měsíčníku Skupiny výtvarných umělců, Praha 1913, pozdější převazba, 41 s., desky zašlé, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of …
Current price: 200 CZK (9 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
M. Tyrš: Náš úkol, směr a cíl
No.: 1293Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:17
bibliofilie, sign. orig. dřevoryt ve frontispisu, viněta v titulu a úprava C.Bouda, studie a podpis L. Jandásek, vydavatelovo věnování a s podpisem v tiráži, tisk Kryl a Scotti, soukromým tiskem vydal Václav Janda, Nymburk 1931, pův. brož s přebalem, ex. 60/300, 32 s., velmi dobrý stav , Provenan…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Lukavský
(1924-1984)
Dřevo a květiny
No.: 1292Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:16
bibliofilie, úvod a podpis Vl. Thiele, podpis, jedenáct bar. dřevorytů a knižních značek Jar. Lukavský, Ex. 72/111, nestr., brož, obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Z. Balas and V. Silovsky
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Sychra
(1903-1963)
Jiří Mahen: Máchova poesie
No.: 1291Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:15
bibliofilie, sign. heliogravura V. Sychra, úvodní poznámka Fr. Halas, vydal Václav Tomsa, Praha 1941, Ex. 7/300, 39 s., brož., obálka v dolní části natržená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and prof…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Václav Mašek: Nedokončený portrét
No.: 1290Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:14
bibliofilie, litografie, linoryt a dřevoryt Václav Mašek, vydal Josef Sonberg, Praha 1932, v tiráži podpisy autora, ilustrátora a vydavatele, 130 výtisků, 12 s., brož., zašpiněná obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague a…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Philippe Soupault: Negr
No.: 1289Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:13
bibliofilie, obálka A. Hoffmeister, vydal Ot. Štroch - Marien, Praha 1928, 20. svazek Knih dnešku, edice Aventinum, 87 s., brož, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Růžena Autengrubrová: Růžová zahrádka nejmenší
No.: 1288Auction price: 500 CZK (21 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:12
bibliofilie, sign. lept ve frontispise a grafická úprava C. Bouda, vydala jako soukromý tisk autorka, Praha 1930, nestr., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka …
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Tittelbach
(1900-1971)
Karel Konrád: Robinsonáda
No.: 1287Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:11
bibliofilie, obálka a 2 kresby V. Tittlebach, 2. svazek Nové edice Hyperionu, vydala Erna Janská, Praha 1926, 77 s., brož, poškozený hřbet a při okrajích pokrčená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite and J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and…
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jos. Hora: Rekviem
No.: 1286Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:10
bibliofilie, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex.150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Academy of Arts, Architecture …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
František Halas : Obrazy
No.: 1285Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:09
bibliofilie, 8 x litografie členů SVU R. Brun, P. Dillinger, Fr. Kaláb, Jar. Král, V. Mužík, L. Procházková, Ant. Procházka, Fr. Srp, text Fr. Halas, tisk fa R. Röhrer, prémie na r. 1938, vydala Skupina výtvarných umělců v Brně, Brno 1938, sešit a přílohy v ob., nestr. (12), 29 x 21 cm, zažloutlé …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Nahoru a dolů - Hloubkové básně
No.: 1284Auction price: 2.900 CZK (121 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:08
bibliofilie, 13 prořezávaných typogramů a podpis na titulu J. Kolář, doslov J. Hlaváček, vydal Torst, Praha 1991, ex. 124/300, volné listy v plátěných deskách, papír Zanders Ikonofix mat, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and…
Current price: 2.900 CZK (121 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Flejšar
(1922-2010)
Plakát, užitá tvorba
No.: 1283Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:07
bibliofilie, obálka - rozkládací autorský plakát sítotiskem, 8 sítotiskových vyobrazení a úprava J. Flejšar, text katalogu E. Minář, katalog výstavy v Galerii Václava Špály v r. 1983, vydal SČVU, Praha 1983, sešit v ob., 30 x 21 cm, nestr. (20), velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Istler
(1919-2000)
grafické listy k Obrtelovu Vodotrysku
No.: 1282Auction price: 1.800 CZK (75 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:06
bibliofilie, 4x sign. barev. kombin. technika J. Istler (3x168/200+ 1x14/200), tisk P. Dřímal, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1987, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of German painter Walte…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivan Jakovlevič Bilibin
(1876-1942)
Skazki. Carevna Ljaguška
No.: 1281Auction price: 1.500 CZK (63 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:05
bibliofilie, ilustrace, rámcové dekorace,návrh obálky a úprava I. J. Bilibin, chomolitografický tisk, vydala Izdanie Ekspedicij Zagotovlenija Gosudarstvennych Bumag, Petrohrad 1901, sešit, 10s., 1 list a zadní desky chybí , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Demel
(1942)
Katalog s grafikou
No.: 1280Auction price: 2.200 CZK (92 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:04
bibliofilie, podpis K. Demela v tiráži, přiložen orig. graf. list Rozkoš, 12,2 x 19,7, text ve francouštině, němčině a češtině, Ex. 82/1000, nestr., krouřková vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Z. Sklenar and J. Anderle at The Academy of Arts, Architectu…
Current price: 2.200 CZK (92 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Grigorij Musatov
(1889-1941)
Sovětské častušky
No.: 1279Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:03
bibliofilie, 6x kresba G. Musatov, úprava Fr. Muzika, vybrala a přeložila N. Melniková-Papoušková, tisk V.Vokolek, 214.sv. ed. Aventinum, vydal Ot. Marien-Štorch, Praha 1929, orig. brož, 105s., obálka při krajích pokrčená, 3 skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Josef Hora: Od první do poslední
No.: 1278Auction price: 1.800 CZK (75 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:02
bibliofilie, 3x orig. celostr. lept, kresba na ob. a podpis v tiráži J. Konůpek, usp. a doslovem doprovodil Mil. Novotný, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1947, volné listy v obálce, nestr.(28), nečísl./90 ex., velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula a…
Current price: 1.800 CZK (75 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ludvík Dvořáček
(1895-1970)
Viktor Dyk: Klíč. Povídka o zločinu
No.: 1277Auction price: 400 CZK (17 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:01
bibliofilie, 3x orig. celostr. lept a podpis v tiráži L. Dvořáček, úprava a podpis v tiráži Rud. Hála, 1.sv. ed. Amfora, vydal Josef Hladký, Hranice na Moravě 1927, volné listy v orig. obálce, ex. 84/200, 31 s., ruční papír Pannekoek , velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Mašek
(1893-1973)
Jos. Hora: Rekviem
No.: 1276Auction price: 900 CZK (38 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis Jos. Hory na titulu, 3x orig. sign. mědiryt, úprava a podpis za titulem V. Mašek, tisk M. Pegrassi, 2.sv. ed. Zlatokvět, II. řada, vydal Fr. Borový, Praha 1940, orig. brož, ex. 146/150, 41 s., pannekoek ruční papír, velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Langer: Pražské legendy
No.: 1275Auction price: 300 CZK (13 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:59
kniha, podpis v titulu C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1979, cpl. vazba s ob., 98s., velmi dobrý stav,, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda
Current price: 300 CZK (13 €)
Last auctioneer: ID7**8 History of bids
-
Hermína Melicharová
Hesiodos: Zrození bohů
No.: 1274Auction price: 1.400 CZK (59 €)
AUCTION IS TERMINATED: 24. 05. 2024 14:58
bibliofilie, 4x orig. sign. lept s akvatintou, lept na obálce, úprava a podpis za titulem H. Melicharová, tisk M. Pegrassi, překlad J. Nováková, vydal SNKLHU, Praha 1957, volné listy v papírové obálce, ex. 300, 51 s., losinský ruční papír, velmi dobrý stav, celofánový přebal, Provenance: Antiquarian…
Current price: 1.400 CZK (59 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED