Mario Stretti
(1910-1960)žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, kreslíř, grafik; zabýval se převážně kresbou, volnou a užitou grafikou, exlibris, známkovou tvorbou (především se sportovními náměty, získal za ně řadu ocenění); byl portrétistou a ilustrátorem, vycházel z realistické tradice; práce charakterizoval smysl pro pohyb, v grafických listech zachycoval jak velké davové scény, tak práce komorního obsahu; k oblíbeným tematickým okruhům patřily krajinářské záznamy z cest do Itálie a motivy Prahy; vydal jedenáct bibliofilských tisků s grafickými ilustracemi; syn grafika J. Strettiho-Zamponiho; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, PNP v Praze a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)
-
Mario Stretti
(1910-1960)
Přístav v Benátkách
Položka č.: 802Vyvolávací cena: 1.300 CZK (55 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2024 17:04
lept, 1936, 22 x 27,4 cm, sign. PD Mario Stretti, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.300 CZK (55 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mario Stretti
(1910-1960)
Siesta
Položka č.: 801Vyvolávací cena: 850 CZK (36 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2024 17:03
akvatinta, 24 x 29,5 cm, sign. PD Mario Stretti, zažloutlý papír, na papíře skvrny, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 850 CZK (36 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mario Stretti
(1910-1960)
Na jevišti
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
lept, 24,8 x 31,2 cm, sign. PD Mario Stretti, zažloutlý, zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Mario Stretti
(1910-1960)
San Gimignano
Položka č.: 647Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 12. 2022 10:46
lept, 29,8 x 36,7 cm, sign. PD Mario Stretti, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Mario Stretti
(1910-1960)
Noční Praha
Položka č.: 268862Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2023 11:24
lept, 1922, 38 x 29,5 cm, značeno LD v desce M. Stretti, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu