Adolf Born
(1930-2016)studium na PFUK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž; grafik, ilustrátor; zpočátku kreslil karikarury a ilustroval knížky s O. Jelínkem; s ním měl také první výstavu v Galerii Fronta v Praze (1959); 1964 se zúčastnil výstavy světové karikatury v Montrealu, kde pak v r. 1977 získává Grand Prix; 1972 se stává členem týmu Macourek - Born - Doubrava, který prosul animovanými filmy, známými v mnoha zemích; 1973 vychází v Itálii album jeho kreseb a grafik Donna, sesso forte, u nás vydává Bornografie (1970), Karikatury (1975), Album 12 grafických listů (1992), autobiografickou knížku Mým národům (1990); obdržel 30 vyznamenání a cen za ilustrace, mezi nimi Highly Commended H. CH. Andersen IBBY (1986), Paví pero Opava (1983), Zlaté jablko BIB Bratislava (1979) a jiné, 22 ocenění za karikaturu, grafiku a kresby a 23 ocenění za animovaný film na domácích i zahraničních festivalech, mimo jiné ve Zlíně Cenu J. Trnky za seriál Mach a Šebestová (1979); pro televizi NOVA vytvořil "black-outy" v r. 1993; v letech 1955 - 1994 ilustroval 362 knih, výtvarně spolupracoval na 64 filmech, vytvořil 5 scénických návrhů pro divadla; uskutečnil 144 samostatných výstav u nás i v zahraničí a účastnil se 81 významnějších kolektivních výstav u nás i ve světě (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998; internet)
-
Adolf Born
(1930-2016)
PF Tomáš Svodoba 2000
Položka č.: 416Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2024 10:38
litografie, 1999, 21 x 10,5 cm, sign. LD ABorn, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
PF Tomáš Svoboda 2009
Položka č.: 415Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2024 10:37
litografie, 2008, 10,5 x 21 cm, sign. DU ABorn, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
PF Tomáš Svoboda 2016
Položka č.: 414Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2024 10:36
litografie, 2015, 21 x 10,5 cm, sign. LD ABorn, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
PF Tomáš Svoboda 2013
Položka č.: 413Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2024 10:35
litografie, 2012, 21 x 10,5 cm, sign. PD ABorn, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Úspěšné vystoupení náhradníka
Položka č.: 72Vyvolávací cena: 49.000 CZK (2.042 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 53,5 x 42,5 cm, sign. PD A Born, rám, č. 19/70, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 49.000 CZK (2.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Únos ze Serailu
Položka č.: 71Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 39,5 x 24,5 cm, sign. PD A. Born, rám, č. 49/55, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcový…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Setkání
Položka č.: 104Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
tuš, akvarel, papír, 42 x 29,7 cm, monogr. PD AB, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Bohumil Říha: Vítek na výletě
Položka č.: 33Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20 x 17 cm, podpis s věnováním z roku 1977 a původní perokresba 4,5 x 5,5 cm na tit. listu A. Born, vyd. Albatros, Praha 1975, 1. vydání, pův. pevná vazba, 92s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, …
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Anatole France: Ostrov tučňáků
Položka č.: 32Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,7 x 17,3 cm, podpis z roku 1978 a původní perokresba 7 x 4,5 cm A. Born, vyd. Svoboda, Praha 1978, 7. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 283s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegr…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
M. J. Saltykov-Ščedrin: Stohlavá saň
Položka č.: 31Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,5 x 17,5 cm, podpis z roku 1985 a původní kresba propiskou 6,5 x 6 cm A. Born, vyd. Lidové nakladatelství, Praha 1974, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 334s., v horní části natržená obálka, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckop…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
J. Arbes/K. M. Čapek-Chod, J. Havlíček: Tři česká romaneta
Položka č.: 30Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 15 cm, podpis s věnováním z roku 1985 a původní kresba propiskou 7 x 9 cm A. Born, vyd. Československý spisovatel, Praha 1979, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 296s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, č…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Lúkianos: Pravdivé výmysly
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,5 x 17,5 cm, podpis z roku 1983 a původní perokresba 4,5 x 7,5 cm na předsádce A. Born, vyd. Odeon, Praha 1983, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 222s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, s…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Gerald Durrell: Mluvící balík
Položka č.: 28Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,5 x 17 cm, podpis s věnováním z roku 1983 a původní perokresba 10,5 x 8 cm na tit. listu A. Born, vyd. Albatros, Praha 1983, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 157s., Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen S…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Adolf Born: Bilderbuch der Verführungskunst
Položka č.: 27Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 33,5 x 23,5 cm, podpis s věnováním z roku 1978 a původní perokresba 15 x 17 cm A. Born, vyd. Eulenspiegel Berlin, 1975, 1. vydání, text v němčině, pův. pevná vazba s obálkou, 126s., natržená zadní strana obálky, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké šk…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Natalia Rolleczková: Škaredkovic rodina a já
Položka č.: 34Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 14,5 cm, podpis z roku 1978 a původní perokresba 4 x 4,5 cm na předsádce A. Born, vyd. Albatros, Praha 1977, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 106s., na zadní straně obálky skvrna, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslov…
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Born
(1930-2016)
Adolf Born (katalog)
Položka č.: 706Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
katalog, podp. na vnitřní straně ob. A. Born, vyd. SČVU, Praha, 1990, obs. řadu čb. a bar. vyobr. a drobné texty B. Stehlíkové, Fr. Dvořáka a M. Macourka, pův. sešit, nestr., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole um…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
Miloš Macourek: Jak želva přišla o uši
Položka č.: 2Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 x litografie A. Born, 1987, 23 x 16 cm, obě signovány PD A. Born, č. 92/100, Vydáno v Holandsku, v létě 1987, jako 68. publikace nakladatelství Arethusa Pers Herber Blokland, Baarn. Upravil a vytiskl V. Loosjes. Litografie vytiskl z kamene v nákladu 120 výtisků A. Born. Překlad z češt…
Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
PF 97 Tomáš Svoboda
Položka č.: 862Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2024 15:57
litografie, 1996, 21 x 10,4 cm, sign. DU A Born, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
PF Tom Svoboda 2011
Položka č.: 860Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 03. 2024 15:55
litografie, 2010, 21 x 10,7 cm, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
PF Tomáš Svoboda 2013
Položka č.: 7Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2024 19:36
litografie, 2012, 19 x 10,5 cm, sign. PD A. Born, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
PF Tomáš Svoboda 1998
Položka č.: 6Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2024 19:35
litografie, 1997, 21 x 10 cm, sign. PD A. Born, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
PF 1996 Tomáš Svoboda
Položka č.: 4Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2024 19:33
litografie, 1995, 21,3 x 10,7 cm, sign. PD A Born, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
PF 2000 Tomáš Svoboda
Položka č.: 3Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2024 19:32
litografie, 1999, 21,4 x 10,5 cm, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
PF 2016 Tom Svoboda
Položka č.: 1Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 01. 2024 19:30
litografie, 2015, 21 x 10,5 cm, sign. LD ABorn, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Poslední dražitel: ID8**5 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
Na houpacím křesle
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 18. 12. 2023 17:21
serigrafie, 1991, 19 x 15,5 cm, sign. DU Aborn, Pamětní list účastníkům valného schromáždění SČB dne 18. května 1991, podpis Františka Dvořáka, při pravém okraji místy zašpiněný papír, LD roh ohlý, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslov…
Aktuální cena: 1.400 CZK (59 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
Exlibris Fr. Nepil
Položka č.: 408Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 12. 2023 09:19
serigrafie, 1995, 14 x 8 cm, sign. DU ABorn 95, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
Kopretiny pro zámeckou paní
Položka č.: 32Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 16. 10. 2023 19:31
filmový plakát, formát A3 (42x30 cm), r. J. Pinkava, 1981, dvě drobné trhlinky při levém okraji, jinak velmi dobrý stav, nepřeložen, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Pol…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu
-
Adolf Born
(1930-2016)
S kočkou na lavičce
Položka č.: 151Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:03
tuš, papír, 14,7 x 21 cm, sign. PD A Born, rám, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. , studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. …
-
Adolf Born
(1930-2016)
Káťa s kocourem
Položka č.: 150Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00
tuš, papír, 14,7 x 21 cm, sign. PD A Born, rám, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. , studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. …
-
Adolf Born
(1930-2016)
Výlet do XXI. století
Položka č.: 9Vyvolávací cena: 37.000 CZK (1.542 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00
lept, 1993, 48,5 x 33,5 cm, sign. PD ABorn, rám, č. 43/73, kreslíř, grafik a ilustrátor, jehož dílo je důvěrně známo mnoha generacím. Svým zcela nezaměnitelným výtvarným projevem ztvárnil svérázné postavičky s nezpochybnitelnou dávku bizarnosti a specifickým humorem. Nabízená díla zaujmou umělcovým …
Aktuální cena: 37.000 CZK (1.542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: k CZK