Jiří Chadima
(1923)žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar; malíř, grafik; do 1958 pracoval v oboru užité a knižní grafiky a propagační tvorby; vystavoval jako host na členských výstavách SČUG Hollar; od 1958 vystavuje obrazy a grafiku se skupinami Tvorba a Městská krajina v Hradci Králové; zastoupen ve sbírkách GHMP, Galerie moderního umění v Hradci Králové, GU Karlovy Vary aj. (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)
Jiří Chadima
Předjaří II.
Položka č.: 90Vyvolávací cena: 14.000 CZK (584 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
tempera, sololit, 2022, 23 x 17 cm, sign. PD Chadima, rám, Své výtvarné školení Chadima absolvoval na VŠUP u prof. Fišárka. Vystavoval jako host na členských výstavách SČUG Hollar. Od roku 1961 byl autor členem tvůrčí skupiny Radar, kde se věnoval tématům městského prostředí a průmyslové krajiny. Ch…
Aktuální cena: 14.000 CZK (584 €)
Jiří Chadima
Na Vltavě
Položka č.: 158Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)
litografie, 1986, 14,5 x 42 cm, sign. PD Chadima 86, pasparta, č. 70/75, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar
Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)