• Josef Kábrt

    (1920-1989)

    Paříž

    Položka č.: 794

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:00

    bibliofilie, 2x lept J. Kábrt; podpis P. Kábrt, J. Čejka (redakce) a M. Dyrynk (typografie) v přední tiráži; vydáno u příležitosti 80. narozenin J. Kábrta a k poctě českého kresleného a animovaného filmu a jeho tvůrců, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 2000, volné listy v obálce, výborný stav, antiq…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Otakar Březina: Hudba pramenů

    Položka č.: 795

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:01

    Bibliofilie, 5x pův. dřevoryt a 5x kresba Fr. Bílek, vyd. Odkaz, Praha, 1919, brož, 51s., uvolněné listy, okraje obálky potrhané, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar, SVU Mánes a Uměl…

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Různí autoři

    Grafika Chrudim 1974 (sborník drobné grafiky)

    Položka č.: 796

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:02

    Bibliofilie, 2x dřevoryt (O. Čechová a Vl. Komárek), 2x linoryt (R. Lander a M. Nováček), 1x bar. linoryt (M. Houra) a 1x komb. technika (J. Kaiser), vše signováno, vyd. Klub přátel výtv. umění, Chrudim, 1974, 500 výtisků, obs. dva sešity s texty různých autorů, 31s., v pův. obálce, velmi dobrý stav…

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Vladimír Komárek

    Srdce ve skříni

    Položka č.: 797

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:03

    Bibliofilie, úvodní dřevoryt komponován jako podpisový arch pro autory básní, podpisy: K. Erbová, R. Bergman, J. Hilčr, M. Horníček, J. Hubař, P. Kovařík, L. Kundera, J. Suchý, K. Sýs a J. Žáček, + sign. dřevoryt v textu V. Komárek, bez nakl. údajů, 1981, nečíslovaný ex., volné listy v obálce, velmi…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Různí autoři

    Želejov

    Položka č.: 798

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:04

    Bibliofilie, 2x dřevoryt Vl. Komárek, 2x litografie J. Uiberlay a 1x linoryt P. Sukdolák (vše sign.), k 60. narozeninám J. Uiberlaye vyd. V. Mikule, K. Samšiňák a J. Vitáček, několik textů, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Rudolf Medek: Honolulu

    Položka č.: 799

    Vyvolávací cena: 700 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:05

    Bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu a 7x kresba v textu T.F. Šimon, podpis autora v tiráži, podpis M. Kalába (typ. úprava) na patitulu, vyd. nákladem autorů, Praha, 1932, ex. 198/240 na ručním papíře Pannekoek, sešit s obálkou, 21s., přesní strana obálky mírně ušpiněna, jinak velmi pěkný stav…

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

  • Alena Antonová

    Jan Ignác Summa

    Položka č.: 800

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:06

    bibliofilie, 1x sign. barevná such jehla A. Antonová, vyd. Karel Samšiňák, Praha, 2008, ex. 34/85 s podpisem vydavatele v tiráži, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Filly a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a Sdružení pražských malířů

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Olga Vychodilová

    Dívky

    Položka č.: 801

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:07

    bibliofilie, 9x sign. lept O. Vychodilová, bez nakl. údajů, ex. 6/60 s podpisem výtvarnice na obálce, volné listy, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Pavel Roučka

    J. Žáček: Blízkost

    Položka č.: 802

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:08

    Bibliofilie, 4x sign. litografie P. Roučka, podpis autora v tiráži, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1980, volné listy v ob., okraj obálky mírně poškozen, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG H…

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Emanuel Lešehrad

    (1877-1955)

    Sonnenwende

    Položka č.: 803

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:09

    Bibliofilie, podpis autora naproti titulu, vyd. Verlag Karl Zink, Praha, 1930, nečísl. ex., brož s obálkou, 38s., nerozřezáno, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Emanuel Lešehrad

    (1877-1955)

    Zwei Kosmische Dichtungen

    Položka č.: 804

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:10

    Bibliofilie, podpis autora naproti titulu, vyd. Orbis, Praha, 1936, úpr. J. Štyrský, přel. P. Eisner, brož s obálkou, 14s., nerozřezáno, na obálce a na prvním a posledním listu žluté flíčky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Fr.L. Čelakovský: Ohlas písní ruských a českých

    Položka č.: 805

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:11

    Bibliofilie, titulní vigneta (lept) V.H. Brunner, vyd. a svázal L. Bradáč, Praha, 1913, ex. 113, ruční papír Eggerth, pův. zdobená zlacená kožená vazba, 201s., mírně vybledlý hřbet, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL,…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Petr Bezruč

    (1867-1958)

    Slezské písně

    Položka č.: 806

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:12

    Bibliofilie, ručně přepsaná báseň s podpisem na tit. listě a podpis v tiráži P. Bezruč, 9x barevný dřevoryt a podpis v tiráži B. Lacina, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 1951, ex. 68/500 na ručním maršovském papíře, clkž. vazba, 186s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Antonín Strnadel

    (1910-1975)

    K.J. Erben: Věštkyně (Zlomky)

    Položka č.: 807

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:13

    Bibliofilie, olovoryty vyzd. A. Strnadel, vyd. F.J. Müller, Praha, 1939, ex. 64/100, ruční papír, kartonová vazba, mírně poškozený hřbet, antiqari.at Radhošťská, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze a M. Švabinského na AVU, člen UB a SVU Aleš

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    O. Mikulášek: Dávný obraz

    Položka č.: 808

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:14

    Bibliofilie, suchá jehla ve frontispisu (pozdější otisk z pův. desky) Fr. Tichý, vyd. Fr. Dvořák a Fr. Janás, Praha, 1982, ex. 22/39 s podpisem autora před tiráží, Edice 33, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, …

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Rudolf Svatek

    (1930-1973)

    Za život radostný

    Položka č.: 809

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:15

    Bibliofilie, 13x sign. linoryt R. Svatek, vyd. Krajské nakl., Plzeň, 1958, volné listy v plátěném pouzdře, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Různí autoři

    Hrdinom osloboditel’om z vďačnosti

    Položka č.: 810

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:16

    Bibliofilie, 14x sign. dřevoryt, autoři: L. Filla, R. Dúbravec, Fr. Král, J. Fedora, I. Štubňa, O. Opršal, J. Szabó, O. Barčík, vyd. grafici Krajského střediska ÚSČSVU, Martin, 1955, volné listy v pův. deskách, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Louis Armstrong

    (1901-1971)

    Louis Armstrong

    Položka č.: 811

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:17

    pohlednice s podpisem, 12,8 x 17,8 cm, pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Vladimír Červinka

    Dopis Bohuslavu Riegerovi

    Položka č.: 812

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:18

    dopis, 1911, 21 x 17 cm, monogr. PD na druhé straně V. Č., dopis se týká autorova přispívání do Lumíra a Ruchu a do Osvěty, zmiňováni jsou Dr. Engel, Dr. V. Kaunic, Dr. Jaromír Čelakovský a zejména prof. J. V. Sládek, dole poznámka: psáno pro p. Strejčka, životopisce Sv. Čecha, přiložen kus dopisní …

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Joseph Delteil

    (1894-1978)

    Le Vert Galant

    Položka č.: 813

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:19

    kniha, 1931, 18 x 12 cm, podpis autora s věnováním Radovanu Šimáčkovi, Les Éditions des Portiques, Paris, francouzský text převazba, obálka vlepená, 253 stran, výborný stav, u dvou svazků vybledlý titul na hřbetu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.400 CZK (50 €)

  • Géza Včelička

    (1901-1966)

    Pražské tajemství

    Položka č.: 814

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:20

    kniha, 1944, 25 x 18 cm, podpis autora, první vydání, obálka Karel Müller, vydal J. Lukasík, Mro. Ostrava - Praha, pevná vazba s obálkou, 311 stran, obálka místy potrhaná, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Pohádka o princezně Duši - Kamil Bednář

    Položka č.: 815

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:21

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • Jaroslav Zrotal

    (1909-1969)

    Slepice a kostelník

    Položka č.: 816

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:22

    kniha, 1950, 21,5 x 15 cm, dedikace autora, Vydalo Umění lidu, Praha, 16. sešit Divadelní žatvy, brožovaná vazba s obálkou, 81 stran, lehce opotřebeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Vojta Beneš

    (1878-1951)

    Talitha Kumi

    Položka č.: 817

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:23

    kniha, 1941, 23 x 15,5 cm, dedikace autora k roku 1948, autor je bratrem prezidenta Beneše, obálku navrhl André Racz, nákladem autora, Detroit, brožovaná vazba, lehce opotřebený stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

  • Antal Stašek

    (1843-1931)

    V temných vírech I.

    Položka č.: 818

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:24

    kniha, ., 17,5 x 13 cm, podpis Antala Staška na titulní straně, jeden svazek, Josef R. Vilímek, Praha, polokožená převazba, obálka vlepena, 282 stran, lehce opotřebeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • James Joyce

    (1882-1941)

    Anna Livia Plurabella

    Položka č.: 819

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:25

    kniha, 18,5 x 12,5 cm, podpis překl. A. Hoffmeistera a Vladimíra Procházky na předsádce, vyd. Odeon, Praha, 1932, volná knižní vazba v kart. ob. v kart. pouzdře, 95s., zašpiněno od červené barvy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Jindřich Hořejší

    (1886-1941)

    Korálový náhrdelník

    Položka č.: 820

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:26

    kniha, 15,5 x 12 cm, dedikace autora na titl. Straně, vyd. Čin, Praha, 1923, pův. pevná vazba, 31s., odřená vazba i hřbet, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Ladislav Fuks

    (1923-1994)

    Oslovení z tmy

    Položka č.: 821

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:27

    kniha, 20,5 x 12,5 cm, podpis autora na titl. listě, vyd. Melnatrich, Praha, 1972, pův. clpl. vazba s obálkou, 200s., na druhé stránce dedikace bez souvislosti, lehce opotřebená obálka, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Giacomo Meyerbeer

    (1791-1864)

    Dopis s autogramem

    Položka č.: 822

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:28

    inkoust, papír, 1829, 10 x 23,5 cm, sign. PD Jacques Meyerbeer, Giacomo Meyerbeer, rodným jménem Jacob Liebmann Beer (5. září 1791, Tasdorf u Berlína – 2. května 1864, Paříž), byl německo-francouzský operní skladatel a dirigent žijící převážně ve Francii. Meyerbeer byl představitelem francouzského ž…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Erich von Däniken

    Pozdravy z doby kamenné

    Položka č.: 823

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 12:29

    kniha, 20 x 14,5 cm, podpis autora na titl. listě k roku 2012, vyd. Dialog, Liberec, 2010, pův. pevná vazba, 229s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID9**4 Historie příhozu