• Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Art Zanders ´80

    Položka č.: 467

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (215 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2020 15:00

    tisk, 49,5 x 134 cm, katalog k výstavě Art Zanders ´80, list s textem a příloha od Jiřího Koláře, další přílohy chybí, vydal: Zander Feinpapier AG, Bergisch Gladbach, 1980, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 6.000 CZK (215 €)

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Les Enfants du Capitaine Grant

    Položka č.: 487

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    kniha, Děti kapitána Granta, 172 ilustrací Riou, vyd. Bibliothèque dÉducation et de Récréation, J. Hetzel et Cie., Paříž, nedat., pův. zdobená clpl. vazba se zlacením a ražbou, 624s., zlacená horní, boční i dolní ořízka, desky ušpiněné a mírně opotřebené, v rozích a na hřbetu mírně poškozené, flíčky…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

  • Max Švabinský

    Obálka s kresbou Maxe Švabinského a známkou s portrétem Alfonse Muchy

    Položka č.: 486

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    tužka, papír, 9 x 14 cm, DU monogr. MŠ, obálka mírně pomuchlána, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Max Švabinský

    Kresebný návrh na známku s portrétem Jana Štursy

    Položka č.: 485

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    tužka, papír, obálka se známkou, 4,8 x 3,3 cm, DU monogr. MŠ, finální známka přiložena, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Ex libris

    Položka č.: 484

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (179 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (179 €)

  • Bedřich Václavek

    (1897-1943)

    Středisko, literární měsíčník (4. ročník, č. 1, 2, 4 a 5)

    Položka č.: 483

    časopis, vzácně se objevující titul, vyd. B. Kilian, Brno, 1936, chybí č. 3!, texty různých autorů, rediguje B. Václavek, 4x sešit, celkem 166s. (chybí s. 71-102), ušpiněné obálky, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Různí autoři

    Logos, revue pro esoterní chápání života a kultury (ročník III., č. 1-10)

    Položka č.: 482

    časopis, vzácně se objevující titul, vyd. Ediční stružení Universalie, Praha, 1936, 10 čísel v 7 svazcích, celkem 220s., 7x brož, flíčky na obálkách a listech, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Ivan Diviš

    (1924-1999)

    Konec štěstí

    Položka č.: 481

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    kniha, vyd. Sixty-Eight Publishers, Toronto, 1990, pův. brož, 204s., mírně opotřebené okraje, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

    Nové stavby pražské

    Položka č.: 480

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    kniha, 68 fotografických snímků na 64 listech (1 tabule chybí, č. 29); fasády, detaily, vrata, vestibuly, vyd. Ant. Schroll & Co., Vídeň, 1906, světlotisk, volné listy v pův. plpl. deskách, místy flíčky na listech, okraje desek mírně opotřebeny, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Antonín Malík

    (1882-1918)

    J. Karásek ze Lvovic: Renaissanční touhy v umění

    Položka č.: 479

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    kniha, celokožená vazba se zlacením a ražbou A. Malík?, vyd. H. Kosterka, Praha, zlacená horní ořízka, vevázána přední i zadní část pův. obálky, 167s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Antonín Malík

    (1882-1918)

    H. Belloc: Cesta do Říma

    Položka č.: 478

    kniha, celokožená vazba se zlacením a ražbou A. Malík, vyd. Družstvo přátel studia, Praha, 1920, zlacená horní ořízka, 324s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Josef Kainar

    (1917-1971)

    Nové mythy

    Položka č.: 477

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    kniha, 1. vydání s kresbou J. Hudečka ve frontispisu, vyd. B. Stýblo, Praha, 1946, knižnice Lyra, sv. 5, pův. brož, 76s., na tit. listě vlastnický podpis, několik uvolněných archů, otřepené okraje, antiqari.at Radhošťská, člen skupiny 42

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Karel May

    (1842-1912)

    Hulanova láska

    Položka č.: 498

    kniha, čb. ilustrace v přílohách a návrh kresby na vazbu Věnceslav Černý, díl IV. Vyzvědač z Ortry, vydal Al. Hynek, Praha 1913, původní nakladatelská vazba s reliéfní ilustrací na deskách se zlacenými ornamenty a textem, na zadních deskách ražená nakladatelská značka, vazba Fr. Nožička, 471 s., sta…

  • Karel May

    (1842-1912)

    Vánoce

    Položka č.: 497

    kniha, čb. ilustrace v přílohách a návrh kresby na vazbu Věnceslav Černý, secesní úprava, vydal Al. Hynek, Praha 1909, 1. vydání, původní nakladatelská vazba s reliéfní ilustrací na deskách se zlacenými ornamenty a textem, na zadních deskách ražená nakladatelská značka, vazba Jos. Pfeiffer, 469 s., …

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J.O. Curwood: Syn Kazanův

    Položka č.: 496

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Karavana otroků

    Položka č.: 495

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (65 €)

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1934, pův. clpl. vazba, 456s., mírně odřené okraje, na zadní straně desek flíčky, dolní část hřbetu restaurována, dobrý, pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purky…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (65 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Červenomodrý Methusalem

    Položka č.: 494

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1933, pův. clpl. vazba, 367s., mírně zkosený hřbet a jen lehce opotřebené okraje desek, jinak velmi dobrý, pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel Hloucha: Řiďte loď k Pacifiku

    Položka č.: 493

    kniha, vzácně se vyskytující titul s originální obálkou, ilustrace, návrh obálky a vazba Zd. Burian, 10 čb. kvašových ilustrací v textu, 7 čb. kvašových ilustrací v rozkládacích přílohách, edice S puškou a lassem, tisk Ant. Novák, Kutná Hora, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1937, 301 s., plátěná v…

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Max Brand: Příjemný Jim

    Položka č.: 492

    obálka, původní obálka brožovaného vydání, návrh Zd. Burian, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1938, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Divokým Kurdistanem

    Položka č.: 491

    přebal knihy, původní přebal knihy, návrh Zd. Burian, tisk Löschner a spol. Vršovice, vydal Jan Toužimský, Praha 1930, edice Malé série románů, při okrajích a v místě hřbetu lehce poškozený, pokrčený, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvar…

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Cesta kolem světa za 80 dní

    Položka č.: 490

    kniha, 49 čb. ilustrací L. Bedett, přeložil B. Klika, edice Dobrodružné cesty, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1900, nakladatelská plátěná vazba typ Stužka, vazba Jos. Pfeiffer, 257 s., malé skvrny, oděrky na hřbetu, skvrny na některých listech, stránky ohmatané, vazba v předsádkách naprasklá, lehce zk…

    Aktuální cena: 1.700 CZK (61 €)

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Do měsíce

    Položka č.: 489

    kniha, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1929, il. E. Bayard a A. de Neuville, původní brož, 153s., restaurováno, flíček na spodní ořízce, jinak velmi dobrý, krásný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Voyages et Aventures du Capitaine Hatteras

    Položka č.: 488

    kniha, Dobrodružství kapitána Hatterasa, 150 ilustrací Riou, vyd. Bibliothèque dÉducation et de Récréation, J. Hetzel et Cie., Paříž, nedat., pův. zdobená clpl. vazba se zlacením a ražbou, 466s., zlacená horní, boční i dolní ořízka, desky ušpiněné a mírně opotřebené, v rozích a na hřbetu mírně poško…

  • Alexandr Solženicyn

    (1918-2008)

    Neproslovená řeč A. Solženicyna u příležitosti udělení Nobelovy ceny

    Položka č.: 510

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    samizdat, 27 x 20 cm, strojopis, nedat., sešit, 9s., místy lehké zašpinění, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Mark Aleksandrovič Abramov

    (1913-1994)

    Ohněm satiry

    Položka č.: 509

    volné listy, 35 x 24 cm, 28x reprodukce politických karikatur západních mocností, vyd. Státní nakl. politické literatury, Praha, 1958, volné listy bez desek, lehce opotřebeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Konvolut ilustrací

    Položka č.: 508

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (108 €)

    volné listy, 36 x 25 cm, 77x ilustrace (lakovky) vytištiné pro vevázání do knih a torza obálek, volné listy, některé listy zašpiněné a zohýbané, většina v pěkném stavu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 3.000 CZK (108 €)

    Z Jiráskova Hronova

    Položka č.: 507

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    album 15 fotografií, 30. léta 20. století, 22 x 16 cm

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Ivo Niederle

    Konvolut fotografií českého herce

    Položka č.: 506

    187x fotografie, 21 x 15 cm, 187x bromostříbrná fotografie herce I. Niederleho z profesního, soukromého a sportovního života, dopis s gratulací a podpisem ministra P. Dostála, r. 1999, u některých f. opotřebený stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Různí autoři

    Fotografie čs. letadel a letišť

    Položka č.: 505

    6x fotografie, 11,5 x 16,5 cm, 6x bromostříbrná fotografie nalepena na kartonovém podkladu, dvě fotografie mírně pamačkané, kart. podklad místy proděravěn, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Více autorů

    Fotografie československých spisovatelů

    Položka č.: 504

    10x fotografie, 23 x 15,5 cm, 10x bromostříbrná fotografie, Drda, Branald, Nechvátal, Řezáč, Zhoř, Sekera, Syrovátka, Jirotka, Ťažký, Hulpach, na zadních stranách popisky a razítka foto ateliérů, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)