• Jan Štursa

    (1880-1925)

    Melancholické děvče

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 57.000 CZK (2.375 €)

    Plánované ukončení: 07. 11. 2024 15:00

    bronz, 1905 - 1906, v. 38 cm, pozdější odlitek, skica k jedné z nejznámějších soch autora. Základní platformou Štursovy tvorby se stal zájem o lidskou figuru, jenž dosáhl vrcholu ve ztvárnění ladných linií ženského těla. Vymanil se z dobových stylistických tendencí, které ho postihly v začátcích a u…

    Aktuální cena: 57.000 CZK (2.375 €)

    Odhadní cena: 70 000 - 85 000 CZK

  • Jiří Sopko

    Hlavičky

    Položka č.: 183

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    litografie, 1995, 54 x 43,5 cm, sign. PD Sopko 95, č. 6/100, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Odhadní cena: 11 000 - 13 000 CZK

  • Jan Švankmajer

    Bilderlexikon Hexapoda 6

    Položka č.: 182

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)

    litografie, ručně kolorovaná , 2023, 34,5 x 26 cm, sign. PD Švankmajer J. 2023, č. 49/50, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

    Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)

    Odhadní cena: 16 000 - 20 000 CZK

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Mlhovina se čtvercem

    Položka č.: 180

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)

    litografie, pastel, 1998, 17 x 22,5 cm, sign. DU Boštík 98, rám, nově adjustováno, Antikvariát Dlážděná, žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny

    Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 27 000 CZK

  • Jiří Kovanda

    V. M. s dcerou

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    serigrafie, 1997, 42,5 x 30 cm, sign. PD J. Kovanda 97, č. 77/100

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Odhadní cena: 3 000 - 4 000 CZK

  • Jiří Kovanda

    Umělec dneška musí být konzervativní

    Položka č.: 178

    serigrafie, 1998, 35 x 27 cm, sign. PD Kovnada 98, č. 49/100

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Spící Satyr

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    bronz, 1931, v. 27 cm, pozdější odlitek, Jaroslav Horejc, přezdívaný Mistr českého Art deca, paří mezi výrazné osobnosti české sochařské scény 20.století. Bronzový odlitek milostného aktu je krásnou ukázkou autorova citu pro zobrazení lidské figury. Jaroslav Horejc se řadí mezi solitéry českého výtv…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 70 000 CZK

  • Bohumil Kafka

    (1878-1942)

    Koupající se

    Položka č.: 109

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    bronz, 17,5 x 4,5 x 9 cm, značeno na podstavci B. Kafka, Bohumil Kafka byl významný český sochař, který tvořil v duchu secese a symbolismu. Studoval na sochařskokamenické škole v Hořicích a poté na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Stanislava Suchardy, se kterým spolupracoval například na pomníku F…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

    Odhadní cena: 13 000 - 15 000 CZK

  • Vladimír Boudník

    (1924)

    Variace na Rorschachův test

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.250 €)

    lept, 1966, 34,5 x 48,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1966, rám, Autor známého manifestu explosionalismu, v němž vyzývá společnost k aktivnímu přístupu k tvorbě, která může vznikat za pomoci asociací. Na konci 50. let Boudník experimentoval s novými grafickými technikami (zcela neznalý probíhajících…

    Aktuální cena: 78.000 CZK (3.250 €)

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK