• Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Vzpomínka na Oldlřicha Wenzla

    Položka č.: 746

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, podp. v tiráži a vyd. L. Kundera, Brno, 1970, ex. 33/60, volné listy, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu

  • Vladimír Gruzín

    (1902-1967)

    Pravoslavná církev v republice Československé

    Položka č.: 745

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    strojopis, historicko-kanonické pojednání, bez nakl. údajů, Praha, 1925, sešit, 41s., opotřebená obálka a okraje listů, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Zdeněk Seydl

    (1916-1978)

    Ryba

    Položka č.: 743

    fonokarta s obálkou, pův. příloha k mikrodesce, kartu i ob. navrhl Z. Seydl, vyd. ČS spisovatel, volný list v ob., dobrý stav, ob. mírně natržená, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze a F. Kysely na VŠUP tamtéž, člen SČUG Hollar, Umělecké besedy a skupiny Sed…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Marcel Proust: Hledání ztraceného času I-VIII (komplet)

    Položka č.: 742

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    8x kniha, návrhy tit. listů K. Teige, vyd. Jan Fromek, Praha, 1927-1930, přel. J. Zaorálek, ed. Odeon, 8x clpl. převazba se zlacením, velmi dobrý stav všech svazků, antiqari.at Radhošťská, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluv…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Karel Havlíček Borovský: Kniha veršů

    Položka č.: 741

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, celokožená vazba a typ. úprava L. Sutnar, vyd. Družstevní práce, Praha, 1934, zlacená horní ořízka, clkž. vazab, 324s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Emmerich Alois Hruška

    (1895-1957)

    Smyslnost v umění výtvarném

    Položka č.: 740

    kniha, autorská celokožená zdobená vazba, vyd. Knihkupectví U Jindřišské věže Fr. Hanek, Praha, nedat., vyšlo pod pseud. Henri Poire, clkž. převazba, 247s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Jindřich Štýrský

    (1899-1942)

    Štyrský - Toyen - Nečas: Průvodce Paříží a okolím

    Položka č.: 739

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    kniha, vzácně se objevující titul, vyd. Jan Fromek, Praha, 1927, ed. Odeon, obs. 22 fotografií, 14 plánků a 2 mapy, pův. clpl. vazba, 802s., mírně ušpiněné desky, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Julio Cortázar

    (1914-1984)

    Nebe, peklo, ráj

    Položka č.: 738

    kniha, vzácně se objevující první české vydání, cenzurováno (především v sexuálně a politicky zabarevných pasážích), v tiráži též záměrně neuveden překladatel (V. Medek) a autor doslovu (K. Uhlíř), vyd. v počtu 2000 výtisků a brzy po vydání staženo z oběhu pro podezřelé novátorství, vyd. Odeon, Prah…

  • Lafcadio Hearn

    (1850-1904)

    Yone Noguchi: Lafcadio Hearn in Japan

    Položka č.: 737

    kniha, kniha o řecko-irsko-japonském novináři a spisovateli, který proslul zejména sbírkami japonských legend a pověstí (napr. Kwaidan), vyd. The ARS Book Shop, Tokyo, 1923, anglicky, v japonsky psané tiráži nalelpena známka, na předsádce exlibris Nakamura, pův. brož s ob., 177+26s., velmi dobrý sta…

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Die Technik und das Werbeplakat um die Jahrhundertwende

    Položka č.: 736

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    soubor pohlednic, soubor 9 pohlednic s vyobr. dobových plakátů, např. A. Mucha, K. Reisner aj., vyd. Národní technické muzeum, Praha, 1983, volné listy v obálce, ob. lehce zašlá, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Antonín Cekota

    (1899-1995)

    Baťa: Myšlenky, činy, život, práce

    Položka č.: 735

    kniha, vzácně se objevující titul, vyd. autor nákl. vlastním, Zlín, 1929, obs. obr. přílohy, pův. brož, 311s., mírně rozvolněná vazba, obála popsána obyč. tužkou, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Zdeněk Hořínek

    (1931-2014)

    Divadlo jako hra

    Položka č.: 734

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    kniha, část nákladu zničena, vyd. Blok, Brno, 1970, pův. clpl. vazba, ob. chybí, 149s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Pocta Boženě Němcové

    Položka č.: 733

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    kalendář, měsíční trhací kalendář na rok 1997, sestávající z třinácti pohlednic J. Koláře z cyklu Hommage a Božena Němcová, vydala Gallery, Praha 1996, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Marie Fischerová-Kvěchová

    (1892-1984)

    Rok v přírodě

    Položka č.: 732

    kniha, celostr. il. a il. v textu M. Fischerová-Kvěchová, vyd. E. Fastr, Louny, nedat., pův. plpl. vazba, nestr., mírně naražené růžky na deskách, lehce ohmataný povrch, jinak velmi pěkný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Lucie Maldenová

    Jitro života

    Položka č.: 731

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    sešit, obs. pův. bar. litografie, vyd. Nakladatelské družstvo Máj, Praha, nedat., pův. sešit s přiloženými pův. plpl. deskami, nestr. (10 listů), rozvolněné a místy ohmatané listy, desky opotřebené, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Sigmund Freud

    (1856-1939)

    Výklad snů

    Položka č.: 730

    kniha, první české vydání základního autorova díla, vyd. Julius Albert, Praha, 1937, přel. O. Friedmann, pův. nakl. clpl. vazba, 537s., desky mírně odřené, místy flíčky na listech, jinak dobrý, zachovalý stav, antiqari.at Radhošťská

    R. Thiel: Vítězové nad smrtí a ďáblem

    Položka č.: 729

    kniha, autorská převazba, vyd. Orbis, Praha, 1944, polokožená převazba s ražbou a zlacením, 280s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Antonín Jílek

    (1871-1934)

    O racionelném hospodářství vodním : Odvrácení zátop; úkoly a zřizování vodních nádrží; zužitkování vodních sil

    Položka č.: 728

    kniha, studie dr. ing. a profesor hydrauliky Ant. Jílka, fotodokumentace vodních staveb a technických zařízení, řezy stavbami přehrad, zdymadel, hydroelektráren, plánky povodí a říčních regulací,  230 vyobrazení, secesní úprava, nákladem E. Weinfurter, Praha 1909, polokož. vazba, 204s., ex…

  • Antonín Klír

    (1864-1939)

    Stavba vodních cest

    Položka č.: 727

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    kniha, přednášky dr. ing. Ant. Klíra, konstruktéra vodních staveb a profesora vodního stavitelství na ČVUT, krasopisný text provázený výkresy říčních regulací, vodních staveb a technických zařízení jezů, propustí, stavidel, řezy jednotlivými stavbami, nákladem Spolku posluchačů inženýství 1907, polo…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Wesela w domu

    Položka č.: 726

    kniha, polské vydání Hrabalových Svateb v domě, vy. Niezalezna Oficyna Wydawnicza, Warszawa, 1989, přel. Pawel Heartman, pův. brož, 98s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Tábor ve Sluneční zátoce (Ve stopách Hochů od Bobří řeky)

    Položka č.: 722

    kniha, divadelní hra, kterou JF napsal na objednávku Míly Melanové pro Pražské dětské divadlo v r.1939, premiéra v r. 1940, určeno pro divadel. režii, obs. vysvětlivky, notový zápis písní, charakteristiky postav, rekvizity,  též scénograf. rozvrhy pro každé dějství, 2. vydání, skautské nakladat…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Edvard Beneš

    (1884-1948)

    President letcům

    Položka č.: 725

    sešit, vzácně se objevující tiskové vydání řeči prezidenta E. Beneše k čs. letcům ze západu 21. srpna 1945, vyd. Tiskové oddělení hlavní správy výchovy a osvěty při MNO, Praha, 1945, sešit, 30s., místy pomačkané listy, lehce vychýlený hřbet, na pravém okraji obálky trhlinka, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Přístav volá

    Položka č.: 724

    kniha, první vydání, vyd. Melantrich, Praha, 1934, il. O. Fuchs, pův. brož, 144s., mírně ohmataná a na hřbetu odřená obálka, lehce kropenaté listy, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Poslední dražitel: ID8**7 Historie příhozu

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Vpřed s přílohou Rychlé šípy, ročník II. Číslo 39-42

    Položka č.: 723

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    časopis, vyd. Vpřed, časopis pro chlapce a děvčata, vydává SČM, řídil J. Foglar, Praha, 1947, převazba (koženka), 66s., krásně zachováno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Mladý hlasatel ročník IV. - Zvláštní vydání

    Položka č.: 721

    sešit, zvláštní číslo ze 14.7.1939 bylo vydáno jako “reklamní” s cílem získat další předplatitele, komiks Rychlé šípy, Foglar - Fischer, ob. a ilustrace arch. Fiala a V. Živný, text O. Batlička, soutěž pro ., vydal Melantrich, Praha 1939, orig. sešit, 8 s., místy skvrny na papíře, velmi dobrý stav …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Mladý hlasatel ročník V. (č. 1-45)

    Položka č.: 720

    sešit, orig. sešity kompletního ročníku, komiks Rychlé šípy, ob. kreslil Bimba Konečný, fotografie S. Štochl, ilustrace J. Fischer, Bimba Konečný aj., texty přispíval O. Batlička, J. Bican aj., vydal Melantrich, Praha 1939-1940, 45 orig. sešitů, 714 s., místy skvrny na papíře, u vícero sešitů poškoz…

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Mladý hlasatel ročník VI. (č. 1-38)

    Položka č.: 719

    sešit, svázaný poslední ročník Mladého hlasatele, v květnu 1941 zastavený nacisty, obs. komiks Rychlé šípy a romány na pokračování J. Foglara Záhada hlavolamu (chybí 4 archy) a Fr. Běhounka Tajemství polárního moře (pouze torzo), ob. a fotografie S. Štochl, ilustrace J. Fischer a Bimba Konečný, text…

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Přístav volá

    Položka č.: 716

    kniha, 6 akvarel. ilustrací v přílohách a tušové kresby v textu Bohumil Bimba Konečný, kresba na vazbe Z. Burian, ed. Knihy táborového ohně sv. 3, vydal Kobes, Praha 1941-42 , orig. nakladatel. polopl. vazba s kresbou, 204 s., krásný stav, Přístav volá byl třetí knihou vydanou Kobesem v sešitech a v…

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Chata v jezerní kotlině

    Položka č.: 715

    kniha, 4 kvašové ilustrace v přílohách Zd. Burian a čb. kresby v textu M. Mariquita , ed. Knihy táborového ohně sv. 2, vydal Kobes, Praha 1941 , dobová polopl. vazba s reliéfní kresbou, 312s., velmi dobrý stav, Přístav volá byl třetí knihou vydanou Kobesem v sešitech a vyšel v číslech 10 až 19, na r…

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Život v poklusu I. + II.

    Položka č.: 718

    kniha, vlastní životopis Jar. Foglara, ob., frontispis a titul Kája Saudek, historické fotografie, rekapitulaci zprac. Zd. Pírek a I. Vápenka, vydal Sokol Silůvky, 1989 a 1990, pův. brož, 126 + 162s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)