• Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Z cyklu z mikrosvěta

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (315 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2020 15:00

    Aktuální cena: 8.500 CZK (315 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Z cyklu z mikrosvěta

    Položka č.: 53

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 6.900 CZK (256 €)

    Aktuální cena: 6.900 CZK (256 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Setkání Odyssea s Penelopou

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (741 €)

    kombinovaná technika, 1973, 44 x 60 cm, sign. PD Jan Bauch 73, rám, vzadu popsáno autorem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 20.000 CZK (741 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Penelopa

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (371 €)

    glazovaná pálená hlína, v. 17,5 cm, sign. dole J. Bauch, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 10.000 CZK (371 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (297 €)

    kombinovaná technika, 1976, 45,5 x 30 cm, sign. PD Jan Bauch 76, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 8.000 CZK (297 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Artisti

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (334 €)

    tempera, tuš, papír, 1970, 26 x 38,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1970, rám, oděrky na rámu, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 9.000 CZK (334 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (167 €)

    uhel, papír, 1960, 54 x 23,5 cm, sign. LD Jan Bauch 1960, při okrajích zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.500 CZK (167 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Portrét ženy

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (130 €)

    Aktuální cena: 3.500 CZK (130 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Paganini

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (75 €)

    litografie, 1963, 40,5 x 25,5 cm, sign. PD Jan Bauch 1963, rám, č. 9/100, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (75 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Homér

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (112 €)

    litografie, 41 x 30 cm, sign. DU Jan Bauch, č. 37/100, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.000 CZK (112 €)

  • Hubert Kovařík

    (1888-1958)

    Paris

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (593 €)

    bělnina (pórovina) glazovaná, kolem 1925, v. 41,2 cm, zespoda značeno HKO Svitávka, Hubert Kovařík (1888 – 1958), malíř, sochař a keramik, patřil k silné generaci mladých tvůrců, pocházejících z Čech a Moravy, kteří absolvovali umělecké školení na Kunstgewerbeschule ve Vídni u předních tvůrců vídeňs…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (593 €)

  • Josef Wagner

    (1901-1957)

    Skica k černému krucifixu

    Položka č.: 42

    bronz, 80. léta, 18,5 x 12 cm, žák prof. J. Štursy a O. Španiela, člen SVU Mánes

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.223 €)

    bronz, v. 36 cm, pozdější odlitek, autor byl významným sochařem první poloviny 20. století a vůbec prvním sochařem, který se zaobíral kubistickým pojetím sochy (1911 vytvořil první kubistickou sochu na světě). Školení získal na Umělecko-průmyslové škole v Praze, posléze v Paříži v ateliéru A. Bourde…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.223 €)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Hlava ženy (Frauenkopf)

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.556 €)

    bronz, pozdější odlitek (odlito v ÚUŘ Praha v r. 1964), 1912-1913, v. 27 cm, značeno LD GUTFREUND, Otto Gutfreund (1889–1927) byl nejen významným sochařem, ale jako jeden z prvních se zaobíral kubistickým ztvárněním modelované předlohy (1911 vytvořil vůbec první kubistickou sochu na světě). Školení …

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.556 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • František Gross

    (1909-2000)

    Zátiší s konvicí a ovocem

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (352 €)

    kresba tužkou, papír, 38,5 x 28,5 cm, sign. PD F. Gross, člen skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a skupiny Radar. V 60. letech reprezentoval Československo na bienále v Benátkách. Jeden z nejvýraznějších malířů 20.století

    Aktuální cena: 9.500 CZK (352 €)

  • František Gross

    (1909-2000)

    Postava

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 5.200 CZK (193 €)

    kresba tužkou, papír, 1938, 16 x 12 cm, značeno vzadu FG 38

    Aktuální cena: 5.200 CZK (193 €)

  • Alfréd Justitz

    (1879-1934)

    Erotický motiv

    Položka č.: 37

    akvarel, papír, 1920, 18,5 x 24,5 cm, rám

  • Alexandre Benois

    (1870-1960)

    Kostýmní návrhy k baletu Začarovaná Alsina

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 16.500 CZK (612 €)

    kvaš, papír, 1929, 36 x 9 cm, rám, A.Benois se narodil 03.05.1870 v Petrohradě. Ruský umělec, výtvarný kritik, malíř, ilustrátor, zakládající člen uměleckého hnutí Mir iskusstva, začátkem 20. století spolupracoval s Diaghilevovým Balet Russes a byl scénografem v několika ruských divadlech, kde kromě…

    Aktuální cena: 16.500 CZK (612 €)

  • Cyril Bouda

    Pohádka o …

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (260 €)

    lavírovaná kresba tuší, ruční papír, 32,3 x 24 cm, monogr. PD CB, ilustrace ke knize pohádek, Cyril Bouda se narodil v Kladně a většinu pozdějšího života žil v Praze, kde vyučoval na Pedagogické fakultě Karlovy Univerzity. Začínal jako autor volné grafiky a malíř. Později se dostal až ke knižní graf…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (260 €)

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Postava ženy

    Položka č.: 34

    lavírovaná kresba tuší, papír, 42,5 x 28 cm, monogr. PD AP, rám, LD na papíře slepotiskové razítko Roeder Makar, na zadní straně pasparty vyškrábáno: original Kohl Zeichnung, Aquarell Antonin Prochaska (1882 - 1945) monogrammiert AP, na papíře drobné skvrnky, Antikvariát Dlážděná, studium na UMPRUM …

  • Josef Loukota

    (1879-1967)

    Rozhovor

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (149 €)

    lavírovaná tuš, papír, 42,2 x 32,2 cm, sign. LD Jos. J. Loukota, rám, vzadu ve výřezu razítko: Für die Meggendorfer - Blätter, München, gezeichnet von Loucota, no. 3654, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.000 CZK (149 €)

  • Jaroslav Šetelík

    (1881-1955)

    Pohled na Pražský hrad

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (38 €)

    akvarel, papír, 1918, 13 x 17,5 cm, sign. PD Šetelík, zažloutlý papír, na papíře drobné hnědé skvrnky, při okrajích mimo kresbu papír několikrát natržen , antiqari.at Radhošťská, žák E. K. Lišky na UMPRUM, prof. R. Ottenfelda na AVU v Praze, člen UB a Krasoumné jednoty

    Aktuální cena: 1.000 CZK (38 €)

  • Rudolf Lexa

    (1915-2003)

    Karlův most v podvečer

    Položka č.: 31

    olej, plátno, 71 x 90 cm, sign. PD Rud. Lexa, rám, vzdu nalepen autorský štítek s razítkem ČFVU, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Jana Prouzy, po válce žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Spolku výtvarných umělců Marold, Svazz českých výtvarných umělců, Český fond výtvarných…

  • Vojtěch Sedláček

    (1892-1973)

    Žena na poli

    Položka č.: 30

    kvaš, akvarel, tuš, papír, 1952, 26,5 x 41,5 cm, sign. LD VojtSedláček 52, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty, J. Preislera a M. Švabinského, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Bohumír Dvorský

    (1902-1976)

    Léto

    Položka č.: 29

    olej, sololit, 22 x 49 cm, sign. PD B. Dvorský, rám, restaurováno, soukromá škola O. Molitora, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, Výtvarných umělců Moravská Ostrava, Skupiny výtvarných umělců v Brně, KVU Aleš, SVU Mánes, Skupiny olomouckých výtv…

  • Viktor Rolín

    (1887-1942)

    Krajina před bouří

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (445 €)

    olej, dřevo, 50 x 60 cm, sign. PD V. Rolín, rám, Viktor Rolín, malíř a grafik studoval malířství na akademiích v Mnichově a Petrohradě. V první světové válce narukoval a účastnil se bojů v Rusku. V druhé světové válce byl potom internován v koncentračním táboře Mauthausen, kde také zemřel. Mezi jeho…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (445 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Wili Nowak

    (1886-1977)

    Krajina s řekou

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (223 €)

    kvaš, papír, 27,5 x 40 cm, sign. PD Nowak, rám

    Aktuální cena: 6.000 CZK (223 €)

  • Cína František Jelínek

    (1882-1961)

    Chaloupky

    Položka č.: 26

    olej, karton, 25,5 x 38 cm, sign. LD Cína Jelínek, rám, vzadu věnování: Milému příteli, bratru, prof. Lexovi Cína, typická autorova náladová krajinomalba s motivem roubených chalup , na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Ottenfelda a V. Hynaise, člen JUV

  • Miloslav Holý

    (1897-1974)

    Chalupy v krajině

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 6.800 CZK (252 €)

    olej, sololit, 1946, 27 x 35,3 cm, sign. LD M. Holý 46, na zadní straně číslo 1250, žák J. Preislera, V. Bukovace, J. Obrovského a M. Švabinského na AVU v Praze, zakladatel seskupení Ho-Ho-Ko-Ko, člen Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.800 CZK (252 €)