Aukce vybraných děl (174. Aukce)

aukce se uskuteční ve čtvrtek 28. května od 18 hodin v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 100 m od Aukční síně Vltavín.

Předaukční výstava bude probíhat v Aukční síní Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1:
11. 5. 2020 - 15. 5. 2020 od 10 do 12 hod. a od 13 do 18 hod.
18. 5. 2020 - 24. 5. 20202 od 10 do 12 hod. a od 13 do 18 hod.
25. 5. 2020 - 27. 5. 2020 od 10-18 hod.
28. 5. 2020 od 10 do 15 hodin

První podání nebo-li limitování probíhá až do 28. 5. 2020 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den, tj. 29. 5. 2020

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (322 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 05. 2020 15:00

    akvarel, papír, 1957, 30,2 x 43 cm, sign. PD Jíra 57, rám, dílo předního českého umělce pocházejícího z Turnova. Jíra vystudoval Akademii výtvarných umění, stal se zakládajícím členem skupiny M 57, později Nové skupiny. Patří k nejvýraznějším poválečným expresionistům, jeho dílo má až existencionáln…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (322 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

    Odhadní cena: 15 000 - 25 000 CZK

  • Ota Janeček

    Položka č.: 152

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (893 €)

    kvaš, papír, 1966, 19,2 x 29,2 cm, sign. DU Janeček 66, pasparta, číslo katalogu Oty Janečka 4580, zakoupeno na výstavě Oty Janečka v galerii Chodovská tvrz, vzadu razítko galerie Chodovská Tvrz. Ota Janeček je jedním z předních českých umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČV…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (893 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK

  • Marie Hlobilová - Mrkvičková

    (1903-1999)

    Kytice ve džbánu

    Položka č.: 153

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (608 €)

    olej, plátno, 62 x 47 cm, LD monogr. MH, rám, vystudovala na UPRUM u prof. Dítěte, Brunnera a Kysely. Členka Syndikátu výtvarných umělců, UB, SČSVU, JUV i UVU. Její doménou byla malba zátiší, kytic, zákoutí zahrad, vsí a městeček. Vystavovala v roce 1938 Bělehradu, 1939 New Yorku, 1967 Tokiu. Zastou…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (608 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Josef Liesler

    Pražská plovárna

    Položka č.: 154

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (215 €)

    tempera, papír, 1969, 21 x 20 cm, sign. PD Liesler 69, pasparta, na zadní straně štítek s popisem a razítkem čfvu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 7.500 CZK (268 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 CZK

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Kosmopes

    Položka č.: 155

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    tuš, papír, 20 x 14 cm, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 2.200 CZK (79 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK

  • Jiří Winter Neprakta

    (1924-2011)

    Ředitel a sekretářka

    Položka č.: 156

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (143 €)

    tuš, akvarel, papír, 16,2 x 22,6 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž

    Aktuální cena: 4.000 CZK (143 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 14 000 CZK

  • Jaroslav Veris (Zamazal)

    (1900-1983)

    Sedící ženský akt

    Položka č.: 157

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (679 €)

    olej, karton, 50 x 63 cm, sign. PD JVeris Paris, rám, Studoval na pražské AVU u Jana Preislera a Vratislava Nechleby, později na Académie des beaux arts v Paříži a v ateliéru Františka Kupky. Za poznáním, ale především za novými náměty zajížděl do různých částí Francie, Itálie, Španělska, Holandska …

    Aktuální cena: 19.000 CZK (679 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK

  • Rudolf Vejrych

    (1882-1939)

    Ležící ženský akt

    Položka č.: 158

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (536 €)

    olej, karton, 55 x 69 cm, sign. PD R. Vejrych, rám, na zadní straně: Pravost originálu ak. mal. Rudolfa Vejrycha potvrzuje F.V. Mokrý 12./8.1961, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 15.000 CZK (536 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

    Odhadní cena: 20 000 - 30 000 CZK

  • Robert Jiran

    (1975)

    Tři krásky

    Položka č.: 159

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (429 €)

    olej, plátno, 70 x 50 cm, sign. PD Jiran R., na zadní straně značeno autorským razítkem, rám, Postmodernista - kubista s univerzitním vzděláním výtvarného směru. Jeho obrazy vyzařují pozitivní energií a na aukcích umění jsou momentálně velmi žádaným artiklem. Vystavoval v Japonsku, Austrálii, USA, K…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (429 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 18 000 CZK

  • Karel Chaloupka

    (1889-1969)

    Ženský půlakt

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (358 €)

    olej, plátno, 1943, 50 x 35 cm, sign. na zadní straně K. Chaloupka 1943, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Nejedlého, Obrovského a Švabinského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 10.000 CZK (358 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 14 000 CZK

  • Alfréd Justitz

    (1879-1934)

    Kytice jiřin

    Položka č.: 161

    Vyvolávací cena: 148.000 CZK (5.286 €)

    olej, plátno, 1928, 87 x 69,5 cm, sign. PD A. Justitz 28, vzadu dvě razítka Čedok, razítko Hotel Praha Mar. Lázně, razítko ROH s ev. č., odborná expertiza PHDr. Rea Michalová, Ph. D., pravost potvrdil PhDr. Jaromír Zemina, Alfred Justitz byl jedním z příslušníků zakladatelské generace českého národn…

    Aktuální cena: 148.000 CZK (5.286 €)

    Odhadní cena: 160 000 - 200 000 CZK

  • Stanislav Feikl

    (1883-1933)

    Tání

    Položka č.: 162

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (304 €)

    olej, lepenka, 52 x 67 cm, sign. LD feikl, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Nechleby na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 8.500 CZK (304 €)

  • Otakar Hůrka

    (1889-1966)

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (179 €)

    olej, lepenka, 34 x 49 cm, sign. LD Otakr Hůrka, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody v krajinářské škole, člen Salon d´automne ve Francii

    Aktuální cena: 5.500 CZK (197 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 20 000 CZK

  • Ferdinand Engelmüller

    (1867-1924)

    Slepé rameno Labe

    Položka č.: 164

    olej, plátno, 1905-1908, 50 x 60 cm, monogr. LD F. E., rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, restaurováno, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka na AVU v Praze, člen SVU Mánes, JUV a Union international des Beaux - Arts et Lettres v Paříži

    Odhadní cena: 20 000 - 35 000 CZK

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (286 €)

    olej, dřevo, 44,5 x 33,3 cm, monogr. PD FK, rám, Vystudoval UMPRUM pod vedením Františka Ženíška a AVU v Praze. Patří vedle J. Váchala, J. Konůpka a J. Zrzavého k nejvýznamnějším symbolistům druhé generace. Patřil do skupiny SURSUM, která na české scéně působila pouze dva roky, v letech 1910–12. Umě…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (286 €)

  • Bedřich Wachsmann

    (1820-1897)

    Položka č.: 166

    pastel, papír, 1922, 21,8 x 27,5 cm, LD monogr. WB 1922, rám, mírně zažloutlá pasparta, na rámu oděrky. Bedřich Wachsmann byl český malíř, grafik, architekt a teoretik, studoval na akademii v Drážďanech, poté pobýval v Innsbrucku a Mnichově. Od r. 1856 se usadil natrvalo v Praze a působil mimo jiné …

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK

  • Harry Hall

    Závodní kůň

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 80.000 CZK (2.858 €)

    olej, plátno, 50 x 60 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 80.000 CZK (2.858 €)

    Odhadní cena: 120 000 - 160 000 CZK

  • Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová

    Střelec

    Položka č.: 168

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.429 €)

    tavené sklo, v. 18,5 cm, sign. Brychtová-Libenský, studium na sklářské škole v Boru a Železném Bodě, později studium v ateliéru užité malby na VŠUP, Expo 58 cena Grand Prix, titul Rytíře řádu umění a písemnictví v Paříži, ceny za celoživotní dílo v Seattlu a v New Yorku. Působil jako pedagog na výt…

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.429 €)

    Odhadní cena: 80 000 - 120 000 CZK

  • Vincenc Makovský

    (1900-1966)

    Božena Němcová

    Položka č.: 169

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    pálená hlína, v. 33 cm, dole značeno V. Makovský, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského, K. Krattnera, J. Štursy, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 7 000 CZK

  • Vincenc Makovský

    (1900-1966)

    Karel Havlíček Borovský

    Položka č.: 170

    pálená hlína, v. 42 cm, z boku značeno V. Makovský, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského, K. Krattnera, J. Štursy, člen SVU Mánes