Bibliofilská aukce (175. aukce) - online část

část 175. aukce, která bude nabízena pouze na internetových stránkách
Předaukční výstava se bude konat od 1. 6. do 16. 6. 2020 od 10-12, 13-18 hodin.

  • Vít Obrtel

    (1901-1988)

    V. Nezval: Diabolo

    Položka č.: 674

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:00

    bibliofilie, obálka a úprava V. Obrtel, ex. 239/550, ed. Olymp, sv. 5, vytiskla Legiografie, vyd. Nakladatelství Vaněk & Votava, Praha, 1926, brož, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1958)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích V.

    Položka č.: 675

    Vyvolávací cena: 900 CZK (33 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:01

    bibliofilie, sign. litografie, suchá jehla, reprodukce a seznam graf. díla V. Strettiho, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1942, napsal Arthur Novák, úprava M. Kaláb, Ex. 10/280, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.

    Položka č.: 676

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:02

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Leon Barry: Děd

    Položka č.: 677

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:03

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Marie Marešová

    (1924-2000)

    V. Říha: Růženec

    Položka č.: 678

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:04

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Karel Svolinský

    Radovánky nevinných dítek o vánocích od Jakuba Jana Ryby

    Položka č.: 679

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:05

    bibliofilie, 1934, 26,5 x 21,5 cm, ilustrace a typografická úprava Karel Svolinský, vydal Spolek českých bibliofilů 1934, mírně poškozený přebal, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jaroslav Dobrovolský

    (1895-1942)

    Listina krále Vladislava

    Položka č.: 680

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:06

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Jean Effel

    (1908-1982)

    Stvoření světa

    Položka č.: 681

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:07

    16 x ofset, 32,7 x 24,5 cm, vše značeno v tisku Jean Effel, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

  • Jaroslav Procházka

    (1919)

    Involuce nitra

    Položka č.: 682

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:08

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Hugo Boettinger

    (1880-1934)

    Útěcha srdce

    Položka č.: 683

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:09

    bibliofilie, kolem 1902, 15 x 11 cm, modlitby pro vzdělané paní a dívky české, Praha, česká grafická společnost Unie, sepsal Xaver Dvořák, barevná ilustrace ve frontispisu, dvoubarevné ilustrace a secesní výzdoba každé stránky Hugo Böttinger, 515 stran, Antikvariát Dlážděná, žák E. Lišky a F. Jenewe…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Marie Chadimová - Martinová

    (1922-1987)

    In memoriam

    Položka č.: 684

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:10

    bibliofilie s devíti linoryty, 1987, 32 x 15 cm, 199, In memoriam Marie Chadimové - Martinové vytiskl Jiří Chadima, Praha, 1987, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. O. Španiela na AVU v Praze, členka skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Otto Matoušek

    Petr Bezruč - Desítky života Macharova

    Položka č.: 685

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:11

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Hojden

    (1893-1975)

    Havířské písně

    Položka č.: 686

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:12

    bibliofilie, 1972, 30,3 x 24 cm, Příbram, 1972, volné listy, mírně zašpinený obal, mírně ohnuté rohy obalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, poté prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium u F.Kupky v Paříži

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

  • Karel Štika

    (1898-1975)

    Charles de Coster: Flanderské legendy

    Položka č.: 687

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:13

    bibliofilie s původními dřevoryty, 1941, 25 x 19,9 cm, přeložil Jaroslav Zaorálek, slovo o autorovi napsal Vojtěch Jirát, třiceti jedním dřevorytem vyzdobil Karel Štika, typograficky upravil Oldřich Menhart, Jansonovou latinkou vytiskl Karel Kryl v Kroměříži, vydal ELK v Praze, 1941, počet stran 136…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Jaroslav Skrbek

    (1888-1954)

    Léto v rodném Podkrkonoší

    Položka č.: 688

    Vyvolávací cena: 7.800 CZK (279 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:14

    Aktuální cena: 7.800 CZK (279 €)

  • Karel Minář

    (1901-1973)

    Starohanácké písně

    Položka č.: 689

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:15

    bibliofilie, 1929, 6,2 x 3,6 - 17,9 x 11,8 cm, sign. LD Karel Minář, Starohanácké písně Jana Kužníka z Muzy moravské vydané 1813 Tomáše Fryčajem se třemi dřevoryty Karla Mináře (z toho jeden na obálce), Kroměříž 1929, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského,…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jou Hloucha

    Pohádky japonských dětí

    Položka č.: 690

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:16

    kniha, 25 x 18,2 cm, Zemědělské knihkupectví A. Neubert v Praze 1926, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka na naše mládí

    Položka č.: 691

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:17

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Různí autoři

    Sedm exlibris

    Položka č.: 692

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:18

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Soupis knižních značek

    Položka č.: 693

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:19

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Karel Šiktanc - Muž a žena

    Položka č.: 694

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:20

    bibliofilie se šesti dřevořezbami, 1992, 20 x 12 cm, signováno v tiráži B. Kobeckým a K. Šiktancem, vydal Památník národního písemnictví v Praze 1992, volná vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    J. S. Bach - O pokojné mysli

    Položka č.: 695

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:21

    bibliofilie se dvěmi grafikami, 21 x 14,5 cm, jednotlivé listy signovány, vydal dr. Sl. Vencl, Antikvariát Dlážděná, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Různí autoři

    Fráňa Šrámek - Sobotka uprostřed cesty

    Položka č.: 696

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:22

    bibliofilie s osmi grafikami, 2003, 21 x 11 cm, jednotlivé listy signovány, autoři: A. Antonová, J. Bouda, M. Houra, J. Kábrt, J. Kaiser, J. Kavan, M. M. Šechtlová, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy III. - Arno Nauman

    Položka č.: 697

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:23

    katalog grafik, 1941, 28 x 20,5 cm, jednotlivé listy signovány, 37/270, připojen dřevoryt Starý mlýn, rytina B. Smetana a lept Na kraji doubravy, vydal Klub zaměstnanců léčebného fondu, Praha 1941, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a F. Ženíška na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mán…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Antonín Strnadel

    (1910-1975)

    Z Homérovy Odysseie

    Položka č.: 698

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:24

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, signováno v tiráži, 80/200, litografie A. Strnadela, vydal Klub zaměstnanců léčebného fondu, Praha 1937, Antikvariát Dlážděná, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze a M. Švabinského na AVU, člen UB a SVU Aleš

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Jan Čáka

    Horní města v Československu

    Položka č.: 699

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:25

    bibliofilie, 29,5 x 21 cm, dvanáct heraldických kreseb Jana Čáky, vydal komitét symposia Hornická Příbram ve vědě a technice, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Různí autoři

    XV Ex libris dřevorytů

    Položka č.: 700

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:26

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Arnošt Bareš

    (1898-?)

    Venkovský tiskař o básníkovi

    Položka č.: 701

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:27

    bibliofilie, 1929, 21 x 13,1 cm, 35/220, Victor Pavie, Angers - Louis Bertrand, Dijon, 13 s., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Miroslav Tyrš

    (1832-1884)

    Tělocvik v ohledu esthetickém

    Položka č.: 702

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:28

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Petr Pištělka

    (1887-1963)

    Cestou domů

    Položka č.: 703

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:29

    bibliofilie s 10. dřevoryty a předmluvou Rudolfa Medka, 1921, 45,5 x 36 cm, vše signováno, grafický přehled mladého legionáře z cest po Rusku a Dálném východu, Švábenice na Moravě 1921, volné listy v kartonovém obalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. H. Schweigra a M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU…