• Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Petr Bezruč: Slezské písně

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    bibliofilie, il. V. Preissig, vyd. Literární kroužek, Chicago, 1910, clpl. vazba, 107s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Prinke

    (1891-1945)

    Soubor linorytů

    Položka č.: 115

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    linoryt, 14 linorytů (11x motiv Prahy, 1x útěk do Egypta, 1x dívčí akt, 1x hlava dívky), vše sign. PD J. Prinke nebo J.P., v papír. obálce, ob. politá, listy bez vady, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Jan Rambousek

    (1895-1976)

    Miguel de Unamuno: Tragický pocit života v lidech a v národech

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu J. Rambousek, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1927, ex. 342/500 na papíře Japan Banzay, přel. J. Zaorálek, pův. clpl. vazba, 234s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Preislera, M. Švabinského a V. Nechleby, spoluzakladatel Umělecké besedy, člen SČUG H…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Vlasta Dyrynková

    Vincenc Svoboda: Voloďa

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    bibliofilie, sign. perokresba V. Dyrynková, vyd. J. Procházková, Praha, 2015, ex. 66/150 na přír. papíru a s podpisy vydavatelky a typografa (K. Dyrynk) v tiráži, volné listy v ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Fr. Hrubín: Dřevo se listem odívá

    Položka č.: 112

    bibliofilie, sign. litografie ve frontispisu a podpis na patitulu L. Jiřincová, vyd. Lyra Pragensis, Praha, 1984, ex. A104/200 na ručním papíře z Velkých Losin, pův. sešit v ob., 14s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přát…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID1**5 Historie příhozu

  • Petr Melan

    Henrik Ibsen: Májové slunce

    Položka č.: 111

    bibliofilie, 5x sign. kombin. technika Petr Melan, vyd. Lyra Pragensis, Praha, 1989, ex. 44/200 na ručním papíře z Velkých Losin, ed. Polyhymnia, sv. 58, pův. sešit v ob., 60s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Eva Hašková

    Jiří Kutina: Noční rozhovory

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu E. Hašková, vyd. Lyra Pragensis, Praha, 1991, ex. 96/200 na holanském papíru, pův. sešit v ob., 13s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Střední odborné škole výtvarné v Praze, žákyně prof. Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Ladislav Kuklík

    Robinson Jeffers: Tři tanečnice

    Položka č.: 109

    bibliofilie, 4x sign. kombin. technika L. Kuklík, vyd. Lyra Pragensis, Praha, 1993, ex. 46/200, ed. Polyhymnia, sv. 75, pův. sešit v ob., 28s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Trnky, Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Karel Zeman

    Jiří Žáček: Jaroslav Seifert aneb chvála lyrismu

    Položka č.: 108

    bibliofilie, sign. mědirytina ve frontispisu K. Zeman, podp. autora na tit. listě, vyd. Lyra Pragensis, Praha, 2001, ex. A-30/200, pův. clkž. vazba, 17s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák Z. Sklenáře

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Dedikace

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    kniha, k 135. výročí nar. J. Demla vyd. MUDr. Fr. Dvořáček, Třebíč, 2013, ex. 5/30 na ručním papíře, volné listy v ob., 14s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Ian McWan: Psychopolis a jiné povídky

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, sign. bar. litografie ve frontispisu M. Rittstein, vyd. Volvox Globator a KGB, Praha, 1997, ex. 32/100 na papíře Antik, pův. plkž. vazba s ochr. pouzdrem, 129s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného …

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Nathaniel Hawthorne: Veliký karbunkul

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    kniha, il. Karel Vik, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1932, ex. 129/600 s přípisem pův. majiteli v tiráži a na italském velínu Pordenone, ed. Atlantis, pův. clpl. vazba, 142s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na A…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jaroslav Bednář

    (1889-1976)

    Červená země (Terra Rossa)

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    kniha, číslovaný exemplář s podpisem v pův. celokož. vazbě; vyd. Družstevní práce, Praha, 1928, ex. 19/100 s podp. autora v tiráži, 21 kreseb J. Štursy, clkž. vazba E. Frinta, pův. ob. vevázána, 165s., růžky a hřbet desek odřené, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Různí autoři

    Výstava grafiky a fotografií

    Položka č.: 103

    bibliofilie, obs. 2x sign. lept: M. Bauer (13/50) a J. Poslední (E.A.) a 1x fotografie V. Podestát (13/50), rozměry 3,1 x 4,5cm, vyd. Výstavní síň Centrum, 1986, 3x volný list v pův. ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Josef Mánes

    (1820-1871)

    Písně Rukopisu králodvorského RKD

    Položka č.: 102

    bibliofilie, vyzd. reprod. xylografiemi J. Mánesa, vyd. Josef Hladký, Hranice, 1942, ex. 32/60, karton. vazba, nestr., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. V. Mánesa, CH. Rubena a F. Tkadlíka na pražské Akademii, poté studium na Akademii v Mnichově, člen Umělecké besedy a JUV

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Zahradní města nezaměstnaných

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    kniha, 11 obr. příloh v textu (plánky a fotografická vyobr.), vyd. Magda Pavlová, Praha, 1933, pův. brož, 55s., na horním okraji obálky zateklina, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluv…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    O. Zachař: Z dějin spiritismu v minulosti

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    bibliofilie, dvoubar. tit. list a dřevoryty v textu J. Váchal, vyd. nákladem vlastním, Praha, 1914, pův. brož, 101s., několik uvolněných archů, obálka v horním levém růžku natržená, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Jiří Bouda

    (1934-2015)

    Poutnický deník

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    kniha, podepsaná kniha s volně přiloženou sign. litografií (19x11cm) J. Bouda (ex. 32/150), vyd. Cykloknihy, Plzeň, 2014, podp. autora naproti titulu, pův. karton. vazba, 287s., krásný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. K. Svolinského na UMPRUM tamtéž

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Karel Beneš

    Položka č.: 98

    bibliofilie, 11 sign. litografií K. Beneše, vyd. Chrudim, 1983, ex. 99/200, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    V. Provazníková: Don Quijote

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kniha, obs. 14 reprodukcí graf. listů B. Reynka s textem V. Provazníkové, vyd. Academia, Praha, 1994, pův. brož s ob., nestr., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Jan Švehla

    (1890-1967)

    Jeník Švehla: Listy z knih bolesti československého národa

    Položka č.: 96

    bibliofilie, 3x podpis J. Švehly (1x na obálce, 2x na listu č. 6), obs. 17 listů (chybí č. 4, 11, 14 a 17; list č. 6 přítomen 2x), vyšlo v r. 1946, Týn nad Vltavou, volné listy v ob., obálka lehce zašlá a mírně pomačkaná, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Cyril Bouda

    Benvenuto Cellini: Vlastní životopis

    Položka č.: 95

    kniha, kresba s podpisem a věnováním na patitulu C. Bouda, vyd. Odeon, Praha, 1976, pův. clpl. vazba s ob., 389s., okraje obálky opotřebené, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Kamil Lhoták

    Balon, křídla, vrtule (Kniha o vývoji letectví)

    Položka č.: 94

    kniha, pův. litografie ve frontispisu K. Lhoták, vyd. Svoboda, Praha, 1948, pův. plpl. vazba s ob., 163s., mírně rozvolněná vazba, odřené okraje desek, ohmatané listy, antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

  • Jindřich Zeithamml

    Z. Řezníček: Žernovy zítřků

    Položka č.: 93

    kniha, sign. dřevořez ve frontispisu J. Zeithamml, vyd. SČB, Praha, 2017, ex. 50/300, pův. brož s ob., 37s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na AVU v Praze, poté na Akademii výtvarných umění v Düsseldorfu

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID5**7 Historie příhozu

  • Victor Vasarely

    (1906-1997)

    Položka č.: 92

    kniha, frontispis V. Vasarely, podp. s věnov. na tit. listě P. Suk, vyd. odbor ŠaK MěstNV, Litoměřice, 1969, ex. 60/200, volné listy v ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Dyrynk

    (1876-1949)

    A. France: Dcera Lilitina

    Položka č.: 91

    kniha, podpis na patitiulu, překlad, výzdoba, typ. úprava a vyd. K. Dyrynk, Praha, 1929, 150 výtisků, plkž. vazba, 42s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Ján Kollár

    (1793-1852)

    Slávy dcera

    Položka č.: 90

    kniha, z lyricko-epické básně třicet a dvě znělky vybral, knihu upravil a dodatky o knize i o užitých písmech napsal K. Dyrynk, vyd. Státní tiskárna, Praha, 1926, ex. 42/125 na van Gelderu, sešité archy v karton. deskách, 62s., hřbet prasklý a téměř odlomený, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Vítězslav Hálek

    (1835-1874)

    Večerní písně

    Položka č.: 89

    kniha, vyd. Karel Janský, Praha, 1921, ed. Hyperion, úprava a dřevoryty C. Bouda, pův. clkž. vazba se zlacením, 77s., hřbet desek mírně vybledlý a odřený, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Florian

    (1873-1941)

    Hégésippe Moreau: Johanna d’Ark

    Položka č.: 88

    kniha, přel. J. Florian, vyd. A. Stříž, Stará Říše, 1910, obs. dvoubarevný tit. list a tříbarevné vyobr. za titulem, karton. desky, 19s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    I.S. Turgeněv: První láska

    Položka č.: 87

    bibliofilie, návrh vazby, úprava a sign. vyobrazení ve frontispisu C. Bouda, vyd. S. Minařík, Praha, 1925, ex. 748/1000, pův. celokož. vazba se zlacením, zlacená horní ořízka, 119s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)