• Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek a raketa

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 04. 2021 18:00

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Max Pollak

    (1886-1970)

    Ronny Johansson I

    Položka č.: 210

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 05. 2021 15:03

    lept, akvatinta, 71 x 50,7 cm, sign. PD Max Pollak, 30/100, český rodák, výtvarník Max Pollak, strávil většinu svého života v zahraničí. Vyrostl ve Vídni, kde v šestnácti letech vstoupil na Akademii výtvarných umění. Zde studoval malbu a grafiku pod vedením Williama Ungera a Ferdinanda Schmutzera. B…

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 9 000 - 12 000 Kč CZK

  • Jiří Anderle

    Vanitas II. Pomíjivost 2

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    lept, kombinovaná technika, 1984, 94 x 61,5 cm, sign. PD Jiří Anderle Vánoce 84, rám, číslo dílo 55/1983, malíř a grafik Jiří Anderle započal svá umělecká studia na pražské Akademii u Antonína Pelce a Vladimíra Silovského. Na přelomu 60. a 70. let působil jako asistent na pražské UMPRUM v ateliéru J…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu

  • Jozef Gertli Danglár

    Fernet

    Položka č.: 221

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 05. 2021 15:00

    serigrafie, 76,5 x 59 cm, sign. PD Danglár, rám, č. 3/5, Jozef Gertli, známý pod přezdívkou Danglár, je označován za ikonu slovenského komiksu. Pravidelně přispívá do slovenských periodik a také vyčnívá v ilustraci bezmála 70 knih. V posledních letech se převážně věnuje malbě na plátno, kde využívá …

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 Kč CZK

  • Andy Warhol d´apres

    (1928-1987)

    Marilyn Monroe 11.30

    Položka č.: 220

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

    Odhadní cena: 15 000 - 30 000 Kč CZK

  • Andy Warhol d´apres

    (1928-1987)

    Marilyn Monroe 11.27

    Položka č.: 219

  • Andy Warhol d´apres

    (1928-1987)

    Marilyn Monroe 11.26

    Položka č.: 218

  • Michael Rittstein

    WC muži

    Položka č.: 217

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 9 000 Kč CZK

  • Michael Rittstein

    Modré semišky

    Položka č.: 216

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    litografie, 2003, 63,5 x 44,6 cm, soupis Hédervári č. 130, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: ID5**3 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Chovatel křečka

    Položka č.: 215

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

  • Josef Liesler

    Poesie podloubí

    Položka č.: 214

    litografie, 1979, 38 x 48 cm, sign. PD Liesler 79, 16/120, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Odhadní cena: 6 500 - 9 000 Kč CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Položka č.: 213

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    kolorovaná suchá jehla, 1944, 7,9 x 6 cm, sign. PD F. Gross 44, rám, č. 8/27, velká část Grossovy tvorby vychází z kubismu. Ve čtyřicátých letech vytvářel obrazy groteskně fantaskních postav–strojů v duchu neofigurativní estetiky. Gross byl čelným představitelem skupiny 42 a spoluzakladatelem skupin…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 Kč CZK

  • Pierre - Auguste Renoir

    (1841-1919)

    Koupající se

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    lept, pozdější otisk, 1910, 16,8 x 11,2 cm, rám, drobné grafické dílo od čelného představitele francouzského impresionismu

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 Kč CZK

  • Richard Heinrich Teschner

    (1878-1948)

    Můzy

    Položka č.: 211

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    litografie, 1904, 34 x 56 cm, značeno LD na kameni lith. Richard Teschner 1904, Vystudoval pražskou Akademii výtvarných umění pod vedením Václava Brožíka, který prosazoval výuku historické malby. Od svého učitele získal Teschner lásku k rekvizitám, kterými stejně jako jeho učitel zaplňoval svá plátn…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 Kč CZK

  • Jan Zrzavý

    Exlibris Ing. Zdeněk Zrzavý

    Položka č.: 209

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    litografie, 9,5 x 5,5 cm, monogr. PD J.Z., rám, vzácně se vyskytující exlibris, které Jan Zrzavý vytvořil pro svého bratra Ing. Zdeňka Zrzavého majitele elektrárny v Okrouhlici a Jihlavě, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze…

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 5 000 - 7 000 Kč CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Měsíc a stromy (Mstivá kantiléna)

    Položka č.: 208

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    suchá jehla, 1948, 11 x 8,3 cm, sign. DU Tichý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč CZK

  • Eva Švankmajerová

    (1940-2005)

    Egyptské deštníky / Chatrný dům

    Položka č.: 207

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    litografie, pastel, papír, 1991, 1996, 21 x 13, 27 x 19 cm, monogr. PD E. Švankmajerová, monogr. PD E. Š. 1996, 2 x litografie, dole text dopsaný autorkou: Jsou to egyptské deštníky, nebo sochy. Jsou modrý, nebo vlastně zelený / dole text dopsaný autorkou: Je to chatrný dům. Na podivných kůlech. Nec…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Odhadní cena: 3 000 - 5 000 Kč CZK

  • Adriena Šimotová

    (1926-2014)

    Před zrcadlem

    Položka č.: 206

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    suchá jehla, 1958, 14,5 x 9,5 cm, sign. PD Adriena Šimotová 58, Adriena Šimotová, světově uznávaná malířka, grafička a členka skupiny UB 12, se ve svých dílech dotýká hlubin lidského nitra, zachycuje stopy lidské existence a pokouší se vyvolávat vzpomínky na své ztracené blízké. Šimotová proslula te…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Položka č.: 205

    litografie, 1971, 13 x 8 cm, sign. DU Sklenář 71, nabízená položka je dílem významného českého autora, který studoval na pražské Uměleckoprůmyslové škole, kde byl posléze i pedagogem. Stal se členem SVU Mánes, skupiny Bilance i Sdružení českých grafiků Hollar. Jeho tvorba je typická lineární znakovo…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Ladislav Kuklík

    Moje inspirace

    Položka č.: 204

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    kresba tužkou, papír, 2010, 63 x 94 cm, sign. LD L.Kuklík, Kuklík studoval v letech 1968 - 1974 VŠU v Praze, obor volná grafika a ilustrace u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Jeho hlavním tématem byla vždy žena, poslední dobou se ovšem zaměřuje také na velkoformátové kresby zvířat, žák prof…

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 Kč CZK

  • Dušan Kállay

    Sen hodinára Jána

    Položka č.: 203

    lept, 1983, 59,4 x 39,4 cm, sign. PD Dušan Kállay, 22/100, bratislavský rodák, Dušan Kállay, své umělecké vlohy rozvíjel již od dětství. Po maturitě byl v roce 1966 přijat na Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde prošel hned několika ateliéry; nejprve oddělením volné grafiky a knižní ilus…

    Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu

    Odhadní cena: 7 000 - 9 000 Kč CZK

  • Ota Janeček

    Kubistické zátiší

    Položka č.: 202

    suchá jehla, 1973, 24 x 15 cm, sign. PD Janeček 73, rám, č. 12/12, významnou část Janečkova díla tvoří grafika, především linoryty, litografie a suchá jehla, o které sám prohlásil, že jest jeho oblíbenou technikou, protože stačí mít v kapse pouze desku a jehlu, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. P…

    Odhadní cena: 10 000 - 15 000 Kč CZK

  • Jan Saudek

    Newlyweds #896/II

    Položka č.: 201

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    bromostříbrná fotografie, sepia, 3/9/86, 40 x 30,5 cm, sign. PD Jan Saudek, dole popsáno autorem, shlédnuto a ověřeno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 Kč CZK

  • Jan Saudek

    Children #1903

    Položka č.: 200

    kolorovaná fotografie, 10/2/89, 38,3 x 30,2 cm, sign. PD Jan Saudek, dole popsáno autorem, shlédnuto a ověřeno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

  • Jan Saudek

    Sestry (Sisters #852/2)

    Položka č.: 199

    kolorovaná fotografie, 10/30/98, 40,5 x 29,7 cm, sign. PD Jan Saudek, dole popsáno autorem, shlédnuto a ověřeno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

  • Jan Saudek

    Ženy (Women 1923/II)

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    kolorovaná fotografie, 12/7/95, 40 x 30,4 cm, sign. LD Jan Saudek, dole popsáno autorem, na zadní straně popsáno lim. edition 2/15, shlédnuto a ověřeno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Jan Skorka Lauko

    (1966)

    Karneval (Masky)

    Položka č.: 197

    olej, plátno, 2021, 90 x 100 cm, sign. PD Jan Skorka Lauko 2021, klínový rám, Antikvariát Dlážděná

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK

  • Jan Skorka Lauko

    (1966)

    Rozkvetlý Václavák

    Položka č.: 196

    olej, plátno, 2019, 80 x 120 cm, sign. PD Jan Skorka Lauko 2019, klínový rám, Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označová…

  • Zdeněk Raiser

    Tři Grácie

    Položka č.: 195

    akryl, plátno, 2021, 40 x 50 cm, sign. PD Raiser, napínací rám, z ateliéru autora, pražského fotografa, malíře a kameramana, Antikvariát Dlážděná

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

    Odhadní cena: 10 000 - 14 000 Kč CZK

  • Petr Ptáček

    Čerpačka

    Položka č.: 194

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    olej, dřevotříska, 2004, 13 x 29,5 cm, sign. PD Petr Ptáček 2004, rám, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK