• Pavel Mühlbauer

    Krajina 2

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 05. 2021 12:07

    pigment, pastel, papír, 2007, 61 x 61 cm, sing. PD Mühlbauer 07, dolní okraj místy lehce ohnutý, žák prof. J. Smetany

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Pavel Mühlbauer

    Krajina 5 - Cesta na Radkov

    Položka č.: 7

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 05. 2021 12:06

    pigment, pastel, papír, 2008, 61 x 61 cm, sign. PD Mühlbauer 08, žák prof. J. Smetany

  • Pavel Mühlbauer

    Krajina 4

    Položka č.: 6

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 05. 2021 12:05

    pigment, pastel, papír, 2007, 61 x 61 cm, sign. PD Mühlbauer 07, levý okraj na dvou místech natržený a zohýbaný, žák prof. J. Smetany

  • Pavel Mühlbauer

    Letní světlo II

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 05. 2021 12:04

    akryl, plátno, sololit, 2005, 60 x 41 cm, sign. PD Mühlbauer 05, rám, žák prof. J. Smetany

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Pavel Mühlbauer

    Krajina 3

    Položka č.: 4

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 05. 2021 12:03

    pigment, pastel, papír, 2007, 61 x 61 cm, sign. PD Mühlbauer 07, přeloženo dvakrát, pravý dolní okraj lehce pomačkaný, žák prof. J. Smetany

  • Pavel Mühlbauer

    Krajina 1

    Položka č.: 3

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 05. 2021 12:02

    pigment, pastel, papír, 2006, 61 x 61 cm, sign. PD Mühlbauer 06, přeloženo uprostřed, lehce pomačkané okraje, žák prof. J. Smetany

  • Pavel Mühlbauer

    Okraj lesa

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 8.150 CZK (326 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 05. 2021 12:01

    olej, plátno, sololit, 2006, 40 x 35 cm, sign. PD Mühlbauer, rám, žák prof. J. Smetany

    Aktuální cena: 8.150 CZK (326 €)

  • Pavel Mühlbauer

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 8.800 CZK (352 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 05. 2021 12:00

    olej, plátno, sololit, 2006, 39 x 39,5 cm, sign. PD Mühlbauer 06, rám, žák prof. J. Smetany

    Aktuální cena: 8.800 CZK (352 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek a raketa

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 04. 2021 18:00

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu

  • Max Pollak

    (1886-1970)

    Ronny Johansson I

    Položka č.: 210

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 05. 2021 15:03

    lept, akvatinta, 71 x 50,7 cm, sign. PD Max Pollak, 30/100, český rodák, výtvarník Max Pollak, strávil většinu svého života v zahraničí. Vyrostl ve Vídni, kde v šestnácti letech vstoupil na Akademii výtvarných umění. Zde studoval malbu a grafiku pod vedením Williama Ungera a Ferdinanda Schmutzera. B…

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 9 000 - 12 000 Kč CZK

  • Jiří Anderle

    Vanitas II. Pomíjivost 2

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    lept, kombinovaná technika, 1984, 94 x 61,5 cm, sign. PD Jiří Anderle Vánoce 84, rám, číslo dílo 55/1983, malíř a grafik Jiří Anderle započal svá umělecká studia na pražské Akademii u Antonína Pelce a Vladimíra Silovského. Na přelomu 60. a 70. let působil jako asistent na pražské UMPRUM v ateliéru J…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Poslední dražitel: ID8**9 Historie příhozu

  • Jozef Gertli Danglár

    Fernet

    Položka č.: 221

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 05. 2021 15:00

    serigrafie, 76,5 x 59 cm, sign. PD Danglár, rám, č. 3/5, Jozef Gertli, známý pod přezdívkou Danglár, je označován za ikonu slovenského komiksu. Pravidelně přispívá do slovenských periodik a také vyčnívá v ilustraci bezmála 70 knih. V posledních letech se převážně věnuje malbě na plátno, kde využívá …

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 Kč CZK

  • Andy Warhol d´apres

    (1928-1987)

    Marilyn Monroe 11.30

    Položka č.: 220

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

    Odhadní cena: 15 000 - 30 000 Kč CZK

  • Andy Warhol d´apres

    (1928-1987)

    Marilyn Monroe 11.27

    Položka č.: 219

  • Andy Warhol d´apres

    (1928-1987)

    Marilyn Monroe 11.26

    Položka č.: 218

  • Michael Rittstein

    WC muži

    Položka č.: 217

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 9 000 Kč CZK

  • Michael Rittstein

    Modré semišky

    Položka č.: 216

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    litografie, 2003, 63,5 x 44,6 cm, soupis Hédervári č. 130, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: ID5**3 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Chovatel křečka

    Položka č.: 215

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

  • Josef Liesler

    Poesie podloubí

    Položka č.: 214

    litografie, 1979, 38 x 48 cm, sign. PD Liesler 79, 16/120, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Odhadní cena: 6 500 - 9 000 Kč CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Položka č.: 213

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    kolorovaná suchá jehla, 1944, 7,9 x 6 cm, sign. PD F. Gross 44, rám, č. 8/27, velká část Grossovy tvorby vychází z kubismu. Ve čtyřicátých letech vytvářel obrazy groteskně fantaskních postav–strojů v duchu neofigurativní estetiky. Gross byl čelným představitelem skupiny 42 a spoluzakladatelem skupin…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 12 000 Kč CZK

  • Pierre - Auguste Renoir

    (1841-1919)

    Koupající se

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    lept, pozdější otisk, 1910, 16,8 x 11,2 cm, rám, drobné grafické dílo od čelného představitele francouzského impresionismu

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 Kč CZK

  • Richard Heinrich Teschner

    (1878-1948)

    Můzy

    Položka č.: 211

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    litografie, 1904, 34 x 56 cm, značeno LD na kameni lith. Richard Teschner 1904, Vystudoval pražskou Akademii výtvarných umění pod vedením Václava Brožíka, který prosazoval výuku historické malby. Od svého učitele získal Teschner lásku k rekvizitám, kterými stejně jako jeho učitel zaplňoval svá plátn…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 15 000 Kč CZK

  • Jan Zrzavý

    Exlibris Ing. Zdeněk Zrzavý

    Položka č.: 209

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    litografie, 9,5 x 5,5 cm, monogr. PD J.Z., rám, vzácně se vyskytující exlibris, které Jan Zrzavý vytvořil pro svého bratra Ing. Zdeňka Zrzavého majitele elektrárny v Okrouhlici a Jihlavě, Antikvariát Ostrovní, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze…

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: ID2**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 5 000 - 7 000 Kč CZK

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Měsíc a stromy (Mstivá kantiléna)

    Položka č.: 208

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    suchá jehla, 1948, 11 x 8,3 cm, sign. DU Tichý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč CZK

  • Eva Švankmajerová

    (1940-2005)

    Egyptské deštníky / Chatrný dům

    Položka č.: 207

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    litografie, pastel, papír, 1991, 1996, 21 x 13, 27 x 19 cm, monogr. PD E. Švankmajerová, monogr. PD E. Š. 1996, 2 x litografie, dole text dopsaný autorkou: Jsou to egyptské deštníky, nebo sochy. Jsou modrý, nebo vlastně zelený / dole text dopsaný autorkou: Je to chatrný dům. Na podivných kůlech. Nec…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Odhadní cena: 3 000 - 5 000 Kč CZK

  • Adriena Šimotová

    (1926-2014)

    Před zrcadlem

    Položka č.: 206

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    suchá jehla, 1958, 14,5 x 9,5 cm, sign. PD Adriena Šimotová 58, Adriena Šimotová, světově uznávaná malířka, grafička a členka skupiny UB 12, se ve svých dílech dotýká hlubin lidského nitra, zachycuje stopy lidské existence a pokouší se vyvolávat vzpomínky na své ztracené blízké. Šimotová proslula te…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Položka č.: 205

    litografie, 1971, 13 x 8 cm, sign. DU Sklenář 71, nabízená položka je dílem významného českého autora, který studoval na pražské Uměleckoprůmyslové škole, kde byl posléze i pedagogem. Stal se členem SVU Mánes, skupiny Bilance i Sdružení českých grafiků Hollar. Jeho tvorba je typická lineární znakovo…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Ladislav Kuklík

    Moje inspirace

    Položka č.: 204

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    kresba tužkou, papír, 2010, 63 x 94 cm, sign. LD L.Kuklík, Kuklík studoval v letech 1968 - 1974 VŠU v Praze, obor volná grafika a ilustrace u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Jeho hlavním tématem byla vždy žena, poslední dobou se ovšem zaměřuje také na velkoformátové kresby zvířat, žák prof…

    Odhadní cena: 45 000 - 55 000 Kč CZK

  • Dušan Kállay

    Sen hodinára Jána

    Položka č.: 203

    lept, 1983, 59,4 x 39,4 cm, sign. PD Dušan Kállay, 22/100, bratislavský rodák, Dušan Kállay, své umělecké vlohy rozvíjel již od dětství. Po maturitě byl v roce 1966 přijat na Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, kde prošel hned několika ateliéry; nejprve oddělením volné grafiky a knižní ilus…

    Poslední dražitel: ID8**2 Historie příhozu

    Odhadní cena: 7 000 - 9 000 Kč CZK

  • Ota Janeček

    Kubistické zátiší

    Položka č.: 202

    suchá jehla, 1973, 24 x 15 cm, sign. PD Janeček 73, rám, č. 12/12, významnou část Janečkova díla tvoří grafika, především linoryty, litografie a suchá jehla, o které sám prohlásil, že jest jeho oblíbenou technikou, protože stačí mít v kapse pouze desku a jehlu, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. P…

    Odhadní cena: 10 000 - 15 000 Kč CZK