• Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Modrý stolek s bílou konvicí

    Položka č.: 261386

    Vyvolávací cena: 18.900 CZK (788 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:18

    kombinovaná technika, papír, 43 x 30,5 cm, sign. PD Rožánek V., byl žákem a přítelem Oldřicha Smutného. Rožánek ovšem celý život pracoval v továrně jako strojní zámečník. Toto pracovní prostředí také ovlivnilo tvorbu – struktury jeho děl připomínají struktury průmyslových materiálů. Další inspiraci …

    Aktuální cena: 18.900 CZK (788 €)

  • Jan Zrzavý

    Autoportrét (14 letý)

    Položka č.: 261387

    Vyvolávací cena: 95.000 CZK (3.959 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:19

    uhel, akvarel, papír, 1905, 10,8 x 8,6 cm, sign. DU J. Zrzavý, rám, vzadu autorem popsáno: Vlastní podobizna 1905, 14 letý, čís. 19, Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kterým reflektoval své vnitřní před…

    Aktuální cena: 95.000 CZK (3.959 €)

  • Aleš Lamr

    Vyboulený stan

    Položka č.: 261388

    Vyvolávací cena: 5.800 CZK (242 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:20

    akvarel, papír, 1993, 41,6 x 57,6 cm, sign. DU A. Lamr 93, Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a  výraznou barevnost. Své obrazové cykly i  jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby…

    Aktuální cena: 5.800 CZK (242 €)

  • Aleš Lamr

    Orlické hory

    Položka č.: 261389

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:21

    akryl, plátno, 2012, 60,5 x 59,7 cm, sign. zezadu A.L12, výrazná práce od významného představitele českého Pop-artu, který je svým osobitým dílem zastoupen mj. ve sbírkách National Gallery of Art ve Washingtonu, Centre G. Pompidou v Paříži, Museo de Arte Contemporáneo v Buenos Aires, žák prof. J. A.…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

  • Jiří Načeradský

    Tři tančící

    Položka č.: 261390

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:22

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

  • Jiří Načeradský

    Levitace

    Položka č.: 261391

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:23

    litografie, 2010, 54,5 x 72,5 cm, sign. DU Načeradský 2010, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • František Hodonský

    Kvetoucí břeh

    Položka č.: 261392

    Vyvolávací cena: 51.000 CZK (2.125 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:24

    plátno, olej, 2016, 70 x 49 cm, sign. DU HODONSKÝ, lišta, krásná práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruchou, Janem Preislerem, Josefem Šímou a Ji…

    Aktuální cena: 51.000 CZK (2.125 €)

  • František Hodonský

    Kyselé trávy

    Položka č.: 261393

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:25

    olej, plátno, 2020, 60 x 80 cm, sign. DU HODONSKÝ 2020, lišta, byl žákem prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze. Stal se členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Svou pozici předního současného krajináře si v dějinách českého výtvarného umění získal svébytným zacházení…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.500 €)

  • Štěpán Molín

    (1980)

    Sousedé (z cyklu Místo činu)

    Položka č.: 261394

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:26

    akryl, plátno, 2017, 40 x 50 cm, sign. zezadu Molín, Předkládaná díla ze série “černých maleb” vychází ze studia reálných lokací, autorovi blízkých. Částečně se tedy jedná o malbu v plenéru. O dílech hovoří sám Molín takto: „Ve svých obrazech jsem vycházel z předešlých studijních výstupů a práce. Po…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

  • Alena Anderlová

    Z našich hájů a luk

    Položka č.: 261395

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:27

    olej, plátno, 2010, 100 x 120 cm, absolventka ateliéru prof. Rittsteina se věnuje hlavně figurální malbě; nabízený obraz nepopře rovněž autorčiny typické výrazové prostředky, jež ztvárňuje velmi uvolněným rukopisem. Její časté rozostření malby je rovněž prvkem odkazujícím na vzpomínání, ve kterém se…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)

  • Lukáš Miffek

    (1978)

    Banán

    Položka č.: 261396

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:28

    olej, plátno, 2020, 85 x 75 cm, sign. zezadu Lukáš Miffek, absolvent ateliéru malby u prof. Střížka a prof. Rittsteina a člen skupiny Natvrdlí si dokázal vytvořit zcela originální svět obývaný vyzývavými ženami, hrachovými lusky, kaktusy, fast foodem a v poslední době také roboty. Miffek se svou sty…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

  • Roman Franta

    Red Man

    Položka č.: 261397

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:29

    akryl, plátno, 2021, 70 x 50 cm, sign. PD R.F., autor absolvoval AVU v Praze v ateliérech Bedřicha Dlouhého a Aleše Veselého. Ve studiu dále pokračoval v USA na kalifornském Institutu umění v San Franciscu u J. Morgana, J. Hatofského a K. Anno. Od roku 2008 působil v ateliéru malby Michala Rittstein…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (2.000 €)

  • Karel Prášek

    (1950)

    Pankrác

    Položka č.: 261398

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:30

    akryl, plátno, 1976-X, 100 x 100,5 cm, monogr. LN KP 76, klínový rám, malíř Karel Prášek se v roce 1965 díky pracovním cestám svého otce ocitl v Paříži, která ho uchvátila. Pro svůj veliký talent byl coby šestnáctiletý přijat na Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts a už v roce 1967 se zúčastnil…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

  • Jiří Beránek

    (1945-2021)

    Zrak

    Položka č.: 261399

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:31

    akvarel, běloba, uhel, papír, 1989, 62 x 88 cm, sign. PD Jiří Beránek 89, při okrajích natržený a pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Klára Bočkayová

    Andělský mlýnek

    Položka č.: 261400

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (667 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:32

    olej, plátno, 1999, 50,5 x 50 cm, autorka ve svém díle zpracovává motivy tradičních ženských rukodělných výtvorů, jako jsou například výšivky, dečky a ubrusy, které byly běžnými součástmi domácností 19. a první poloviny 20. století. Tyto klasické ženské práce používala jako východisko ke svým frotáž…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (667 €)

  • Klára Bočkayová

    Chorál

    Položka č.: 261401

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:33

    olej, frotáž, plátno, 1979, 62 x 64,5 cm, sign. PD Klára Bočkayová 1979, zaskleno, vzadu věnování Ludvíkovi Kunderovi, autorka ve svém díle zpracovává motivy tradičních ženských rukodělných výtvorů, jako jsou například výšivky, dečky a ubrusy, které byly běžnými součástmi domácností 19. a první polo…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)

  • Roman Trabura

    Vánoce u Stalingradu

    Položka č.: 261402

    Vyvolávací cena: 105.000 CZK (4.375 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:34

    akryl, plátno, 2004, 97 x 81 cm, sign. zezadu Trabura, umělec spjatý se silnou generací Tvrdohlavých zůstal stát mimo tento proud a vytvořil si svůj svébytný jazyk fantastických, romantických či ironických vizí. Trabura svou práci postavil na vlastních představách. Nedá se tvrdit, že by Trabura igno…

    Aktuální cena: 105.000 CZK (4.375 €)

  • Zdeněk Raiser

    Tragédie v zimovišti

    Položka č.: 261403

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:35

    akryl, plátno, 2020, 50 x 70 cm, sign. PD Raiser 20, klínový rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

  • Marko Čermák

    Paběrky

    Položka č.: 261404

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:36

    tuš, akvarel, papír, kombinovaná technika, 2015, 18,5 x 21 cm, sign. DU Marko Čermák, rám, Čermák v roce 1968 převzal po Janu Fisherovi kreslení Foglarových příběhů. Nejprve překreslil osm příběhů nakreslených Václavem Junkem v roce 1941, v letech 1970–1971 nakreslil kolem 40 nových příběhů. V roce …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

  • Marko Čermák

    Mlýnek

    Položka č.: 261405

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:37

    tuš, papír, akvarel, kombinovaná technika, 24,5 x 18 cm, sign. DU Marko Čermák, rám, studium na Vysoké škole pedagogické v Praze

  • Jacopo Amigoni - připsáno

    Madona s dítětem

    Položka č.: 261406

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:38

    olej, plátno, 81,5 x 63,5 cm, DU na rámu značeno štítkem Amigoni, starožitný rám, vysoce kvalitní malba italské školy 17. století zpodobuje ikonický výjev Marie s Ježíškem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)

  • Antonín Hudeček

    (1872-1941)

    Venkovské stavení

    Položka č.: 261407

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:39

    tempera, běloba, karton, 32,5 x 46 cm, sign. PD Ant. Hudeček, rám, antiqari.at Radhošťská

  • Vlastimil Rada

    (1895-1962)

    Povoz

    Položka č.: 261408

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:40

    tempera, papír, 1962, 46 x 50 cm, sign. PD V. Rada 1962, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák prof. M. Švabinského, J. Preislera a J. Štursy na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, člen SČUG Hollar

  • Emil Weirauch

    (1909-1976)

    Ze vsi

    Položka č.: 261409

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:41

    tempera, karton, 33,5 x 51 cm, sign. PD E. Weirauch, rám, žák prof. F. V. Süssera na Škole uměleckých řemesel v Brně, člen SČVU, SVU Purkyně a KVU Aleš

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Řeka v krajině

    Položka č.: 261410

    Vyvolávací cena: 230.000 CZK (9.584 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:42

    olej, karton, 70 x 100 cm, sign. LD Radimský, nabízená položka je dílem významného českého autora, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Za svého pobytu v Paříži se seznámil s impresionisty kolem Clauda Moneta a Camilla Pissara. S Claudem Monetem posléze tvořil v umělecké kolonii u Giverny. Přest…

    Aktuální cena: 230.000 CZK (9.584 €)

  • Václav Jansa

    (1859-1913)

    Pohled na městečko a zámek

    Položka č.: 261411

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:43

    akvarel, papír, 1909, 22,5 x 30,5 cm, sign. LD Vácslav Jansa 1909, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Lhoty na Akademii výtvarných umění v Praze

  • Jan Rambousek

    (1895-1976)

    Položka č.: 261412

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:44

    olej, karton, 1945, 28 x 36,5 cm, sign. PN Jan Rambousek 1945, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Preislera, M. Švabinského a V. Nechleby, spoluzakladatel Umělecké besedy, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

  • Alfréd Justitz

    (1879-1934)

    Toaleta

    Položka č.: 261414

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:46

    tuš, papír, 1928, 29,5 x 18,5 cm, sign. PD A. Justitz 28, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Kotěry na Českém škole techické v Praze, M. Pirnera a F. Thieleho na AVU v Praze, poté studium na akademiích v Karlsruhe a Berlíně, člen skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Ilustrace Ostrov pokladů

    Položka č.: 261415

    Vyvolávací cena: 42.000 CZK (1.750 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:47

    tuš, kvaš, papír, 20 x 27 cm, sign. DU Tichý, rám, Tichý je považován za přední osobnost české výtvarné avantgardy 40. let 20. století. Přesto, že jeho tematický i výrazový rejstřík je velice bohatý – zátiší, motivy městské krajiny, portréty (například démonický portrét Paganiniho), knižní ilustrac…

    Aktuální cena: 42.000 CZK (1.750 €)

  • Franz Hogenberg

    (1535-1590)

    Položka č.: 261418

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

    Plánované ukončení: 24. 01. 2022 12:50

    kolorovaná mědirytina, 18,5 x 47 cm, rám

    Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)