Aukční historie
SEZNAM AUTORŮ

  • Paul Eluard

    (1895-1952)

    Poézia a Pravda

    Položka č.: 951

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 14:01

    kniha, obálka Rudolf Fábry, přeložil Vladimír Reisel, vydalo nakladatelství Pravda, Bratislava 1946, 82 s., brož., obálka při okrajích poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Jan Čarek

    (1898-1966)

    Smutný život

    Položka č.: 933

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 13:43

    bibliofilie, podpis na patitulu J. Čarek, obálka a dřevoryt ve frontispisu V. Rabas, vydali Müller a spol., Turnov 1929, 31 sv. edice Sever a Východ, 45 s., brož., obálka na hřbetu lehce odřená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Alois Kalvoda

    (1975-1934)

    Výbor prací z české krajiny

    Položka č.: 895

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 13:05

    album, 31 x 39 cm, 15 barev. a 4 čb. reprodukce v příloze, text J. Čadík, vydala Česká graf. Unie, Praha 1924, brož., ochranné pozdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Herbert Lom

    (1928-2014)

    P. Ustinov: Ustinov at Large

    Položka č.: 866

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 12:36

    bibliofilie, podpis s věnováním od britského herce a spisovatele českého původu Herberta Loma (vročení 1991), vydal Michael OMara Books Ltd, London 1991, pl. vazba, 192s., skvrna na přední desce, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Ilja Erenburg

    (1891-1967)

    Trust D.E. - Historie zkázy Evropy

    Položka č.: 858

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 12:28

    kniha, podpis autora za titul listem, úprava K. Teige a O. Mrkvička, vydal O. Štorch - Marien, Praha 1924, 3 sv. Románová knihovna Aventina, 167 s., clpl. nakladatel. vazba se zlac. reliéfem a písmem, hřbet v dolní a horní části poškozen, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Kamil Novotný

    (1892-1959)

    V. Nebeský: Umění po impressionismu

    Položka č.: 845

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 12:15

    bibliofilie, 21 x 14,5 cm, podpis kunsthistorika Dra Kamila Novotného na patitulu, obálka čtyřbarev. litografie R. Kremlička, 3.sv. ed. Musaion, vydalo Aventinum, Praha 1923, brož., 62s., ob. při krajích poškozená, hřbet restaurován, zadní desky nové, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Franz Kafka

    (1883-1924)

    Proces

    Položka č.: 823

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:53

    kniha, první české exilové vydání, přebal a ilustrace Jan Kristofori, přeložili Dagmar a Pavel Eisnerovi, vydalo nakladatelství Konfrontace, Curych, 1975, 226 s., plátěná s obálkou, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Jaroslav Petrák

    (1887-1917)

    Žeň světla a stínu. Problém umělecké fotografie v theorii a praksi s uměleckými přílohami

    Položka č.: 820

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:50

    kniha, 25 x 17 cm, 47 samostatných příloh, dobové reklamy, přední strana obálky do linolea řezaná s iniciálami autora V.Č., vydal B. Kočí, Praha 1910, 98 s. + 47 příloh + 6 listů (reklamy), brož., lehce zažloutlé listy, obálka při okrajích lehce opotřebená, ohnuté rohy, místy natržený hřbet jinak do…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    P.F. 1956

    Položka č.: 817

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:47

    fotografie, fotografie na kartónku, 1955, 9,1 x 15,5, P.F. 1956 Fukovi, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Jules Romains: Psyché 2. díl: Bůh těl

    Položka č.: 801

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:34

    kniha, titulní list a vazba K. Teige, vydal R. Škeřík, Praha 1931, 49. sv. edice Symposion, Ex. 301/400, Simili - Japan, 195 s., celopl. vazba se zlaceným reliéfem, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé …

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Josef Kopta: Pět hříšníků U velryby

    Položka č.: 795

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:25

    bibliofilie, obálka bar. linoryt a ilustrace J. Čapek, vydal ČIN, Praha 1930, čtvrté vydání, 137 s., brož., hřbet a okraje obálky lehce poškozené, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J.O. Curwood: Zlaté údolí

    Položka č.: 791

    Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:21

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Novina, Praha, 1934, pův. plpl. vazba, 186s., desky při okrajích lehce odřené, na přední straně mírně ušpiněné, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • .

    European ExLibris Meeting 98

    Položka č.: 782

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:12

    bibliofilie, 1x signovaný dřevoryt Igor Rumanský, 1998, In memoriam Karel Izakovič

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu

  • Ivan Slavík

    (1920-2002)

    Odysseus vypráví Penelopě

    Položka č.: 781

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:11

    dvojlist s básní a tiskem J. Baucha, pamětní tisk pro členy Spolku českých bibiofilů v Praze kvečeru Ivana Slavíka v Divadle hudby v Olomouci dne 10. listopadu 1983, originální podpis J. Baucha a I. Slavíka

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Karel Fron

    (1921-2002)

    Koláže

    Položka č.: 774

    Vyvolávací cena: 10 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:04

    podpis, konvolut tří reprodukcí v signované obálce, 15 x 11 cm, rok 1988

    Aktuální cena: 10 CZK (1 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Miroslav Matouš

    (1920-1998)

    Soubor exlibris

    Položka č.: 771

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 11:01

    8x litografie, 1977, sign. vše, č. 20/165, rozměr souboru: 22,5 x 16 cm, žák prof. V. Sychry, V. Tittelbacha, M. Salcamana, člen SČVU a výtvarné skupiny Krok 57

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Marcel Schwob: Dřevěná hvězda

    Položka č.: 768

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 10:58

    bibliofílie se 4 kolorovanými dřevoryty, vš značeno Tisk V Florian

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu

  • A. Václav Mašek

    Mrtvá ves ( 2 x návrh obálky + 2 x ilustrace)

    Položka č.: 755

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 10:45

    4 x tuš, běloba, papír, 29 x 18 až 21 x 14 cm, papírová pasparta, zašlý a zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Johann Christoph Weigel

    (1654-1725)

    Der Flora schönsster Garten schmuckt

    Položka č.: 716

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 10:06

    kolorovaná mědirytina, 20,5 x 14,7 cm, papírová pasparta, ušpiněný papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Carl Würbs

    (1807-1876)

    Kostel sv. Jakuba v Brně

    Položka č.: 714

    Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 10:04

    kolorovaná mědirytina, 16,7 x 11,4 cm, značeno LD Gez. v. C. Wurbs a PD Stahlst. v. F. Hofer, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 350 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Peter Fehr

    (1681-1740)

    Frankfurt

    Položka č.: 711

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 11. 2022 10:01

    mědirytina, 30 x 37 cm, značeno PD P. Fehr fecit, při okrajích na několika místech natrženo, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Kamil  Lhoták

    (1912-1990)

    Hovory u krbu

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 16. 11. 2022 16:39

    perokresba, běloba, papír, 1981, 10 x 10 cm, ilustrace Kamila Lhotáka, příloha deníku PRÁCE 14. 3. 1981, dílo Kamila Lhotáka, především díky nezaměnitelným ilustracím s charakteristickou výrazovou zkratkou, se stalo rozpoznatelným napříč širokou veřejností. Poetismus a imaginace jsou typickými vypra…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: ID8**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 8 000 - 10 000 Kč CZK

  • Didier Robert de Vaugondy

    (1723-1786)

    Imperium Caroli Magni Occidentis Imperatoris

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2022 14:18

    ručně kolorovaná mědirytina, 1752, 49 x 57 cm, uprostřed přeloženo, při dolním okraji polito, mimo tisk skvrny, při okrajích otrhaný papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Neznámý autor

    Royaume de Bohéme, Marqui sat de Modarie, et Silesie Autrichienne

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2022 14:02

    kolorovaná ocelorytina, 17,7 x 23,4 cm, na okrajích papír zažloutlý a u spodního okraje ušpiněn, v levém horním rohu papír na několika místech perforován (nezsahuje do tisku), antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu

  • Neznámý autor

    Námořní bitva

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2022 15:50

    japonský dřevoryt, 35,5 x 70 cm, značeno LD, papír na dvou místech přeložen a podlepen, po okrajích místy lehce natržen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)

    Poslední dražitel: ID8**1 Historie příhozu

  • Utagawa Kunisada

    (1786-1865)

    Obchodník

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 11. 2022 15:28

    dřevoryt, 34,5 x 22,5 cm, poškozeno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Tomáš Hřivnáč

    (1959)

    Ex libris M. Petřík

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2022 19:25

    suchá jehla, 2015, 13 x 9, 5 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2015, č. VI/XXX, studium na SUPŠ v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Tomáš Hřivnáč

    (1959)

    Ex libris S. M.

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2022 19:24

    suchá jehla, 2015, 12 x 9, 5 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2015, č. VII/XX, studium na SUPŠ v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Tomáš Hřivnáč

    (1959)

    Ex libris L. K.

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2022 19:19

    suchá jehla, 2017, 13 x 9, 5 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2017, č. III/XX, studium na SUPŠ v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Tomáš Hřivnáč

    (1959)

    Ex libris J. L. + V. K.

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 11. 2022 19:17

    suchá jehla, 2014, 12 x 9 cm, sign. PD Tomáš Hřivnáč 2014, autorský tisk, studium na SUPŠ v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

Instagram

Facebook