Vánoční aukce (189. Aukce)

první podání – možnost činit příhozy či si vkládat limity na položky sálové aukce. První podání je ukončeno v 15:00 hodin v den aukce. Samotná sálová aukce se uskuteční 9. 12. 2021 od 18 hodin , v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1
Aukce bude přenášena živě přes portál livebid.cz.
Výstava dražených děl v prostorách GALERIE Vltavín
29. 11. 2021 - 3. 12. 2021 | 10–12 13–18
6. 12. 2021 - 8. 12. 2021 | 10–18
7. 12. 2021 | 10–15

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Astronomie

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Ukončení prvního podání: 09. 12. 2021 15:00

    zlacený reliéfní tisk, 35 x 35 cm, sign. PD Olbram Zoubek, rám, A.T., významný český sochař, který vystudoval VŠUP v ateliéru Josefa Wagnera, se celý život hlásil k modernismu a v jeho duchu budoval také většinu svých děl. Často pracoval v monumentálním měřítku. Za všechny například uznávaný a  obdi…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Ota Janeček

    Akt v černé II

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    linoryt, 42 x 30, cm, sign. PD Ota Janeček, č. 75/80, při okrajích mimo tisk mírně pokrčený a natržený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Poslední dražitel: ID2**2 Historie příhozu

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Příjezd zvěrolékaře

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    litografie, 32 x 47,7 cm, sign. PD ABorn, pasparta, 65/70, Antikvariát Dlážděná, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu

  • Tomáš Bím

    Balónky

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    litografie, 48,5 x 38 cm, sign. DU Tomáš Bím, č. 91/120, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu

  • Tomáš Bím

    Červená garáž

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    litografie, 48,5 x 38 cm, sign. DU Tomáš Bím, č. 71/120, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Tomáš Bím

    Motel

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    litografie, 1975, 48 x 62 cm, sign. DU Tomáš Bím 75, č. 47/85, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Kamil Lhoták, Adolf Born, Jiří Bouda, Karel Toman

    Terče

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    litografie, 1985, 48,5 x 38 cm, sign. ABorn a sign. Jiří Bouda 1985, značeno razítky: Kamil Lhoták a Karel Toman, č. 73/75, tištěno z původního kamene 2015

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Jiří Anderle

    Richard Wagner (z cyklu I Musici)

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    měkký kryt, lept, pastel (kolorovaná varianta 1/1), 1992, 50 x 33 cm, sign. PD Jiří Anderle, rám, 1/1, v horní části motiv z opery Tristan und Isolde, LD věnování z 30.8.1996, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Mat černou královnou

    Položka č.: 10

    lept, mezzotinta, 1988, 17 x 11,5 cm, sign. PD ABrunovský 1988, č. 10/200, Antikvariát Dlážděná, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

  • Ludmila Jandová

    (1938-2008)

    Vítr

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    suchá jehla, 1991, 55,5 x 38,8 cm, sign. PD L. Jandová 91, č. 3/3, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. K. Müllera, V. Silovského a V. Tittelbacha na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    V hloubi duše

    Položka č.: 12

    lept , 1967, 41,1 x 28,5 cm, sign. PD J. Šerých, č. 39/80, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střední výtvarné škole v Turnově, žák prof. V. Rady na AVU, prof. V. Pukla ve speciální grafické škole, aspirant…

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zátiší s lahví rumu, kartami a ovocem

    Položka č.: 13

    suchá jehla, 1932, 12 x 8,5 cm, sign. PD Emil Filla 32, rám, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zápas koní

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    suchá jehla, 1935, 22,8 x 17 cm, sign. PD Emil Filla, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Zátiší na stolku před oknem s mandolínou a bustou

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    suchá jehla, 1935, 23 x 17 cm, sign. PD Emil Filla, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Rudolf Kremlička

    (1886-1932)

    Toaleta

    Položka č.: 16

    litografie, 1925, 19,5 x 11 cm, sign. PD RKremlička 1925, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výtvarných umění v Praze, člen skupiny Tvrdošíjní, SVU Mánes

  • Alfréd Justitz

    (1879-1934)

    Piknik

    Položka č.: 17

    litografie, 36,5 x 47,5 cm, sign. PD A. Justitz, rám, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Kotěry na Českém škole techické v Praze, M. Pirnera a F. Thieleho na AVU v Praze, poté studium na akademiích v Karlsruhe a Berlíně, člen skupiny Tvrdošíjní a SVU Mánes

  • Bohumil Kubišta

    (1884-1918)

    Autoportrét

    Položka č.: 18

    linořez, 1918, 23 x 15,5 cm, značeno PD K., rám, Otištěno s názvem Podobizna muže v časopise Červen I, 1918-1919, č. 19. a 20., leden 1919 s. 275, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, poté žák u V. Bukovace na AVU v Praze a na Akademii ve Florencii, člen Uměleckého sv…

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Arabská krajina

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (168 €)

    lept, 19 x 27,9 cm, rám, mírně zažloutlý papír, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na soukromé škole H. Knirra v Mnichově a na mnichovské akademii

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Ležící akt

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • Cyril Bouda

    České Budějovice

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    mědirytina, 1943, 23 x 39,5 cm, sign. PD C. Bouda, rám, č. 147/200, značeno v desce DU C. Bouda, rám na několika místech odchlíplý, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Cyril Bouda

    Olomouc

    Položka č.: 22

    litografie, 31,7 x 42,5 cm, sign. PD C Bouda, rám, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

  • Salvador Dali

    (1904-1989)

    Boj před paní z Malehoutu (ilustrace ke knize Pátrání po grálu)

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (880 €)

    suchá jehla na ručním papíře, 1975, 30 x 26 cm, sign. PD Dalí, č. 161/249, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero

    Aktuální cena: 22.000 CZK (880 €)

  • Salvador Dali

    (1904-1989)

    Lancelot, konrád Kulatého stolu (ilustrace ke knize Pátrání po grálu)

    Položka č.: 24

  • Viktor Vasarely

    (1908-1997)

    Kat-Zag

    Položka č.: 25

    serigrafie, 1988, 55 x 51 cm, sign. PD Vasarely, rám, zkušební tisk mimo číslovanou edici 250 exemplářů, přiložen certifikát Galerie Raphael (Frankfurt nad Mohanem), Antikvariát Dlážděná, Victor Vasarely; vlastním jménem Vásárhelyi Győző byl maďarsko–francouzský malíř, grafik a sochař, přední předst…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Arthur Rimbaud: Opilý koráb I. - V.

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (4.800 €)

    5x lept, mezzotinta, suchá jehla, A. Brunovský, vše sign., 25,5 x 17,8, album, vydal Verlag der Kunst, Dresden 1983, Ex. 86/100, na papíře Hahnemühle, volné listy v orig. kazetě, oceněno Velkou cenou na Mezinárodní výstavě knižního umění v Lipsku 1982, vzadu v rozích zbytky papír. lepenky, jinak výb…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (4.800 €)

  • Anna Haskel (Häckel)

    (1864-?)

    Medijní kresba

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    pastel, tužka, papír, 1930, 30 x 22 cm, značeno PD 27/II 30, pastel, tužka, papír, Anna Haskel, nebo také Anna Hackel, se narodila v srpnu 1864 ve Volfarticích (Wolfersdorfu) u České Lípy. Pocházela ze skromného venkovského prostředí. Její rodiče zemřeli, když byla ještě dívka, a ona po třech letech…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Karel Hynek Mácha

    Položka č.: 28

    tužka, papír, 1941, 28 x 20 cm, sign. PD Ladislav Zívr 23. V. 41, rám, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený - zašpiněný papír, žák prof. H. Johnové na VŠUP v Praze, člen Skupiny 42, Tvůrčí skupiny Radar a Umělecké besedy

  • Vladimír Sychra

    (1903-1963)

    Ženský akt

    Položka č.: 29

    pastel, papír, 1959, 54 x 38,5 cm, sign. PD V. Sychra 1959, rám, na rámu drobné oděrky, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU, spoluzakladatel SVU Mánes

  • Honorio García Condoy

    (1900-1953)

    Cabeza de muchacha eslovaca

    Položka č.: 30

    sépie, papír, 1948, 46 x 33 cm, sign. PD Condoy, na zadní straně štítek s popisem a razítko Museo Pablo Gargallo Zaragoza, Antikvariát Dlážděná

  • Miloš Noll

    (1926-1998)

    Růžové blues

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 21.000 CZK (840 €)

    akvarel, kresba, papír, 1975, 18,3 x 16 cm, pasparta, autor byl český výtvarník, malíř, grafik a filmový scénárista. V obecném povědomí figuruje především jako dětský ilustrátor. Jeho talent byl však mnohostranný. Věnoval se animovanému filmu, scénografii, plakátům, typografii a filmovým scénářům…

    Aktuální cena: 21.000 CZK (840 €)