• Jan Konůpek

    Novoročenka JUDr. Kamila Reslera

    Položka č.: 192

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:11

    lept, 1936, 13,1 x 9,3 cm, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Exlibris Ing. Eva Eug. Klicmanová

    Položka č.: 193

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:12

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Položka č.: 194

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:13

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Vigilie o hodině hrůzy, blahořečení a modlitba za psa 2

    Položka č.: 195

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:14

    Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Exlibris Ing. F.M. Klicman

    Položka č.: 196

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:15

    dřevoryt, 14,4 x 7 cm, sign. PD JVáchal, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Exlibris Ing. F.M. Klicman

    Položka č.: 197

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:16

    dřevoryt, 13,2 x 9 cm, sign. PD JVáchal, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

  • Cyril Bouda

    Letohrádek Hvězda

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:17

    litografie, 33,8 x 24 cm, sign. PD C Bouda, pasparta, č. 167/200, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Josef Krejsa

    (1896-1941)

    Prachatice

    Položka č.: 200

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:19

    dřevoryt na japanu, 28,5 x 22,5 cm, sign. LD JKrejsa, rám, Antikvariát Dlážděná, studoval architekturu a staromistrovské techniky u Františka Alta ve Vídni, figurální kresbu, anatomii a perspektivu u F. P. Michettiho v Itálii, později na AVU u Maxe Pirnera

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Otakar (Othon) Kubín (Coubine)

    (1883-1969)

    Větrný mlýn v Kořenci

    Položka č.: 201

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:20

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Katedrála v Rouenu

    Položka č.: 202

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:21

    lept, 1913, 34,5x 30,4 cm, značeno DU autorským razítkem, příloha Mánesa svým členům na rok 1916, na zadní straně značeno razítkem Doc. Dr. Karel Wachsmann, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux A…

  • Emil Orlik

    (1870-1932)

    Ležící akt

    Položka č.: 203

    Vyvolávací cena: 10.500 CZK (438 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:22

    Aktuální cena: 10.500 CZK (438 €)

  • Vladimír Sychra

    (1903-1963)

    Dáma se slunečníkem

    Položka č.: 204

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:23

    litografie, 1990, 39,8 x 34,8 cm, sign. DU V. Sychra 90, lehounce ohmataný papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU, spoluzakladatel SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Vlastní podobizna En face

    Položka č.: 205

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:24

    suchá jehla, 1907, 24 x 15,3 cm, sign. PD MŠvabinský, lehce zažloutlý, pokrčený papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající č…

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Abstrakce (Litografia original VIII)

    Položka č.: 206

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:25

    litografie, 1972, 31,7 x 49,5 cm, uprostřed přeloženo, na pěti místech stopy po přešití z knižní vazby, antiqari.at Radhošťská, studium na Škole umění v Barceloně, člen Pařížské surrealistické skupiny

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Suite Escultor I

    Položka č.: 207

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:26

    litografie, 1974, 19,8 x 39,5 cm, sign. PD Miró, nepatrně zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na Škole umění v Barceloně, člen Pařížské surrealistické skupiny

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Suite Escultor II

    Položka č.: 208

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:27

  • Massimo Salvadori

    B5F64

    Položka č.: 209

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:28

    akryl, plátno, 2020, 30 x 30 cm, sign. vzadu Massimo Salvadori, rám

  • Giovanni Battista Piranesi

    (1720-1778)

    Santa Costanza

    Položka č.: 210

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:29

    rytina, 42 x 56 cm, PD značeno v desce Piranesi Architetto fec., z cyklu Vedute di Roma, mauzoleum sv. Constance dcery, císaře Konstantina Velikého, při okrajích roztržený, v tisku poškozený papír , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Giovanni Battista Piranesi

    (1720-1778)

    Mauzoleum Cecilia Metella

    Položka č.: 211

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:30

    rytina, 45 x 63 cm, PD značeno v desce Piranesi F., PD slepitiskové razítko: Regia Calcografia di Roma, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní

  • Johann Elias Ridinger

    (1698-1767)

    Jelen

    Položka č.: 212

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:31

    ocelorytina, 1744, 36,5 x 27,5 cm, značeno v desce PD J. El. Ridinger fec: et exeud 1744, papír lehce zašlý a místy pomačkán, antiqari.at Radhošťská

  • Egidius Sadeler

    (1570-1625/29)

    Obřezání Krista

    Položka č.: 213

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:32

    rytina, 33,5 x 29 cm, PD značeno v desce G. Sadler sculp., Antikvariát Ostrovní

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Římský souboj s oštěpem

    Položka č.: 214

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:33

    lept, 30,5 x 19,5 cm, značeno v desce LD F. Clern inv: W. Hollar fecit, antiqari.at Radhošťská

    Vera Icon (Ježíš)

    Položka č.: 219

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:38

    intarzie, 20 x 12,5 / 42 x 35 cm, rám, dole v rozích iniciály HK, na desce na čtyřech místech popraskané dřevo, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)

  • A. Benda

    Hlava selky II

    Položka č.: 220

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:39

    olej, dřevo, 36,5 x 30 cm, sign. LD, rám, podél celého obrazu se táhne vertikální prasklina, rám na několika místech odštíplý, antiqari.at Radhošťská

  • A. Benda

    Hlava selky III

    Položka č.: 221

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:40

    olej, dřevo, 36,8 x 30 cm, sign. PD A. Benda, rám, dřevo na několika místech prasklé, rám na několika místech odštíplý, malba vypadává z rámu, antiqari.at Radhošťská

  • Jaroslav Čermák

    (1831-1878)

    Studie mužského aktu

    Položka č.: 222

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:41

    akvarel, papír, 24,5 x 19 cm, rám

  • Konstantin Ivanovič Rudakov

    (1891-1949)

    Diana a Aktaión, 2. čtvrtina 20. století

    Položka č.: 223

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:42

    tuš, papír, 20 x 28 cm, sign. PD azbukou K. Rudakov, zlacený rám, Antikvariát Dlážděná

  • Jindřich Koukolský

    (1912-1971)

    Ležící akt

    Položka č.: 224

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:43

    pastel, papír, 70 x 45 cm, rám, Antikvariát Ostrovní, žák V. Sychry na soukromé škole v Praze, poté prof. J. Obrovského na AVU v Praze, člen JUV a SČVU

  • Maxmilián Švabinský

    Déšť

    Položka č.: 225

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:44

    lept, 11,5 x 15,5 cm, rám, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Boris Erdman

    (1899-1960)

    Ilustrační skica k dramatu Lermontova Maškaráda, 20.-30. roky 20. století

    Položka č.: 226

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 18:45

    tuš, papír, 18 x 24 cm, sign. azbukou na zadní straně B. Erdman, zlacený rám, na zadní straně popsáno autorem, 2x přeložený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)