• Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Hommage á Egon Schiele

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:00

    litografie, 12,7 x 10 cm, sign. DU Vlad Suchánek, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Vladimír Suchánek

    (1933-2021)

    Dívka s mušlí

    Položka č.: 2

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:01

    litografie, 32,5 x 23 cm, sign. DU VladSuchánek, č. 65/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:02

    monotyp, 9,5 x 21 cm, sign. PD Istler, pasparta, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Dáma s chrtem

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:03

    litografie, 1947, 16,7 x 12,3 cm, sign. LD Tichý 47, příloha katalogu vydaná v nákladu 100 výtisků k autorově výstavě ve Vilímkově galerii (31. I. - 18. II. 47), uvedeno v soupisu František Dvořák František Tichý Grafické dílo pod č. 139, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

  • František Tichý

    (1926-2011)

    Artisté na kole

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:04

    suchá jehla, 1959, 14 x 20 cm, sign. DU Tichý 59, rám, krásná ukázka z grafického díla přední osobnosti české výtvarné avantgardy. Tichý, který se významně prosadil také jako jevištní výtvarník, studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a K. Krattnera. Později se sám stal profesorem na VŠUP. Jeho osob…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Autoportrét

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 16.500 CZK (688 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:05

    litografie, 1944, 41,5 x 31,5 cm, rám, původní litografie, kterou autor použil jako plakát své výstavy v Pošově galerii v roce 1944, okraje pravděpodobně zmenšeny, Tichý je považován za  přední osobnost české výtvarné avantgardy 40. let 20. století. Přesto, že jeho tematický i výrazový rejstřík je v…

    Aktuální cena: 16.500 CZK (688 €)

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Z Šumavy

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:06

    akvatinta, 36,5 x 32 cm, sign. PD Jarda, značeno LD v desce Jar. Stretti - Zamponi, rám, dole věnování, na rámu drobné oděrky, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Pohled na Pražský hrad

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:07

    lept, akvatinta, 14 x 16 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, č. 96, Ve svých grafických listech se tomuto umělci podařilo zachytit dění nejenom v tehdejší Praze, ale i řadě jiných míst po celém světě. V letech 1894–1900 byl žákem Akademie výtvarných umění v Praze u profesora Maxmiliána Pirnera. V době st…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Nový Svět v Praze

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:08

    lept, 1912, 29,5 x 27 cm, sign. PD T. F. Šimon, vydáno 150 listů, Klub přátel umění, Brno. Uvedeno pod č. 194 v soupisu grafického díla na tfsimon.com, mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon Na…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Trh ve Zvoleni

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 8.500 CZK (355 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:09

    akvatinta, 34 x 36 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

    Aktuální cena: 8.500 CZK (355 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Boj před paní z Malehoutu (ilustrace ke knize Pátrání po grálu)

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:10

    suchá jehla na ručním papíře, 1975, 30 x 26 cm, sign. PD Dalí, č. 161/249, studium na malířské akademii v Madridu u prof. Morena y Carbonero

    Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)

  • Frank Malina

    (1912-1981)

    Kinetický objekt

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:11

    kombinovaná technika, papír, 1966, 28 x 25 cm, sign. Malina 982/1966/20/, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

  • Rudolf Fila

    (1932-2015)

    List z kalendáře

    Položka č.: 13

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:12

    tisk, akvarel, papír, 2011, 47 x 43,5 cm, sign. DU R. Fila 11, žák B. Laciny na ŠUP v Brně a J. Mudrocha na VŠVU v Bratislavě, člen skupiny Konfrontácie

  • Rudolf Fila

    (1932-2015)

    List z kalendáře 2004

    Položka č.: 14

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:13

    tisk, běloba, akvarel, papír, 2004, 47 x 29,5 cm, sign. LD R. Fila 04, žák B. Laciny na ŠUP v Brně a J. Mudrocha na VŠVU v Bratislavě, člen skupiny Konfrontácie

  • Rudolf Fila

    (1932-2015)

    Japonka II

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:14

    tisk, akvarel, papír, 2005, 55 x 35 cm, sign. LD R. Fila 05, žák B. Laciny na ŠUP v Brně a J. Mudrocha na VŠVU v Bratislavě, člen skupiny Konfrontácie

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

  • Aleš Lamr

    Geo III.

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:15

    akryl, plátno, 2003, 50 x 35 cm, sign. NU LAmR 03, Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a výraznou barevnost. Své obrazové cykly i jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby. Právě sym…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)

  • Josef Mžyk

    Akt v šatně

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 8.600 CZK (359 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:16

    akvarel, tužka, papír, 1973, 60 x 43 cm, sign. PD Mžyk Josef 1973, rám, žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, poté prof. O. Debré na École des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 8.600 CZK (359 €)

  • Stanislav Podhrázský

    (1920-1999)

    Rozcvička

    Položka č.: 18

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:17

  • Miroslav Šnajdr

    Reminiscence v moll

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 52.000 CZK (2.167 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:18

    Aktuální cena: 52.000 CZK (2.167 €)

  • Josef Liesler

    Nevěsta

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 37.000 CZK (1.542 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:19

    tempera, běloba, papír nalepený na sololitu, 1959, 45 x 33 cm, sign. PD Liesler 1959, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 37.000 CZK (1.542 €)

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Povoz

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:20

    olej, sololit, 1978, 29,8 x 34,2 cm, sign. PD Valter 78, rám, tento umělecky nekonvenční malíř se prosadil také jako grafik a fotograf. Po druhé světové válce se jeho hlavním tématem stala krajina, příroda. Na tvorbě z tohoto období je dodnes oceňováno jeho nesmírně originální vidění světa, které do…

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

  • Ladislav Zívr

    (1909-1980)

    Skica k reliéfu

    Položka č.: 22

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:21

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:22

    tuš, tempera, papír, 1980, 5 x 9 cm, sign. LD BKopecký, rám, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Hawai

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 5.400 CZK (225 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:23

    kombinovaná technika, tuš, papír, 1994, 10,5 x 15 cm, sign. s věnováním PD Ludvíkovi Bohdan, pasparta, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.400 CZK (225 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Hawai II

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 5.900 CZK (246 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:24

    kombinovaná technika, tuš, papír, 2003, 11,5 x 15 cm, sign. PD BKopecký 03, pasparta, dole připsáno autorské věnování Ludvíkovi Kunderovi za srdce zahřátí Bohdan 23. V. 2005 Litomyšl, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.900 CZK (246 €)

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Úřední výlov padlého anděla

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.084 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:25

    koláž, papír, 1973, 32 x 21,9 cm, sign. PD AH73, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.084 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Továrna

    Položka č.: 27

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:26

    tuš, papír, 1948, 36,3 x 50,8 cm, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Bendy a A. Strnadela na VŠUP v Praze, působil ve studiu Bratři v triku pod vedením J. Trnky

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    Chléb

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:27

    tuš, akvarel, papír, 10 x 16 cm, člen skupiny Polyegran

    Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)

  • Tomáš Pilař

    (1979)

    Jarní krajina

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.375 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:28

    olej, plátno, 2020, 90 x 120 cm, sign. vzadu Pilař 2020

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.375 €)

  • Štěpán Molín

    (1980)

    Zelená

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 10.500 CZK (438 €)

    Plánované ukončení: 05. 10. 2022 15:29

    akryl, plátno, kombinovaná technika, 2020, 30 x 40 cm, sign. zezadu Molín 2020

    Aktuální cena: 10.500 CZK (438 €)