• Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:17

    muchláž, 1979, cca 27,5 x 28 cm, sign. PD J. Kolář 79, adjustováno v plexiskle, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Akt - Černé na Bílém

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:18

    muchláž, 1979, cca 27 x 26 cm, sign. PD J. Kolář 79, adjustováno v plexiskle, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové t…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Stojící Anička

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:19

    tuš, papír, 1962, 15,2 x 10,8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 128, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Anička z boku

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:20

    tuš, papír, 1962, 15,5 x 10,7 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 124, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Anička v námořnických šatech

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:21

    tuš, papír, 1962, 15,5 x 10,7 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 125, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Sedící Anička

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:22

    tuš, papír, 1962, 15,5 x 10,8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 62, č. 100, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen jeho života.…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Anička v modrých šatech

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 4.400 CZK (184 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:23

    tuš, akvarel, papír, 1962, 15,3 x 10,8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1962, č. 61, Anička, které chyběla část levé paže, se na kresbách objevuje v mnoha různých podobách. Jako obyčejná zralá žena, erotická múza nebo mladé děvče až lolitovského charakteru. Pro Kamila Lhotáka šlo o jednu z osudových žen je…

    Aktuální cena: 4.400 CZK (184 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Kamil Lhoták

    (1912-1990)

    Plátěný drak a červený trojboký jehlan

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:24

    olej, plátno, podlepeno, 1964, 23 x 42 cm, sign. LD Kamil Lhoták 64, rám, vzadu napsán název autorem Drak a Jehlan, zatímco v soupise díla uvedeno pod názvem: Plátěný drak a červený trojboký jehlan. Dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější…

    Aktuální cena: 1.200.000 CZK (50.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Městské zákoutí

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:25

    pastel, papír, 25,8 x 37 cm, monogr. PD KpK, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Skica k návrhu frontispisu ke knize H. G. Wellse Neviditelný

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:26

    tužka, papír, 1957, 13 x 8,5 cm, sign. PD Tichý 57, zažloutlý, skvrnitý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Triptych ilustrací k povídce E. A. Poe Předčasný pohřeb

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:27

    tužka, uhel, papír, 1940, 10 x 8; 12,5 x 8; 12,5 x 8 cm, vše sign. DU Tichý 40, rám, vpravo dole připsány iniciály V. CH. Návrhy k nerealizovaným ilustracím povídky Edgara Allana Poa. Ilustrované povídky E. A. Poa vycházely po válce, např. Případ pana Valdemara , žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Zrzavý

    (1890-1977)

    Pod Kinskou zahradou

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:28

    tužka, papír, 29 x 19,5 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kterým reflektoval své vnitřní představy, se stal nepřehlédnutelným. Své obrazy často obohacoval o sugestivní symb…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.250 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Poklad Inků (Pštros)

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 130.000 CZK (5.417 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:29

    kvaš, papír, 21 x 18 cm, sign. LD Z. Burian, rám, ilustrace ke knize Karla Maye - Odkaz posledního Inky, str. 133, nakl. Jan Toužimský Praha 1932, Jeli. Hlad se dostavil, a žízeň nedala na sebe také dlouho čekati. Jezdci přitahovali opasky, aby jim žaludek nekručel a zmlkli. Čas postoupil již až do …

    Aktuální cena: 130.000 CZK (5.417 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bedřich Budil

    (1943-2021)

    Transformace

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:30

    olej, plátno, 1993, 72 x 72 cm, sign. B Budil 93, rám, Bedřich Budil je český malíř a výrazná postava českého výtvarného umění. Jeho život i tvorba jsou spojeny s oblastí kolem Jindřichova Hradce. Budilovy malby často zachycují krajinné a zvířecí výjevy v nezvyklých barevných a dějových kombinacích.…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Rodina na výletě

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:31

    akvarel, pastel, karton, 1991, 69,5 x 50 cm, sign. DU Načeradský 91, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dva muži

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:32

    akvarel, tuš, papír, 1992, 30 x 42 cm, sign. PD Načeradský 92, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ivan Ouhel

    (1945-2021)

    Rytmy

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 176.000 CZK (7.334 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:33

    olej, plátno, 2008, 155 x 160 cm, sign. vzadu Ivan Ouhel, lišta, Ivan Ouhel patří k hlavním českým představitelům lyrické abstrakce. Díky své formě se může na první pohled zdát, že Ouhelovy obrazy jsou čistě abstraktní často však vycházejí z reálného základu. Nejčastějším námětem je pro něj krajina…

    Aktuální cena: 176.000 CZK (7.334 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Placht

    (1962)

    Motýlí žena

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.750 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:34

    olej, plátno, 2001, 100 x 70 cm, sign. vzadu Otto Placht 2001, Otto Placht se narodil v Čechách r. 1962, studoval zde i pražskou Akademii výtvarných umění, ale od první výpravy do města Pucallpa r. 1993 žije převážně v Peru. Peruánský prales ho oslovil natolik, že se stal ústředním výjevem jeho male…

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.750 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alena Anderlová

    (1977)

    Motorkář II

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:35

    olej, plátno, 2013, 30 x 25 cm, sign. vzadu Anderlová 2013, absolventka pražské AVU, žákyně prof. A. Střížka a prof. M. Rittsteina

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roman Franta

    (1962)

    Swedish 3

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:36

    ruční papír, akryl, sprej, 2007, 58 x 42 cm, sign. LD R.Franta, žák prof. B. Dlouhého a A. Veselého na AVU v Praze

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Roman Franta

    (1962)

    Nenech se omezovat

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 67.000 CZK (2.792 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:37

    akryl, plátno, 2021, 50 x 70 cm, sign. vzadu R.F. 2021, Roman Franta absolvoval AVU v Praze v ateliérech B. Dlouhého a A. Veselého. Od roku 2008 působil v ateliéru malby M. Rittsteina na pražské AVU, kde léta vyučoval kresbu. V tvorbě Romana Franty můžeme cítit vliv abstraktního expresio…

    Aktuální cena: 67.000 CZK (2.792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Xénia Hoffmeisterová

    (1958)

    Malý otvor

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:38

    plátno, akryl, 2020, 60 x 50 cm, monogr. vzadu XH, studium u prof. O. Smutného na DAMU v Praze, členka SVU Mánes a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Besta

    (1958)

    Po andělsku

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:39

    olej, plátno, 2017, 101 x 75,2 cm, sign. PD Besta 17, Pavel Besta je český akademický malíř, studium započal na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, ale posléze přešel na Akademii výtvarných umění v Praze. Na AVU nejdříve studoval v ateliéru restaurátorství u prof. Ballardiniho a ve třetím ročníku …

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Michal Burget

    (1970)

    Roma

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:40

    akryl, plátno, 2017, 50 x 60 cm, sign. LD M B 17, lišta

    Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Aleš Růžička

    (1977)

    Políčko

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:41

    akryl, plátno, 2016, 50 x 70 cm, sign. vzadu A. Růžička 2016

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Svatopluk Klimeš

    (1945)

    Co tomu říkáš Vincente?

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:42

    plátno, oheň, popel, akryl, 2022, 50 x 65 cm, sign. PD K

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Dan Trantina

    (1965)

    Malý bor 2

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:43

    asambláž, akryl na dřevěná desce, kovové prvky, 2011, 51 x 33,5 cm, sign. zezadu D11, žák prof. Načeradského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Jerie

    (1977)

    Policista z Eldoráda

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:44

    olej, plátno, 2019, 70 x 50 cm, sign. PD JERIE 2019, žák prof. M. Rittsteina a A. Střížka na AVU v Praze

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Dvě ženy / Cvičitelka

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (159 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:46

    akvarel, pastel, papír, 2004, 29,5 x 42 cm, sign. PN Načeradský 2004, oboustranná kresba, posouzeno kurátorem a správcem umělecké pozůstalosti autora Petrem Machem., žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 3.800 CZK (159 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Načeradský

    (1939-2014)

    Kudlanka

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 15:47

    tempera, papír, 2006, 59 x 42 cm, sign. PD Načeradský 2006, oboustranná kresba, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook