Konstantin Bušek

(1861-1938)

grafik, malíř, řezbář, ilustrátor Konstantin Bušek se narodil jako mladší syn řezbáře Petra Buška (1824-1894) pod Sychrovem a vyučil se v otcově dílně řezbářství. V 90. letech 19. století pracoval jako modelér železné litiny v Komárovských železárnách. Jeho dílem byly figurální modely římských vojáků, bohyně, chlapce, lovce, portrétní busty národních buditelů, stejně jako reliéfy, plakety a běžné vybavení interiéru (věšáky, žardiniéry, stojany na hole, uhláky, stolky, svícny, hodinové skříňky, mísy, kalamáře, zábradlí). Po přesídlení do Prahy pracoval jako redaktor a kreslíř pro časopisy a knihy. Spolupracoval se svým bratrem Karlem, který používal pseudonym Bohdan Kaminský.[zdroj?] Kreslil zejména české hrady a starou městskou architekturu v Praze, Písku, Táboře i jinde. Konvolut jeho kreseb je uložen v Národním muzeu v Praze.

  • Konstantin Bušek

    (1861-1938)

    Svatý Václav

    Položka č.: 568

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 25. 09. 2020 09:06

    cín, mramor, 1906, 20,5 x 25,1 cm, sign. LD Konst. Bušek 1906, podstavec poškozen, Antikvariát Dlážděná, vyučil se v dílně svého otce řezbáře Petra Buška (1824-1894)

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Konstantin Bušek

    (1861-1938)

    Svatý Václave, oroduj za nás!

    Položka č.: 297

    Plánované ukončení: 24. 09. 2020 15:00

    litografie, akvarel, 46 x 28 cm, sign. LU Konst. Bušek, Antikvariát Dlážděná, vyučil se v dílně svého otce řezbáře Petra Buška (1824-1894)

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)