Josef Velčovský

studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society; malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor; byl na stáži v Bretagni a Provenci; 1971 - 1985 pracoval jako arteterapeut v léčebně v Praze - Bohnicích, 1984 - 1990 vedoucí výtvarný redaktor a vedoucí Galerie Fronta nakladatelství Mladá fronta v Praze, pak ve svobodném povolání; věnuje se volné grafice, kresbě, knižní (edice Světová literatura) i časopisecké ilustraci a malbě, kde navázal na tradice české imaginativní malby; ilustracemi doprovodil více než 70 knižních titulů; zpracovává reálné i imaginární krajinné a přírodní podněty, ženský akt; typická v jeho pracích je umělecká zkratka a poetika; v roce 1988 založil Galerii K (kresby); zastoupen ve sbírkách NG, ČMVU, GHMP v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU Most, SČGVU Litoměřice, Ministerstva kultury Finska, Městského muzea v Norimerku a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

  • Josef Velčovský

    Položka č.: 232

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 1968, 85 x 100 cm, sign. PD Velčovský 68, rám (nezaskleno), představovaná olejomalba zachycuje panorama Prahy, které díky Velčovského autorskému stylu působí jako originální pohled na známé dominanty. Barevné vjemy sjednocené do souboru emocionálně nabitých útržků městské scenérie refl…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)

    Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK

  • Josef Velčovský

    Město

    Položka č.: 231

    olej, plátno, 1967, 109,6 x 115,2 cm, sign. PD Velčovský 67, rám (nezaskleno), Josef Velčovský (*1945) je český malíř, kreslíř, grafik a ilustrátor. Absolvoval SUPŠ v Uherském Hradišti a studoval u profesora K. Součka na AVU v Praze a profesora S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži. Je členem UVU ČR …