František Říha

(1910-1986)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Modré město

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 35.200 CZK (1.408 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2021 15:00

    olej, sololit, 41 x 120 cm, sign. PD František Říha, rám, autor ve svých obrazech výtvarně poetizoval moderní město a civilizaci, většinu své tvorby však směřoval do oboru ilustrací pro děti. Tato monochromní veduta přes svoji barevnou střídmost vyjadřuje eklektičnost města. Jednoznačnost domů se zt…

    Aktuální cena: 35.200 CZK (1.408 €)

    Odhadní cena: 50 000 - 60 000 Kč CZK

  • František Říha

    (1910-1986)

    Černý stožár

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, sololit, 30 x 21 cm cm, sign. LD František Říha, rám, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK

  • František Říha

    (1910-1986)

    Bílé město

    Položka č.: 254735

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.320 €)

    Plánované ukončení: 19. 04. 2021 14:13

    olej, sololit, 1964, 40 x 120 cm, sign. PD František Říha, vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Výrazně se prosadil také jako ilustrátor dětských knih. Člen výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patří, jak býva…

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.320 €)