Tavík František Šimon

(1877-1942)

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Porte Saint-Denis, Paris

    Položka č.: 161

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:00

    kolorovaný lept, 32,2 x 39 cm, sign. PD T.F. Šimon, rám, LD značeno č. 239, soupis A. Novák: Kronika Grafického díla T.F. Šimona, Hollar, č.375, v levém spodním rohu drobná žlutá skvrnka. T.F. Šimon byl malíř, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praz…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 CZK

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Trh v Paříži

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (500 €)

    měkký kryt, 1914, 32,4 x 34,5 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let - secesním světonázorem a francouzskými impresionisty. …

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

    Odhadní cena: 16 000 - 20 000 CZK