Ladislav Beneš

(1883-1956)

sochař, štukatér, žák prof. Kloučka a Suchardy, byl členem Umělecké besedy, SVU Mánes a Jednoty umělců výtvarných v Praze, zastoupen ve sbírkách NG Praha, GMU Hradec Králové a jinde Autor řady realizací v architetuře i volných plastik. Zúčastnil se mnoha soutěží, např. na pomník Josefa Mánesa, na výzdobu československého velvyslanectví ve Varšavě nebo na jízdní sochu Jana Žižky pro Památník osvobození v Praze.

  • Ladislav Beneš

    (1883-1956)

    Po koupeli

    Položka č.: 250104

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 24. 11. 2020 17:46

    pálená hlína, v. 26 cm, značeno na podstavci L. Beneš, na podstavci vtlačeno: Mánes na rok 1914 svým členům, v dolní části mírně poškozeno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Kloučka a S. Suchardy na VŠUP v Praze, člen Umělecké besedy, SVU Mánes a Jednoty umělců výtvarných v Praze

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)