Vlastimil Beneš

(1919-1981)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Červený kombajn

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:00

    olej, sololit, 1968, 22,5 x 31 cm, sign. LD Beneš, rám, Vlastimil Beneš je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Přesto jeho tvorbu charakterizuje spíše vyhraněná individualita těžko zařaditelná do obecně formulovaných uměleckých tendencí. Charakter…

    Aktuální cena: 50.000 CZK (2.000 €)

    Odhadní cena: 80 000 - 120 000 CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Mezi ženami

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    kvaš, akvarel, 1944, 59,5 x 41,5 cm, sign. PD Beneš 44, rám, autor, odvozující svůj rukopis od  pokubistických, až téměř znakových forem, je známý díky svým průmyslovým krajinám a  obrazům s  motivy pražské periferie a snadno je čitelný i ze své figurální tvorby. V  té se většinou staly předmětem zá…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 50 000 CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Rytíř

    Položka č.: 35

    akvarel, papír, 1945, 43 x 29 cm, monogr. PD 45, rám, autor byl členem skupiny Máj 57 a celoživotním obdivovatelem pražské periferie, v čemž navazoval na soudobý civilismus i dozvuky éry Skupiny 42. Pražské žižkovské a vršovické činžáky v něm vyjevují svou šeď úplně stejně jako doly a pískovny, kter…

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Kombajn na poli

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    akvarel, papír, 1951, 20 x 27 cm, sign. LD Beneš 51, rám, vzadu razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, Vlastimil Beneš je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Přesto jeho tvorbu charakterizuje spíše vyhraněná individualita těžko zařaditelná do o…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Krajina se dvěma hrady

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    kvaš, akvarel, papír, 1943, 36,5 x 78,5 cm, rám, kresba místy poškozena, vzadu přípis s podpisem, Vlastimil Beneš je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Přesto jeho tvorbu charakterizuje spíše vyhraněná individualita těžko zařaditelná do obecně fo…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 CZK

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Brána na kurty

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (680 €)

    akvarel, papír, 17 x 24,5 cm, rám, vzadu razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, Vlastimil Beneš je často spojován s umělci Skupiny 42, s nimiž ho spojují generační i názorové souvislosti. Přesto jeho tvorbu charakterizuje spíše vyhraněná individualita těžko zařaditelná do obecně formulovaných umě…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (680 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Skicák

    Položka č.: 249817

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:18

    kombinovaná technika, pastel, tužka, papír, 1938, 18 x 14,5 cm, sign. Beneš 38, 25x kresba, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Obracečka

    Položka č.: 250105

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 24. 11. 2020 17:47

    lept, 1948, 10,8 x 15 cm, sign. PD Beneš 48, č. 1/4, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Ohrada

    Položka č.: 250106

    Plánované ukončení: 24. 11. 2020 17:48

    lept, 1949, 9 x 15 cm, sign. PD Beneš 49, č. 2/6, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Citron

    Položka č.: 250107

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 24. 11. 2020 17:49

    lept, 1948, 6,1 x 8,8 cm, sign. PD Beneš 48, č. 1/2, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Hrabačka

    Položka č.: 250108

    Plánované ukončení: 24. 11. 2020 17:50

    lept, 1948, 7,3 x 14,3 cm, sign. PD Beneš 48, č. 2/12, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Kaplička

    Položka č.: 250109

    Plánované ukončení: 24. 11. 2020 17:51

    lept, 1948, 8 x 6,5 cm, sign. PD Beneš 48, č. 2/4, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)