Zdeněk Burian

(1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

SEZNAM AUTORŮ

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Julius Verne - Děti kapitána Granta

    Položka č.: 706

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, 24 x 18 cm, 16 čb. kvašových ilustrací Z. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1947, pův. clpl. zdobená vazba s původní obálkou, 464s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Robert Louis Stevenson - Dobrodružství Davida Balfoura

    Položka č.: 705

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, 18,5 x 14 cm, prvotina Zdeňka Buriana, vyd. Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha, 1921, polokožená převazba, původní Burianova obálka vlepena, 340s., velmi pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Pur…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Josef Augusta - Urtidens Djur/Hlubinami pravěku

    Položka č.: 704

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    volné listy, 33 x 23 cm, 50x ilustrace Z. Burian, vyd. Artia, Praha, 1958, finský a italský text, volné listy v papírové obálce, opotřebený stav, místy lehce natrženo, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Max Brand: Příjemný Jim

    Položka č.: 703

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    obálka, původní obálka brožovaného vydání, návrh Zd. Burian, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1938, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    A. Assolant: Hrdinný kapitán Korkorán

    Položka č.: 702

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, ob. a 10 celostr. čb. kvašů na žlutém podtisku Z. Burian, 5. vydání, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1935, polopl. vazba s nalep. ob., 255s., drobné poškození hran, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Červenomodrý Methusalem

    Položka č.: 701

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1933, pův. clpl. vazba, 367s., mírně zkosený hřbet a jen lehce opotřebené okraje desek, jinak velmi dobrý, pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Syn lovce medvědů

    Položka č.: 700

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, 21 čb. kvašových ilustrací z části dvoustránkových a 16 pérovek  v textu několik celostránkových Zd. Burian, překlad G. Smetana, vydal Jan Toužimský, Praha 1934, 282 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdr…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Petrolejový princ

    Položka č.: 698

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, vzácně dochovaná barev. obálka, 23 čb. kvašových převážně dvoustránkových ilustrací a 10 pérovek v textu Zd. Burian, překlad J. Freund, vydal Jan Toužimský, Praha 1932, 408 s., clpl. vazba s obálkou, obálka při okrajích drobně poškozená a podlepená, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák pro…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Bílý Tesák * Hrdinný kapitán Korkorán * Gaspar Ruiz * Poslední Mohykán

    Položka č.: 697

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (92 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    4 x kniha, 4 rané svazky edice Knihy odvahy a dobrodružství (KOD) č. 7, 9, 16 a 20 v původních vazbách, ve velmi dobrém stavu! KOD č. 7 J. London: Bílý tesák,  ilustrace a obálka Jan Černý - Klatovský, vydalo Státní nakladatelství dětské knihy (SNDK), Praha 1957, 226 s., brož., ochranná folie, …

    Aktuální cena: 2.300 CZK (92 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook