Zdeněk Burian

(1905-1981)

malíř, ilustrátor, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského, člen Sdružení výtvarníků Purkyně. Zdeněk Burian je považován za jednoho z nejslavnějších českých ilustrátorů. Často přezdívaný malíř “dobrodružství“, jenž byl dobrodruhem i mimo malířské plátno, svými ilustracemi obohatil nejen literární ale i filmový svět. Pro svůj nepřehlédnutelně výjimečný talent byl přijat již ve čtrnácti letech na Akademii výtvarného umění v Praze. Svým veskrze originálním, avšak těžko zařaditelným projevem se stal Zdeněk Burian jednou z dominantních osobností české výtvarné scény 20. století.

SEZNAM AUTORŮ

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Zdeněk Burian

    Položka č.: 1113

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 27. 11. 2020 11:59

    tisk, plakát, 1991, formát A3 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Červenomodrý Methusalem

    Položka č.: 154

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2020 15:00

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1933, pův. clpl. vazba, 367s., mírně zkosený hřbet a jen lehce opotřebené okraje desek, jinak velmi dobrý, pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Torry Gredsted: Zpívající šíp

    Položka č.: 153

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2020 15:00

    kniha, 6 černobílých kvašů, 3 kresby v textu, vazba a ilustrace na titulu Zd. Burian, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1935, překlad M. Polívková, edice S puškou a lassem, 236 s., clpl. vazba, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení …

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Vinnetou - Rudý gentleman

    Položka č.: 152

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2020 15:00

    kniha, ilustrace Zd. Burian a Claus Bergen, překlad O. Flögl, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1943, 316 s., clpl. vazba, nová předsádka, zkosený hřbet, odřené rohy, několik skrvnek na stránkách, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, č…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Poklad ve stříbrném jezeře

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2020 15:00

    kniha, 37 kvašových ilustrací Zd. Burian, překlad E. Musil - Daňkovský, vydal Jan Toužimský, Praha 1932, 424 s., clpl. vazba bez obálky, odřené rohy, lehce zašpiněná vazba, jinak zachovalý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků P…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID6**3 Historie příhozu

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Bílý Tesák * Hrdinný kapitán Korkorán * Gaspar Ruiz * Poslední Mohykán

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2020 15:00

    kniha, 4 rané svazky edice "Knihy odvahy a dobrodružství" (KOD) č. 7, 9, 16 a 20 v původních vazbách, ve velmi dobrém stavu! KOD č. 7 J. London: Bílý tesák, ilustrace a obálka Jan Černý - Klatovský, vydalo Státní nakladatelství dětské knihy (SNDK), Praha 1957, 226 s., brož., ochranná foli…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Petrolejový princ

    Položka č.: 156

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2020 15:00

    kniha, ilustrace a vzácně dochovaná obálka Zd. Burian, překlad J. Freund, vydal Jan Toužimský, Praha 1932, 408 s., clpl. vazba s obálkou, obálka při okrajích potrhaná, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Karavana otroků

    Položka č.: 155

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2020 15:00

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1934, pův. clpl. vazba, 456s., mírně odřené okraje, na zadní straně desek flíčky, dolní část hřbetu restaurována, dobrý, pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purky…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Konvolut reprodukcí

    Položka č.: 703

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2020 15:00

    tisk, reprodukce, 36 x 25 cm, 77x ilustrace (lakovky) vytištěné pro vevázání do knih a torza obálek, volné listy, některé listy zašpiněné a zohýbané, většina v pěkném stavu, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

Facebook