Jaroslav Válek

člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA; sochař, umělecký kovář, šperkař; studoval na SPŠ strojní v Břeclavi; absolvoval stáž u L. Ursa a A. Paleyho na Artist Blacksmiths Association of North America v Rochesteru (USA); pracoval v rodinné kovárně a jako umělecký kovář Družstva kovářů v Praze; věnuje se ocelové kované nebo svařované plastice figurálních i geometrických forem, kovovému autorskému šperku a grafice; destruktivní technikou tzv. "plechomuchláže nebo kavitáže" přetváří původní tvary různých kovových předmětů, od 1995 vytváří touto technikou i papírové reliéfní slepotisky; šperky geometrických tvarů z nerez oceli často obohacuje o sklo nebo polodrahokamy; v roce 2003 obdržel v Břeclavi cenu Graxix; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, Galerie Vltavín v Praze, Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

  • Jaroslav Válek

    Figura s maskou

    Položka č.: 337

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 10. 12. 2020 15:00

    nerez ocel, v. 39,5 cm, značeno JV, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Jaroslav Válek

    Váza II

    Položka č.: 336

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    nerez ocel, v. 20 cm, značeno JV, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Jaroslav Válek

    Váza

    Položka č.: 335

    nerez ocel, v. 19,5 cm, značeno JV, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

  • Jaroslav Válek

    Tužkovník

    Položka č.: 334

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    nerez ocel, v. 10 cm, značeno JV, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jaroslav Válek

    Der Engel

    Položka č.: 228408

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 07. 12. 2020 20:16

    reliéfní grafika, 21,5 x 16 cm, sign. PD Válek, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jaroslav Válek

    Anděl

    Položka č.: 228770

    Plánované ukončení: 07. 12. 2020 20:20

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jaroslav Válek

    Inuit

    Položka č.: 228795

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 07. 12. 2020 20:22

    slepotisk, 15,5 x 10,7 cm, sign. PD Válek, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

  • Jaroslav Válek

    Anděl

    Položka č.: 243411

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 08. 12. 2020 20:00

    slepotisk, 16 x 10,5 cm, sign. PD Válek, antiqari.at Radhošťská, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Jaroslav Válek

    Thovt

    Položka č.: 244885

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 08. 12. 2020 21:14

    slepotisk, 15 x 10,5 cm, sign. PD Válek, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jaroslav Válek

    Brouk v hlavě

    Položka č.: 244917

    Vyvolávací cena: 380 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 08. 12. 2020 21:16

    reliéfní grafika , 15,5 x 11,7 cm, sign. PD Válek, a.t. , antiqari.at Radhošťská, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 380 CZK (16 €)

  • Jaroslav Válek

    Motýl

    Položka č.: 244918

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 08. 12. 2020 21:18

    slepotisk, 9,5 x 15 cm, značeno v tisku V, nepatrně proděraven papír v místech slepotisku, antiqari.at Radhošťská, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Jaroslav Válek

    Golem

    Položka č.: 245393

    Vyvolávací cena: 580 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 08. 12. 2020 21:26

    slepotisk, 23,5 x 15,5 cm, sign. PD Válek, antiqari.at Radhošťská, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 580 CZK (24 €)

  • Jaroslav Válek

    Meandry

    Položka č.: 248107

    Plánované ukončení: 09. 12. 2020 21:13

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jaroslav Válek

    Motýl

    Položka č.: 248108

    Vyvolávací cena: 750 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 09. 12. 2020 21:14

    reliéfní grafika, 2002, 29 x 28 cm, sign. PD J. Válek 02, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Jaroslav Válek

    Papoušek - Nasca

    Položka č.: 248109

    Plánované ukončení: 09. 12. 2020 21:15

    slepotisk, 2001, 31 x 15 cm, sign. PD J. Válek 01, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jaroslav Válek

    Trávy

    Položka č.: 248110

    Plánované ukončení: 09. 12. 2020 21:16

    tisk z výšky, 2001, 25 x 22 cm, sign. PD J. Válek 01, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jaroslav Válek

    Kompozice I

    Položka č.: 248111

    Plánované ukončení: 09. 12. 2020 21:17

    monotyp, 2002, 34 x 26,5 cm, sign. PD J. Válek 2002, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Jaroslav Válek

    Kompozice XVIII

    Položka č.: 248112

    Plánované ukončení: 09. 12. 2020 21:18

    monotyp, 2002, 26 x 33,5 cm, sign. PD J. Válek 2002, č. 1/1, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Jaroslav Válek

    Kompozice V

    Položka č.: 248113

    Plánované ukončení: 09. 12. 2020 21:19

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Jaroslav Válek

    Opice - Nasca

    Položka č.: 248114

    Plánované ukončení: 09. 12. 2020 21:20

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jaroslav Válek

    Skvrny

    Položka č.: 248136

    Plánované ukončení: 09. 12. 2020 21:21

    slepotisk, 1995, 22 x 26,5 cm, sign. PD J. Válek 95, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 750 CZK (30 €)

  • Jaroslav Válek

    Vážka

    Položka č.: 248141

    Vyvolávací cena: 650 CZK (26 €)

    Plánované ukončení: 09. 12. 2020 21:22

    reliéfní grafika, 2003, 18 x 25 cm, sign. PD J.Válek 03, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 650 CZK (26 €)

  • Jaroslav Válek

    Had

    Položka č.: 248145

    Plánované ukončení: 09. 12. 2020 21:23

    slepotisk, 2000, 22 x 22,5 cm, sign. PD J. Válek 00, autorský tisk, člen Asociace uměleckých kovářů ABANA v USA

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)