Jan Blaha

(1961)

studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně a na Privátní grafické škole doc. Černého v Praze; malíř, grafik; od r. 1991 se plně věnuje grafice, zejména leptu, mezzotintě a suché jehle; neopomíjí také královnu výtvarných technik - olejomalbu; rád používá techniku leptu, která mu nabízí využití rozmanitých výrazových prostředků; techniku suché jehly si oblíbil pro její nezaměnitelnou kvalitu výrazu; mezi grafickými technikami dominuje v jeho posledních pracích technika mezzotinty, která je pro něj jedinečná díky své schopnosti vytváření měkkých přechodů ze sametových hloubek do zářivých světel; zastoupen ve sbírkách Euro Art Gallery, Victoria, BC, Canada (informace od autora)

  • Jan Blaha

    (1961)

    Zámecké schody

    Položka č.: 224495

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Plánované ukončení: 01. 06. 2020 15:11

    olej, plátno, 40 x 30 cm, monogr. PD JB, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně a na Privátní grafické škole doc. Černého v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Jan Blaha

    (1961)

    Maria dei Gratia Bohemiae et Brunensis Regina

    Položka č.: 244988

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 02. 06. 2020 14:46

    lept, 33 x 21,3 cm, sign. PD Jan Blaha, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně a na Privátní grafické škole doc. Černého v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Jan Blaha

    (1961)

    Far West

    Položka č.: 244989

    Plánované ukončení: 02. 06. 2020 14:47

    lept, mezzotitna, 34 x 22 cm, sign. PD Jan Blaha, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, studium na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně a na Privátní grafické škole doc. Černého v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)