Přemysl Rolčík

(1922-1989)

studium na Škole umění ve Zlíně, žák prof. J. Baucha a A. Pelce na VŠUP v Praze; grafik, ilustrátor, pedagog; od 1960 působil jako odborný asistent u prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, 1968 docent v oboru grafiky; od 1970 vedl speciální ateliér knižní kultury a tvorby písma na VŠUP v Praze; věnoval se grafice, knižní ilustraci a exlibris; lyrické kompozice s přírodními náměty lastur, květin a krystalů ilustrují poezii S. Jesenina, K. Biebla, J. Préverta, V. Nezvala ad.; čerpal z přírodní symboliky koloběhu života, konfrontace individuálního proměnlivého a nekonečného mikro a makrokosmu; autor knihy barevných linořezů Praha matka měst (1960); zúčastňoval se pražských Salonů, vystavoval jako host SČUG Hollar; zastoupen ve sbírkách UPM v Praze, MG v Brně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)

  • Přemysl Rolčík

    (1922-1989)

    Portrét muže s vavřínovým věncem

    Položka č.: 262108

    Vyvolávací cena: 170 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 10. 2022 20:20

    lept, akvatinta, 11,6 x 11,3 cm, sign. Du Rolčík, č. 151/170, antiqari.at Radhošťská, studium na Škole umění ve Zlíně, žák prof. J. Baucha a A. Pelce na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 170 CZK (8 €)

  • Přemysl Rolčík

    (1922-1989)

    Koupající se

    Položka č.: 262124

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 10. 2022 20:22

    lept, akvatinta/mezzotinta , 1986, 14,7 x 13,9 cm, sign. DU Rolčík 86, č. 4/5, papír místy velmi nepatrně pokrčen, u horního okraje grafiky dvě stopy po barvě, u spodního okraje papíru čtyři hnědé tečky, antiqari.at Radhošťská, studium na Škole umění ve Zlíně, žák prof. J. Baucha a A. Pelce na VŠUP …

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

  • Přemysl Rolčík

    (1922-1989)

    Akt s korály a Akt na židli

    Položka č.: 263624

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 18. 10. 2022 21:06

    2 x litografie, oba 13,3 x 8,5 cm, sign. DU Rolčík, antiqari.at Radhošťská, studium na Škole umění ve Zlíně, žák prof. J. Baucha a A. Pelce na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)