Olga Čechová

(1925)

žákyně prof. Rossmana a Dillingera na Škole uměleckých řemesel v Brně, prof. K. Svolinského a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka skupiny Trasa, AVU Praha, Klubu ilustrátorů při UVU Praha a Sdružení grafiků Hollar; grafička, malířka, ilustrátorka; ve druhé polovině 60. let se včlenila do proudu Nové figurace; autorka grafických cyklů, v nichž převádí intimní pocity a vidiny světa plné poezie a dramatu do výtvarné řeči znaků a symbolů (Skryté zahrady, 1966); v ilustraci dětských knih dosáhla světové proslulosti; ilustrace se vyznačují prokreslenou formou a hravou fantazií (např. V. Čtvrtek, Čáry máry na zdi, 1961; O víle Amálce a žabce Márince, 1973; E. Horelová, Dana a Niki Lauda, 1984); dále se věnuje malbě, volné grafice, kresbě, dřevorytu a kreslenému filmu (Jak křeček snědl dědu Mráze, 1965); vytváří i řadu ex libris v technice suché jehly, dřevorytu a litografie; poetiku prokázala i ve verších (Pražské procházky, 1977); je autorkou originálních asambláží "Ovázané", ve kterých spojila gázu s kresbou a temperou; účastnila se asi sta kolektivních výstav a ilustrovala více než 120 knih (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Olga Čechová

    (1925)

    Plačící strom

    Položka č.: 179397

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 05. 11. 2020 18:05

    litografie, 2002, 12,5 x 8 cm, sign. PD Olga Čechová 2002, 150/180, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. Rossmana a Dillingera na Škole uměleckých řemesel v Brně, prof. K. Svolinského a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka skupiny Trasa, AVU Praha, Klubu ilustrátorů při UVU Praha a Sdružení grafiků Ho…

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Olga Čechová

    (1925)

    Hrozny

    Položka č.: 187767

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 16. 11. 2020 14:34

    suchá jehla, 1978, 18 x 17,2 cm, sign. PD Olga Čechová 1978, č. 2/70, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. Rossmana a Dillingera na Škole uměleckých řemesel v Brně, prof. K. Svolinského a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka skupiny Trasa, AVU Praha, Klubu ilustrátorů při UVU Praha a Sdružení grafiků …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)