Marie Michaela Šechtlová

studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze; ilustrátorka, grafička, malířka; pochází z rodu fotografů; zaměřuje se na volnou grafiku, exlibris, kresbu, knižní ilustraci, malbu a počítačovou grafiku; tvoří v duchu lyrismu, s důrazem na detail a vystižení nenávratného okamžiku; z grafických technik si oblíbila mezzotintu, akvatintu, slepotisk, lept; náměty čerpá z jihočeské krajiny, přírody, literatury, hudby a divadla; spolupracuje s několika nakladatelstvími, např. vytvořila pro Supraphon učebnici hudební výchovy pro lidové školy umění s názvem Mladí muzikanti; pro interiéry realizuje počítačovou grafiku (RM systém Tábor, Česká obchodní banka Strakonice ad); zastoupena ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Havlíčkově Brodě, GVU v Ostravě, Muzea exlibris v Chrudimi a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Masopust

    Položka č.: 244693

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (43 €)

    Plánované ukončení: 09. 06. 2020 15:38

    akvatinta, 26 x 21,2 cm, sign. PD M. M. Šechtlová, a.t., antiqari.at Radhošťská, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 1.200 CZK (43 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Pod hladinou

    Položka č.: 244834

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 10. 06. 2020 16:19

    litografie, 48 x 37,3 cm, sign. PD M. M. Šechtlová, mírně poškozeno, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Stvoření I

    Položka č.: 214244

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (83 €)

    Plánované ukončení: 24. 06. 2020 19:52

    mezotinta, 31 x 25 cm, sign. DU M.M.Šechtlová, č. 3/20, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 2.300 CZK (83 €)

  • Marie Michaela Šechtlová

    Jižní Čechy

    Položka č.: 218963

    Plánované ukončení: 24. 06. 2020 19:53

    akvatinta, 26 x 21 cm, sign. DU M.M.Šechtlová, č. 2/30, studium na Střední odborné škole výtvarné u L. Jirky a V. Kytky, žákyně prof. Sklenáře, J. Anderleho a J. Mikuly na VŠUP v Praze