Karel Demel

(1942)

žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; studoval nejprve na pražské konzervatoři, poté působil jako učitel hudební teorie, následovala studia na VŠUP v Praze; je jedním z nejvýznamnejších představitelů imaginativního realismu sedmdesátých a osmdesátých let; jeho grafické dílo je převážně figurálně zaměřeno; tematicky je určeno jeho vztahem k hudbě; vytváří cykly mědirytin i jednotlivé grafické listy, kde usiluje o vyjádření hudebních motivů a nálad, lidských citů, především lásky; mědiryt provází tónovaných hlubotiskem; přibližně od 1981 se věnuje také kresbě a akvarelu; ilustruje poezii a vytváří ex libris; hraje na pozoun v kapele Grafičanka (J. Anderle, K. Demel, J. Pacák, J. Slíva, J. Suchánek); zastoupen ve sbírkách Slovenské národní galerie Bratislava, GHMP Praha, Galerie výtvarného umění Ostrava (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

SEZNAM AUTORŮ

  • Karel Demel

    (1942)

    Prorok

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Plánované ukončení: 26. 01. 2021 17:25

    suchá jehla, mezzotinta, 1984, 63 x 48 cm, sign. PD Karel Demel 84, rám, č. 119/130, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Akvárium

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    Plánované ukončení: 26. 01. 2021 17:28

    lept, 2001, 48,5 x 65,5 cm, sign. PD KDemel 2001, rám, č. 10/130, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Na koni

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 26. 01. 2021 17:29

    kombinovaná technika, 2010, 24 x 16 cm, sign PD Karel Demel 2010, rám, vzadu nalepeno foto + informace o autorovi, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Flétna I

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 26. 01. 2021 17:30

    lept, 1997, 51 x 32,5 cm, sign. PD K Demel 97, rám, č. 78/130, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Karel Demel

    (1942)

    A. Nevečeřal: Alchymie duše

    Položka č.: 252801

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 27. 01. 2021 18:21

    bibliofilie, 2 x sign. kombin. technika K. Demel, podpis autora v tiráži, tisk Dřímalovi, úprava, sazba a ob. A. Holub, vydal Aleš Nevečeřal a Karel Demel, Praha 2008, volné listy v deskách, ex. 61/200, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČ…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Demel

    (1942)

    Charles Baudelaire: Květy zla V. (Moře)

    Položka č.: 251742

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 17. 02. 2021 18:23

    lept, akvatinta, 1996, 33 x 49,5 cm, sign. PD Karel Demel 96, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.100 CZK (164 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Karel Demel

    (1942)

    Charles Baudelaire: Květy zla III. (Anděl)

    Položka č.: 251743

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 17. 02. 2021 18:24

    lept, akvatinta, 1996, 32,5 x 49,5 cm, sign. PD Karel Demel 96, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Karel Demel

    (1942)

    Charles Baudelaire: Květy zla II. (Dlaň)

    Položka č.: 251744

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 17. 02. 2021 18:25

    lept, akvatinta, 1996, 32,5 x 49,5 cm, sign. PD Karel Demel 96, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

Facebook