Karel Štěch

(1908-1982)

studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků; malíř, grafik, ilustrátor; absolvoval řadu studijních cest po celé Evropě; věnoval se volné, drobné a užité grafice, typografii, plakátové tvorbě, ilustraci (P. Bezruč, K. H. Mácha, L. Stehlík, K. J. Erben); rané práce jsou poznamenány sociálními otázkami a sociální problematika jeho dílo pak již neopustila (Flašinetář, Pradlena), i když se ve 30. letech expresivně vyjadřoval k válečné hrozbě (cykly dřevorytů 1938 Hlad, Válka hrozí; 1939 Vystěhovalci) a později reagoval na osvobození; po 1945 převažuje zájem o zachycení krásy jihočeské krajiny (Jihočeské kostely, Velhartice, 1972 cyklus Jihočeské hrady a zámky); významné téma představovala také česká historie (1956 Husitský cyklus, 1959 Česká přísloví); nejužívanější vyjadřovací technikou mu byl dřevoryt a dřevořez; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, Jihočeské galerie v Českých Budějovicích, GU v Karlových Varech a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Karel Štech

    (1908-1982)

    Vesničan

    Položka č.: 268059

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 05. 03. 2024 20:32

    akvatinta, suchá jehla, 1938, 11,8 x 7,8 cm, sign. PD K. Štech 38, rám, papír mírně zažloutlý a zašlý, na rámu oděrky, sklo se v rámu pohybuje, ale nevypadává, antiqari.at Radhošťská, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení …

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Stráž barikád

    Položka č.: 274463

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 05. 03. 2024 21:06

    dřevoryt, 1945, 14,4 x 9,1 cm, značeno v desce DU K.Š.; pod grafikou PD Karel Štěch: Stráž barikád, dřevoryt 1945, pravý horní roh papíru pokrčen, antiqari.at Radhošťská, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských v…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Město

    Položka č.: 278023

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 19:28

    dřevoryt, 1975, 36,2 x 27,5 cm, sign. PD K. Štěch 1975, u levého dolního rohu papíru několik drobných teček, antiqari.at Radhošťská, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Jihočeské jaro

    Položka č.: 278024

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 19:30

    dřevoryt, 1966, 27,8 x 36,2 cm, sign. PD K. Štěch 1966, mírně poškozeno, antiqari.at Radhošťská, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    Chlapec v tričku

    Položka č.: 278025

    Plánované ukončení: 06. 03. 2024 19:32

    dřevoryt, 31,4 x 23,3 cm, sign. PD K. Štěch, papír lehce zažloutlý / zašlý a lehce ohmataný, antiqari.at Radhošťská, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu