Václav Bláha st.

(1922)

žák K. Svolinského, člen SČUG Hollar a skupiny Radar; knižní grafik, ilustrátor; studoval na VŠUP v Praze; za grafické úpravy a knižní ilustrace získal řadu ocenění v soutěžích Nejkrásnější kniha roku, ceny nakladatelství Odeon (edice Plameny); uspořádal 7 samostatných výstav, zúčastnil se všech expozicí Bienále užité grafiky v Brně (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Vzpomínka na lepší časy

    Položka č.: 259019

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 17. 02. 2022 14:57

    litografie, 23,5 x 17,9 cm, sign. PD V. Bláha, Antikvariát Ostrovní, žák K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a skupiny Radar

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)