Ctirad Stehlík

(1938-2003)

studium u prof. B. Dobiáše st. na SUPŠ keramické v Bechyni, žák prof. K. Součka a L. Čepeláka na AVU; malíř, grafik; zpočátku se věnoval krajinomalbě (Sedlčansko a Milevsko), později převládla grafika (barevná litografie); dalším tématem tvorby byla zátiší vytvářená z předmětů denního života nebo figur; koláže sestavované z vlastních prací (litografií) navazovaly na tvorbu F. Tichého; vytvářel poetické grafické listy fantaskních krajin a drobnou grafiku; zabýval se pracemi pro architekturu; zastoupen ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, Ermitáži v Petrohradu, MG v Brně, GVU v Ostravě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Ctirad Stehlík

    (1938-2003)

    Katedrála sv. Víta

    Položka č.: 262830

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 21. 07. 2022 18:07

    litografie, 80,2 x 12,7 cm, sign. DU C. Stehlík, pasparta, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, studium u prof. B. Dobiáše st. na SUPŠ keramické v Bechyni, žák prof. K. Součka a L. Čepeláka na AVU

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

  • Ctirad Stehlík

    (1938-2003)

    Strom

    Položka č.: 264688

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 25. 07. 2022 18:00

    llitografie, 1981, 24 x 18,8 cm, sign. DU Ctirad Stehlík 81, pasparta, a.t., antiqari.at Radhošťská, studium u prof. B. Dobiáše st. na SUPŠ keramické v Bechyni, žák prof. K. Součka a L. Čepeláka na AVU

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)