Rudolf Lexa

(1915-2003)

Praha 15.11.1915, +2003. Studium 1935-37 Škola pro umělecká chrámová okna a posléze soukromá studia - u prof. Jana Prouzy, po válce AVU Praha u prof. Otakara Nejedlého, vedoucího krajinářské školy; K: malíř ve svobodném povolání, představitel českého neoimpresionismu, tvorba - krajiny, Praha, ale i zátiší, květiny, samostatné výstavy - 1942 Muzeum B. Smetany, Praha, 1962 Biologický ústav ČSAV, Praha, 1981 Galerie Zlatá lilie, Praha, ČFVU, 1984 Galerie Platýz, Praha, ČFVU, 2002 Galerie Bratří Čapků, Praha, Nadace Český fond umění, dále v Kolíně, Terezíně, Kralupech, v galerii gdyňské v Polsku obraz Chrámu sv. Víta, účast na kolektiv. výstavách - 1946 Výstavní síň nakl. Práce, praha, 1950 a 51 členská výstava Spolku výtv. umělců MAROLD v Praze, 1954 Ústřední svaz čs. výtvar. umělců, V. krajské středisko Purkyně, Praha, 1983 výstavní síň u Hybernů, Praha, ČFVU, 1965-70 prostřednictvím PZO Art-centrum různá města v USA, Japonsku, Australii, Lys-Gallery New York (spol. s F.Volfem, F.Emlerem a J.Konečným-Koneyem - celá výstava zakoupena Lys-Gallery); S: Spolek výtvarných umělců Marold, Svaz českých výtvarných umělců, Český fond výtvarných umělců, Združení pražských malířů.

  • Rudolf Lexa

    (1915-2003)

    Karlův most v podvečer

    Položka č.: 251877

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 18. 02. 2021 17:18

    olej, plátno, 71 x 90 cm, sign. PD Rud. Lexa, rám, vzdu nalepen autorský štítek s razítkem ČFVU, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Jana Prouzy, po válce žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Spolku výtvarných umělců Marold, Svazz českých výtvarných umělců, Český fond výtvarných…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)