• Katja Hajek

    (1950-2008)

    Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (79 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2020 15:00

    Aktuální cena: 2.200 CZK (79 €)

  • Josef Štolovský

    (1879-1936)

    Květiny

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (65 €)

    bibliofilie, 8 barevných, signovaných litografií J.V. Štolovského, volné listy v papírovém přebalu, zašpiněný přebal, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Carla von Marra na Akedemii v Mnichově, poté R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.800 CZK (65 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Frans Masereel

    (1889-1972)

    Mein Stundenbuch. 165 Holzschnitte von Frans Masereel

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (43 €)

    bibliofilie, 165 dřevorytů F. Masereel, předmluva Thomas Mann, vydal Kurt Wolff Verlag, München 1927, polopl. vazba, 38s. + obr. přílohy, skvrnky na vazbě , velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.200 CZK (43 €)

  • Lev Haas

    (1901-1983)

    12 původních litografií z německých koncentračních táborů

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    bibliofilie, 11 litografií , 1 list chybí, kreslil Lev Haas, úvod Fr. Halas, komentář k grafickým listům M. Vacík, vydal Svaz osvobozených politických vězňů a potůstalých, Praha 1947, papír pokrčený, při krajích poškozený a zašlý, jeden list oříznutý,obálka chybí , Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

  • Jan Konůpek

    Octavo Uzanne: Strašidla v knihách. Povídky pro bibliofily

    Položka č.: 31

    bibliofilie, frontispis, 6 ilustrací, viněta v titulu a na obálce J. Konůpek, vybral a přeložil M. Novotný,m 26. sv. ed. Čtení pro bibliofily, vytiskl a vydal J. Plicka, Praha 1933, ex. 52/75, papír Pannekoek, 70s., polokož. vazba se zlac. ořízkou, ob. vevázána, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrov…

  • Pavel Roučka

    Franz Kafka: Aus Tagebüchern / Z deníků 1910-1923

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Božena Němcová: Babička

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (215 €)

    bibliofilie, il. V. Špála, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1923, 1000 výtisků, pův. brož, 171s., několik uvolněných archů, na zadní straně obálky a posledních třech listech patrná stopa od polití, okraje obálky otřepené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (215 €)

  • Různí autoři

    Položka č.: 49

  • Maxmilián Švabinský

    Prokop Toman - Nový slovník československých výtvarných umělců

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (108 €)

    kniha, 27 x 19 cm, 1x sign. litografie M. Švabinský ve frontispise, vyd. Rudolf Ryšavý, Praha, 1936, pův. polokožená vazba, 792s., desky opotřebené obzvlášť na hřbetu knihy jinak velmi pěkný stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, j…

    Aktuální cena: 3.000 CZK (108 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Fr. Hrubín: S orly a se skřivany

    Položka č.: 47

    bibliofilie, 3x suchá jehla a podpis v tiráži Fr. Tichý, vyd. Václav Tomsa, Praha, 1943, ex. 298/300 s podpisem autora v tiráži, volné listy v obálce, krásný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie …

  • Olga Vychodilová

    J. Seifert: Píseň o Viktorce

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    bibliofilie, 8x sign. lept a ed. značka O. Vychodilová, ed. ÉRA, Z díla Jaroslava Seiferta svazek 41, Pardubice, 1968, tisk leptů P. a M. Dřímalovi, volné listy, ruční papír, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Max Švabinský

    Moderní čeští básníci

    Položka č.: 55

    bibliofilie, 10x litografie a podpis na tit. listě M. Švabinský, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1960, volné listy v ob., okraje ob. mírně otřepené, antiqari.at Radhošťská

  • Paul Gauguin

    (1848-1903)

    Dřevořezy

    Položka č.: 54

    bibliofilie, 11x faksimile dřevořezu P. Gauguina, vyd. Klub přátel výtv. umění, Praha, 1982, volné listy v obálce, ob. při okrajích poškozena, antiqari.at Radhošťská

  • Vladimír Novák

    Různé

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    bibliofilie, 8x sign. litografie V. Novák, vyšlo nákladem autora, Praha, 1982, edice postav, ex. 39/60, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Paderlíka, člen Volného sdružení 12/15, Pozdě, ale přece a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    V. Obrtel: Vodotrysk

    Položka č.: 52

    bibliofilie, 3x bar. kombin. techn. J. Istler (85/200), podpis v tiráži V. Obrtel, vyd. Památník národního písemnictví, Praha, 1987, ruční papír, 250 výtisků, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Franci…

  • Eugen Mirsky

    Okkulte Kunst I.

    Položka č.: 62

    bibliofilie, 24 ilustrací a úv. text E. Mirsky, vyd. B. Kočí, Praha, 1924, brož, okraje obálky mírně potrhané, jinak pěkný stav, antiqari.at Radhošťská

  • Bohumil Kubišta

    (1884-1918)

    Fr. Kubišta: Bohumil Kubišta (Monografická studie)

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (286 €)

    kniha, vevázaný dřevoryt Prosba (1918, 24,5 x 15,5cm), vyd. S.V.U. Mánes, Brno, 1940, semišová převazba, 151s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, poté žák u V. Bukovace na AVU v Praze a na Akademii ve Florencii, člen Uměleckého svazu Devětsil, Skupiny…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (286 €)

  • Eugen Nevan

    (1914-1967)

    G. Chenneviére: Maličko hudby vzdálené

    Položka č.: 60

    bibliofilie, 2x sign. lept a úprava E. Nevan, vyd. Kruh krásné literatury, Praha, 1948, nečísl. ex., celkem 350 výtisků na losínu, přel. V. Holan, brož, 26s., obálka v okrajích mírně zažloutlá, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák W. Nowaka, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Teréza Dubrovská: Penelopa

    Položka č.: 59

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu T.F. Šimon, vyd. F. Topič, Praha, 1931, ex. 234/250 na Van Gelderu, pův. brož s ob., 39s., velmi pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts

  • Óndra Łysohorsky

    (1905-1989)

    Spiwajuco piaść

    Položka č.: 58

    kniha, podpis autora na patitulu, vyd. Družstevní práce, Praha, 1934, ex. 46/50 na ručním papíře, ob. a úpr. Fr. Muzika, volné listy s ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Malé radosti

    Položka č.: 57

    kniha s podpisem, podpis s věnováním J. Hrubému L. Kundera, vyd. Zlevněné zboží, ex. 9/200, pův. brož, 125s., na hřbetu poškozená obálka, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Alfred Parent: Očistec končí Rájem pozemským

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (143 €)

    bibliofilie, 4x dřevoryt (včetně dvoubar. tit. listu) J. Váchal, vyd. Josef Florian, Strážnice na Moravě, 1912, tisk Kryl a Scotti, karton. vazba, 23s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 4.000 CZK (143 €)

  • Ludmila Jandová

    (1938-2008)

    K.H: Mácha: Obraz ze života mého

    Položka č.: 77

    bibliofilie, 4x bar. sign. suchá jehla L. Jandová, vyd. Vladimír Beneš (nakl. Bonaventura), Praha, 2002, ex. 59/100 na ručním papíru firmy Král Předklášteří, svázané listy v obálce, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žákyně prof. K. Müllera, V. Silovského a V. Tittelbacha na…

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Andrew Lang: Aucassin and Nicolete

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (125 €)

    bibliofilie, úprava, ilustrace a podpis v tiráži V. Preissig, vyd. Limited Editions Club, New York, 1931, ex. 14/1500, tištěno na ručním papíře Zanders v Československu, vázal A. Tvrdý, pův. clpl. vazba s obálkou, 77s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, č…

    Aktuální cena: 3.500 CZK (125 €)

  • Jan Dědina

    (1870-1955)

    L´Assiette au Beurre No. 103 (Le Flirt)

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (40 €)

    časopis, franc. satir. týdeník s anarch. sklony, obs. ilustrace J. Dědiny, vyd. v Paříži, březen, 1903, nestr., pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Ženíška, J. V. Myslbeka a M. Pirnera, člen Jednoty výtvarných umělců

    Aktuální cena: 1.100 CZK (40 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jakub Deml: Miriam

    Položka č.: 79

    bibliofilie, dřevoryty vyzd. Fr. Bílek, vyd. Jakub Deml, Jinošov na Moravě, 1916, ex. 51/300, upr. Fr. Kobliha, clpl. převazba, 211s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar,…

  • Johann Baptista Homanno

    (1664-1724)

    Plzeňsko

    Položka č.: 361

    kolorovaná mědirytina, 47,5 x 54 cm, uprostřed přeložený, mírně zažloutlý papír, při okrajích mírně zašpiněno, antiqari.at Radhošťská

  • Adolf Hitler

    (1889-1945)

    Mein Kampf

    Položka č.: 396

    kniha, 19 x 13 cm, vyd. Zentralverlag der NSDAP, Mnichov, 1940, polokožená vazba se zlacením na hřbetu, 781s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Walter Klemm

    (1883-1957)

    Der Ackermann aus Böhmen

    Položka č.: 94

    bibliofilie, 29 x 20,5 cm, 2x sign. dřevoryt Walter Klemm, text A. Bernt, úprava Otto Kletzl, vyd. Druckerei Gebrüder Stiepel, Reichenberg, 1925, ex. 178/200, pův. clpl. vazba, 91s, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

  • Cyril Bouda

    Milá sedmi loupežníků

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    bibliofilie, 3 x mědiryt (sign. frontispis, v titulu a příloha), tisk M. Pegrassi, vydal Spolek českých bibliofilů ve spolupráci s nakl. Československý spisovatel, Praha 1955, ex. 20/300, volné listy v deskách, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)