• Pedro Almodóvar

    Pedro Almodóvar Archives

    Položka č.: 475

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (108 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2020 15:00

    kniha, obs. část 35mm originálního filmového negativu z filmu Volver (2006), vyd. Taschen, Köln, 2011, ex. 5787, pův. plpl. vazba, 407s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.000 CZK (108 €)

  • Vladislav Zadrobílek

    (1932-2010)

    Zadrhlo

    Položka č.: 474

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (197 €)

    samizdat, z neoznačeného strojopisu s použitím kreseb Karla Nepraše bez vědomí obou autorů vydal v počtu 20 výtisků jako svou poloročenku D.Ž. Bor (pseudonym V. Zadrobílka), Plzeň, 1981, pův. karton. desky, nestránkováno, výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.500 CZK (197 €)

  • Friedrich Brandl

    Metamorphose

    Položka č.: 473

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    báseň, báseň na břidlicové tabulce čtvercového tvaru, německy, podepsáno autorem, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Stanislav Kostka Neumann

    (1875-1947)

    Kalendář revolucionářů na rok 1904

    Položka č.: 472

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    kniha, vede a vydává St.K. Neumann, řada obrazových příloh a ilustrací, 1904, blok listů bez původní obálky, 84s., poškozený hřbet se zbytky obálky, listy při krajích mírně potrhané, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Samuel Rogers

    (1763-1855)

    Poems

    Položka č.: 471

    Vyvolávací cena: 700 CZK (25 €)

    kniha, řada drobných rytin v textu, vyd. T. Cadell, London, 1834, pův. zdobená celokožená vazba s ražbou a zlacením, zlacená ořízka, 295s., výraznější zateklina na hřbetu, části zadních i předních desek, na několika prvních a posledních listech zateklina od hřbetu, místy fličky na listech, dobrý sta…

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

  • Karel Hynek Mácha

    (1810-1836)

    Básně

    Položka č.: 470

    Bibliofilie, první svazek knihovny Bibliofil, Praha, 1916, 200 exemplářů, svázal L. Bradáč, pův. clpl. vazba, 57s., mírně poškozený hřbet desek, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

  • Vilém Mrštík

    (1863-1912)

    Pohádka Máje

    Položka č.: 469

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    kniha, druhé vydání, vyd. J. Otto, Praha, 1900, pův. celokožená vazba s ražbou a zlacením, 506s., odřené okraje a růžky desek, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Ladislav Stehlík

    (1908-1987)

    Madoně

    Položka č.: 468

    kniha, strojopisně přesané vydání z r. 1944 s kresbičkami a vloženými tematickými reprodukcemi, na patitulu podpis autora a další nesouvisející věnování, clpl. vazba, 56s., flíčky na listech, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, člen Spolku západočeských umělců, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Art Zanders ´80

    Položka č.: 467

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (215 €)

    tisk, 49,5 x 134 cm, katalog k výstavě Art Zanders ´80, list s textem a příloha od Jiřího Koláře, další přílohy chybí, vydal: Zander Feinpapier AG, Bergisch Gladbach, 1980, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 6.000 CZK (215 €)

  • Různí autoři

    Potravinové lístky z první světové války

    Položka č.: 466

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    konvolut cca 55 potravinových lístků, 1915-1918, 20 x 15 cm, potravinové lístky pro výdej základních potravin: máslo, chléb, mouka, mléko, káva a tuk, ale také mýdlo, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Les Enfants du Capitaine Grant

    Položka č.: 487

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    kniha, Děti kapitána Granta, 172 ilustrací Riou, vyd. Bibliothèque dÉducation et de Récréation, J. Hetzel et Cie., Paříž, nedat., pův. zdobená clpl. vazba se zlacením a ražbou, 624s., zlacená horní, boční i dolní ořízka, desky ušpiněné a mírně opotřebené, v rozích a na hřbetu mírně poškozené, flíčky…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

  • Max Švabinský

    Obálka s kresbou Maxe Švabinského a známkou s portrétem Alfonse Muchy

    Položka č.: 486

    tužka, papír, 9 x 14 cm, DU monogr. MŠ, obálka mírně pomuchlána, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Max Švabinský

    Kresebný návrh na známku s portrétem Jana Štursy

    Položka č.: 485

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    tužka, papír, obálka se známkou, 4,8 x 3,3 cm, DU monogr. MŠ, finální známka přiložena, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (25 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Ex libris

    Položka č.: 484

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (179 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (179 €)

  • Bedřich Václavek

    (1897-1943)

    Středisko, literární měsíčník (4. ročník, č. 1, 2, 4 a 5)

    Položka č.: 483

    časopis, vzácně se objevující titul, vyd. B. Kilian, Brno, 1936, chybí č. 3!, texty různých autorů, rediguje B. Václavek, 4x sešit, celkem 166s. (chybí s. 71-102), ušpiněné obálky, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Různí autoři

    Logos, revue pro esoterní chápání života a kultury (ročník III., č. 1-10)

    Položka č.: 482

    časopis, vzácně se objevující titul, vyd. Ediční stružení Universalie, Praha, 1936, 10 čísel v 7 svazcích, celkem 220s., 7x brož, flíčky na obálkách a listech, jinak dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Ivan Diviš

    (1924-1999)

    Konec štěstí

    Položka č.: 481

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    kniha, vyd. Sixty-Eight Publishers, Toronto, 1990, pův. brož, 204s., mírně opotřebené okraje, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

    Nové stavby pražské

    Položka č.: 480

    kniha, 68 fotografických snímků na 64 listech (1 tabule chybí, č. 29); fasády, detaily, vrata, vestibuly, vyd. Ant. Schroll & Co., Vídeň, 1906, světlotisk, volné listy v pův. plpl. deskách, místy flíčky na listech, okraje desek mírně opotřebeny, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Antonín Malík

    (1882-1918)

    J. Karásek ze Lvovic: Renaissanční touhy v umění

    Položka č.: 479

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    kniha, celokožená vazba se zlacením a ražbou A. Malík?, vyd. H. Kosterka, Praha, zlacená horní ořízka, vevázána přední i zadní část pův. obálky, 167s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.600 CZK (58 €)

  • Antonín Malík

    (1882-1918)

    H. Belloc: Cesta do Říma

    Položka č.: 478

    kniha, celokožená vazba se zlacením a ražbou A. Malík, vyd. Družstvo přátel studia, Praha, 1920, zlacená horní ořízka, 324s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

  • Josef Kainar

    (1917-1971)

    Nové mythy

    Položka č.: 477

    kniha, 1. vydání s kresbou J. Hudečka ve frontispisu, vyd. B. Stýblo, Praha, 1946, knižnice Lyra, sv. 5, pův. brož, 76s., na tit. listě vlastnický podpis, několik uvolněných archů, otřepené okraje, antiqari.at Radhošťská, člen skupiny 42

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Karel May

    (1842-1912)

    Hulánova láska

    Položka č.: 498

    kniha, čb. ilustrace v přílohách a návrh kresby na vazbu Věnceslav Černý, díl IV. Vyzvědač z Ortry, vydal Al. Hynek, Praha 1913, původní nakladatelská vazba s reliéfní ilustrací na deskách se zlacenými ornamenty a textem, na zadních deskách ražená nakladatelská značka, vazba Fr. Nožička, 471 s., sta…

  • Karel May

    (1842-1912)

    Vánoce

    Položka č.: 497

    kniha, čb. ilustrace v přílohách a návrh kresby na vazbu Věnceslav Černý, secesní úprava, vydal Al. Hynek, Praha 1909, 1. vydání, původní nakladatelská vazba s reliéfní ilustrací na deskách se zlacenými ornamenty a textem, na zadních deskách ražená nakladatelská značka, vazba Jos. Pfeiffer, 469 s., …

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    J.O. Curwood: Syn Kazanův

    Položka č.: 496

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Karavana otroků

    Položka č.: 495

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (65 €)

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1934, pův. clpl. vazba, 456s., mírně odřené okraje, na zadní straně desek flíčky, dolní část hřbetu restaurována, dobrý, pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purky…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (65 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Červenomodrý Methusalem

    Položka č.: 494

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    kniha, il. Zd. Burian, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1933, pův. clpl. vazba, 367s., mírně zkosený hřbet a jen lehce opotřebené okraje desek, jinak velmi dobrý, pěkný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel Hloucha: Řiďte loď k Pacifiku

    Položka č.: 493

    kniha, vzácně se vyskytující titul s originální obálkou, ilustrace, návrh obálky a vazba Zd. Burian, 10 čb. kvašových ilustrací v textu, 7 čb. kvašových ilustrací v rozkládacích přílohách, edice S puškou a lassem, tisk Ant. Novák, Kutná Hora, vydali Toužimský a Moravec, Praha 1937, 301 s., plátěná v…

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Max Brand: Příjemný Jim

    Položka č.: 492

    obálka, původní obálka brožovaného vydání, návrh Zd. Burian, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1938, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarníků Purkyně

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Karel May: Divokým Kurdistanem

    Položka č.: 491

    přebal knihy, původní přebal knihy, návrh Zd. Burian, tisk Löschner a spol. Vršovice, vydal Jan Toužimský, Praha 1930, edice Malé série románů, při okrajích a v místě hřbetu lehce poškozený, pokrčený, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského a J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvar…

    Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Cesta kolem světa za 80 dní

    Položka č.: 490

    kniha, 49 čb. ilustrací L. Benett, přeložil B. Klika, edice Dobrodružné cesty, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1900, nakladatelská plátěná vazba typ Stužka, vazba Jos. Pfeiffer, 257 s., malé skvrny, oděrky na hřbetu, skvrny na některých listech, stránky ohmatané, vazba v předsádkách naprasklá, lehce zk…

    Aktuální cena: 1.700 CZK (61 €)