Robotnické seznamy

    Položka č.: 313

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (61 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2020 15:00

    sešit, 35 x 22 cm, ručně psaný český text, pravděpodobně robotnické seznamy, pol. 18. století, volný knižní blok, 80s., stránky opotřebované, místy potrhané, zachovalý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.700 CZK (61 €)

  • Jan Petr Cerroni

    (1753-1826)

    Pečetě české šlechty

    Položka č.: 312

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (108 €)

    75x vosková pečeť, 31,5 x 24,5 cm, 75 voskových pečetí ve 4 kartonových tabulkách, část Cerroniho sbírky z období kolem roku 1770, některé pečetě popraskané či z části rozpadlé jinak velmi zachovalý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (108 €)

  • Johann Friedrich Penther

    (1693-1749)

    Lexicon Architectonicum

    Položka č.: 311

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (143 €)

    kniha, 34,5 x 23 cm, první část podrobného průvodce architekturou a obvyklého německého, francouzského a italského umění, 23 mědirytinových příloh nákresů a budov, vyd. Johann Andreas Pfeffel, Augsburg, 1762, celokožená vazba, 164s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.000 CZK (143 €)

    Liber Juramentorum

    Položka č.: 310

    kniha, 24 x 19 cm, ručně psaný německý právnický text, zdobené písmo, kresby, vytvořeno v Praze, 1764, clpl. vazba, 130s., lehce opotřebená vazba, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

    Modlitební knížka

    Položka č.: 309

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    kniha, 14 x 8,5 cm, ručně psaná a malovaná modlitební kniha, černý a červený německý text, bar. malované iniciály, 1833, celokožená vazba, kožené pouzdro, dvě stránky natržené, vazba na hřbetu opotřebená, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

  • Georg Wilhelm von Valentini

    (1775-1834)

    Die Lehre von Krieg. Zweiter Theil. Der Krieg im Großen. Erster Band. Abhandlung über den Krieg, in Beziehung auf große Operationen; mit Rücksicht auf die neuern Kriege

    Položka č.: 308

    kniha, 21 x 13 cm, 24x mědirytina vojenských plánů, Verlag bei J.W. Boicke, Berlin, 1821, pův. polokožená vazba, 440s., stav velmi dobrý, na papíře stářím žluté skvrny, razítko vlastníka, Antikvariát Dlážděná

  • Kolektiv autorů

    Der selbstlehrende Uhrmacher

    Položka č.: 307

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (179 €)

    kniha, 18 x 11 cm, 10x mědirytina technických nákresů a plánků, Samoučící hodinář aneb dostatečná instrukce pro správný výpočet všech úderů, chůze a opakování hodinek a slunečních hodin: kromě všech výhod nejnovějšího a nejjednoduššího způsobu jejich výroby bez nutnosti dalšího ústního poučení, vyd.…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (179 €)

  • více autorů

    Revolutions: Almanach von 1795

    Položka č.: 306

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    kniha, 15 x 9 cm, vyd. Johann Christian Dieterich, Göttingen, celostránkové ilustrace, pův. celokožená vazba, 342s., stav dobrý, vazba lehce opotřebená, chybí kus zadního listu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

  • Johann Wolfgang Goethe

    (1749-1832)

    Faust

    Položka č.: 305

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    kniha, 18,5 x 12,5 cm, vyd. Velhagen und Klasing, Leipzig, 1876, 2 díly v 1 sv., německý text, pův. celokožená vazba se zlaceným zdobením, 547s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID3**0 Historie příhozu

  • Martin Luther

    (1483-1546)

    Colloqvia oder Tischreden Doctor Mart. Luthers

    Položka č.: 304

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (893 €)

    stará kniha, 1571, 36,2 x 23,5 cm, COLLOQVIA || Oder || Tischreden Do=||ctor Martini Lutheri/ so er in vielen || Jaren/ die Zeit seines Lebens/ gegen Gelehrten Leuthen/ Auch || frembden Gesten vnnd seinen Tischgesellen gefuehret ... || Anfenglichs von M. Anthonio Lauterbach zusãmen getragen/ Hernach…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (893 €)

  • Tobias Conrad Lotter

    (1717-1777)

    Atlas Minor Praecipua Orbis Terrarum Imperia

    Položka č.: 303

    Vyvolávací cena: 17.000 CZK (608 €)

    47x kolorovaná mědirytina na ručním papíře, 1744, 21,5 x 28 cm, Atlas minor praecipua Orbis terrarum Imperia, Regna et Provincias, Germaniae potissimum tabelli 80 exacte delineatis sistens usui militiae ducum ac peregrinantium maxime accommodatus opera Tobiae Conradi Lotteri. Ručně kolorované mědiry…

    Aktuální cena: 17.000 CZK (608 €)

  • Johann Georg Hamann

    (1730-1788)

    Poetisches Lexicon

    Položka č.: 335

    kniha, poetický lexikon německého filosofa a spisovatele, inspirátora hnutí Sturm und Drang J.G. Hamanna; celý název: Poetisches Lexicon: oder, Nützlicher und brauchbarer Vorrath von allerhand poetischen Redens-Arten, Beywörtern, Beschreibungen, scharfsinnigen Gedancken und Ausdrückungen, nebst eine…

  • Ignác Antonín Born

    (1742-1791)

    Index fosilium quae collegit, et in classes ac ordines disposuit Ignatius S.R.I. eques a Born

    Položka č.: 334

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    kniha, významná kniha rakouského osvícence, mineraloga, geologa a svobodného zednáře I.A. Borna, vyd. apud Wolffgangum Gerle, Praha, 1772, obs. 14 drobných rytin v textu, 1x rozkládací tabule s vyobrazeními v příloze (2 tabule chybí), pův. tit. list obstřižen a nalepen na patitulu, rozvolněná vazba,…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

  • Jan Nejedlý

    (1776-1834)

    Homerowa Iliada

    Položka č.: 333

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    kniha, z Řeckého gazyka přeložená do Českého od Jana Negedlého, cýř. král. řádného Profesora Literatury České na wysokých sskolách Pražských, vyd. František Jeřábek, Praha, 1802, rytina ve frontispisu Jan Berka, brož, 37s. textu + 10s. předmluvy + 4s. předmluvy překladatele, uvolněné listy, po krají…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Paul Gavarni

    (1804-1866)

    Le Diable a Paris I.+II.

    Položka č.: 332

    kniha, obs. velké množství čb. ilustrací P. Gavarniho, autoři: H. de Balzac, E. Sue, G. Sand, Stendhal, A. de Musset, Ch. Nodier, G. de Nerval, T. Gautier a jiní, vyd. J. Hetzel, Paris, 1845 a 1846, 2x polokožená převazba se zlacením, 380+364s., odřené okraje desek, na horním okraji druhého dílu nep…

  • Francis Bacon

    (1561-1626)

    The Works of Francis Bacon vol. I.-IV.

    Položka č.: 331

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (161 €)

    kniha, čtyřsvazkové vydání kompletních spisů Francise Bacona, vyd. J. and J. Knapton, R. Knaplock, J. Walthoe, D.Midwinter, R. Gosling, W. Mears, W. Innys, T. Wotton, D. Brown a T. Osborne, Londýn, 1730, 4x původní celokožené vazby, 394+564+586+707s., povrch a okraje desek odřené, na hřbetu výrazněj…

    Aktuální cena: 4.500 CZK (161 €)

  • Johann Wolfgang von Goethe

    (1749-1832)

    Reineke Fuchs

    Položka č.: 330

  • Antoine L. de Rochemont

    Au Pays des Fées

    Položka č.: 329

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    kniha, ilustrováno - čb. gravury, vyd. Maison Quantin, Paris, 1887, pův. clpl. zdobená a zlacená vazba, zlacená ořízka, 272s., lehce rozvolněná vazba, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

    Položka č.: 328

    kniha, vyd. Česká expedyce, Kramériusowi dědicové, Praha, 1809, přel. Abraham z Gynterrodu, 380s., restaurováno - sešito do nových papírových desek, listy místy ušpiněné, antiqari.at Radhošťská

  • Karl von Eckartshausen

    (1752-1803)

    Gott ist die reinste Liebe

    Položka č.: 327

    kniha, obs. 5 celostránkových rytin a jednu rytinu na tit. listě, vyd. Jakob Sieger, Hildesheim, 1798, pův. zdobené desky, 286s. zlacení na ořízce zašlé, desky poškrábané, mírně zohýbané, původní zdobení poškozené, flíčky na listech, ohmatané okraje, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Václav Jaromír Picek

    (1812-1869)

    Básně

    Položka č.: 326

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    kniha, vyd. Knížecí arcibiskupská knihtiskárna, řízením synů Bohumila Haase, Praha, 1843, pův. kartonové desky, 106s., flíčky na listech, ušpiněné a při krajích poškozené desky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Robert Bellarmin

    (1542-1621)

    De Septem Verbis a Christo in Cruce prolatis. Libri duo.

    Položka č.: 325

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (43 €)

    kniha, vyd. Bernardi Gualtheri, Coloniae, 1626, latinsky, zlatá ořízka, pův. kožené desky, 293s., flíčky na listech, desky ušpiněné a na hřbetu natržené, jinak zachovalý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.200 CZK (43 €)

    Revue de la Mode (Gazette de la Famille)

    Položka č.: 324

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (197 €)

    kniha, obs. 47 ručně kolorovaných rytin, ročník 1880: No. 465, 467, 468 a 469 a z ročníku 1881: No. 470-484, 486-511, 513 a 515, polokožená vazba, místy flíčky na listech, rytiny většinou ve velmi dobrém stavu, odřený hřbet desek, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.500 CZK (197 €)

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    John Milton: Das verlorene Paradies

    Položka č.: 323

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (93 €)

    kniha, 50 původní čb. ilustrací a výzdoba textu G. Doré, vyd. Neufeld & Henius, Berlin, 1899 (?), původní clpl. vazba s ražbou a zlacením, 341s., krásný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.600 CZK (93 €)

  • Gustav Doré

    (1832-1883)

    Miguel de Cervantes Saavedra: Don Quijote von la Mancha

    Položka č.: 322

    2x kniha, četné čb. ilustrace G. Doré, vyd. Verlag von Sacco Nachflger, Berlin, 1872, 2x původní clpl. vazba s ražbou a zlacením, 359+431s., rozvolněné vazby, místy ušpiněné listy, desky na hřbtu druhého svazku natržené, naražené růžky, antiqari.at Radhošťská

  • Tomáš Akvinský

    (1225-1274)

    Summa theologica

    Položka č.: 321

    6x kniha, 20,5 x 13 cm, 6 svazků, latinský text, vyd. Editio altera romana, Forzani, Rome, 1886, součástí Tabulae synopticae, 1896, z knihovny Pátera ThDr. et PhDr. Vincence Pořízka, pův. polkož. vazba, 886, 668, 443, 836, 890, 1288s., odřené hřbety jinak velmi pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

  • François-René de Chateaubriand

    (1768-1848)

    Atala, aneb, Láska dwau diwochů na paussti

    Položka č.: 320

    kniha, 15 x 9 cm, první české vydání, přel. Josef Jungman, vyd. Frantissek Geřábek, Praha, 1805, pevná vazba, 144s., vazba lehce odřená jinak výborný stav, Antikvariát Dlážděná

  • Albert Speer

    (1905-1981)

    Das Bauen im Neuen Reich

    Položka č.: 349

    kniha, více než 200 fotoreprodukcí realizací a návrhů „nové architektury“ architektů Třetí Říše, usp. prof. Gerdy Troost, vydal Gauverlag Bayerische Ostmark, Bayreuth 1938, pl. vazba, 152s., velmi dobrý stav vnitřku, skvrny na vazbě, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.600 CZK (58 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Různí autoři

    Styl, měsíčník pro architekturu, umělecké řemeslo a úpravu měst, ročník 1912

    Položka č.: 348

    časopis, architekt. návrhy, urbanistické studie, design, výtvarné doplňky staveb, fotografie realizací Plečnik, Horejc, Bílek, Dryák, Waigant, Kotěra, Rössler aj., redaktor Ot. Novotný, vydalo Sdružení architektů S.V.U. Mánes, Praha 1912, pův. pl. vazba, 291s., vlastnické razítko J. Rössler, velmi …

  • Dušan Riedl

    (1925-2015)

    Tugendhatova vila v Brně od architekta Ludwiga Miese van der Rohe

    Položka č.: 347

    katalog, výpravná publikace k vile Tugendhat, 25 velkoformátových barev. fotografií interiéru Libor Teplý, 22 čb. dobových fotografií, překreslené původní plány domu a nábytku na průsvitných papírech v příloze, úprava A. Bielak, vydal Památkový ústav v Brně ve spolupráci s Muzeem města Brna, Brno 19…