• Alois Moravec

    Selky

    Položka č.: 250827

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:25

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Alois Moravec

    Kostel

    Položka č.: 250828

    Vyvolávací cena: 190 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:26

    kolorovaná litografie, 9 x 13 cm, sign. PD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 190 CZK (8 €)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Lesní cestička

    Položka č.: 250829

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:27

    dřevoryt, 1946, 15,2 x 9,9 cm, sign. PD Karel Tondl, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Pař…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jožka Baruch

    (1894-1966)

    Ještěr

    Položka č.: 250830

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:28

    dřevoryt, 15,3 x 10,4 cm, sign. PD JBaruch, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely a E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen Klubu výtvarných umělců Aleš a Koliby

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jožka Baruch

    (1894-1966)

    Ex Libris Franta Koudelka

    Položka č.: 250831

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:29

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Antonín Burka

    (1896-1947)

    Konvalinky

    Položka č.: 250832

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:30

    dřevoryt, 15,7 x 12,3 cm, sign. PD Burka, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Bohuslav Knobloch

    (1924-1998)

    Benátky

    Položka č.: 250833

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:31

    litografie, 21 x 10 cm, sign. PD Knobloch, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Vorlíčka a V. Silovského, člen SČUG Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Český Krumlov

    Položka č.: 250834

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:32

    dřevoryt, 6,2 x 11,7 cm, sign. PD MFlorian, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jaroslav Kaiser

    (1919-2007)

    Zahrada

    Položka č.: 250835

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:33

    serigrafie, 12,2 x 11,7 cm, sign. DU JKaiser, č. 69/170, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Tvůrčí skupiny Radar, SČUG Hollar a Spolku sběratelů a přátel exlibris

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jan Kavan

    Ex Libris Dr. Karel Samšiňák

    Položka č.: 250836

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:34

    lept, akvatinta, 12,5 x 9,9 cm, sign. PD JKavan, č. 9/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Strnadela, J. Trnky a Z. Sklenáře na VŠUP v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Miroslav Houra

    (1933-2006)

    Položka č.: 250837

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:35

    linoryt, 1977, 18,1 x 9,2 cm, sign. PD Houra 77, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze, poté žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž, člen SČUG Hollar a skupiny Dialog

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Miroslav Houra

    (1933-2006)

    Hudebníci na Karlově mostě

    Položka č.: 250838

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:36

    linoryt, 1978, 12,8 x 9,2 cm, sign. DU Houra 78, Antikvariát Ostrovní, studium na VŠUP v Praze, poté žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž, člen SČUG Hollar a skupiny Dialog

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Anna Khunová

    Váhy (vánoční motiv)

    Položka č.: 250844

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:42

    lept, 5 x 3,4 cm, sign. PD A. Khunová, č. 150/200, DU slepotiskové razítko Lyry Pragensis, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. Z. Sklenáře, členka SČUG Hollar, UVU a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

  • Anna Khunová

    Žena s dřívím

    Položka č.: 250845

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:43

    lept, 4,9 x 3,4 cm, sign. PD A. Khunová, č. 150/200, DU slepotiskové razítko Lyry Pragensis, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. Z. Sklenáře, členka SČUG Hollar, UVU a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

  • František Burant

    (1924-2001)

    Žena s ptákem

    Položka č.: 250846

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:44

    suchá jehla, 1991, 5 x 3,6 cm, sign. DU F. Burant 91, č. 150/200, DU slepotiskové razítko Lyry Pragensis, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

  • František Burant

    (1924-2001)

    Žena - pták

    Položka č.: 250847

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:45

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

  • Karel Demel

    Oko

    Položka č.: 250848

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:46

    lept, kombinovaná technika, papír, 5,2 x 3,9 cm, sign. PD KDemel, č. 150/200, DU slepotiskové razítko Lyry Pragensis, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

  • Karel Demel

    Oko

    Položka č.: 250849

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:47

    lept, kombinovaná technika, papír, 5,4 x 4 cm, sign. PD KDemel, č. 150/200, DU slepotiskové razítko Lyry Pragensis, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

  • Alena Antonová

    Akt s květinou

    Položka č.: 250850

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:48

    suchá jehla, 2009, 11 x 14,3 cm, sign. PD A. Antonová 09, č. 70/100, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. Filly a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a Sdružení pražských malířů

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Alena Antonová

    Spící akt

    Položka č.: 250851

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:49

    suchá jehla, 2009, 11,3 x 16,1 cm, sign. PD A. Antonová 09, č. 55/100, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. Filly a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a Sdružení pražských malířů

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Alena Antonová

    Akt s hraškami

    Položka č.: 250852

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:50

    suchá jehla, 2009, 12,2 x 17,2 cm, sign. PD A. Antonová 09, č. 76/100, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. Filly a A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar a Sdružení pražských malířů

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Beneš

    Ve světnici

    Položka č.: 250853

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:51

    tužka, akvarel, běloba, papír, 1909, 24,5 x 32,5 cm, sign. PD Beneš 1909, na papíře drobné skvrny, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Naděžda Synecká

    (1926)

    Proměny a záměny

    Položka č.: 250854

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:52

    kombinovaná technika, papír, 19,8 x 13,4 cm, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. J. Švába na Officina Pragensis a prof. V. Silovského na AVU v Praze, členka SČUG Hollar a Nového sdružení

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Kateřina Vítečková

    Loďka

    Položka č.: 250855

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:53

    litografie, 1996, 22,6 x 15,2 cm, sign. PD Kateřina Vítečková 1996, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. A. Kybala a K. Svolinského na VŠUP v Praze, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Portrét dámy

    Položka č.: 249799

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:00

    malba na porcelánu, miniatura, 8,2 x 6,5 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Dívka v negližé

    Položka č.: 249800

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:01

    malba na porcelánu, miniatura, 4,8 x 4 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Položka č.: 249801

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:02

    olej, lepenka, 19 x 27 cm, sign. PD O. Bubeníček, rám, malíř, loutkař, absolvent pražské AVU, člen krajinářské školy prof. J. Mařáka, jehož dílem byl ovlivněn stejně jako tvorbou Antonína Slavíčka či Rudolfa von Ottenfelda. Bubeníčkovým hlavním tématem bylo ztvárnění českého venkova a jeho proměn bě…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Antonín Hudeček

    (1872-1941)

    Podorlicko

    Položka č.: 249802

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:03

    tempera, lepenka, 31 x 43,3 cm, sign. PD Ant. Hudeček, rám, vzadu nalepen štítek aukčního domu Meissner-Neumann z roku 2000, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Položka č.: 249803

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:04

    lavírovaná kresba tuší, papír, 1930, 17,5 x 29 cm, sign. PD Emil Filla 30, rám, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Josef Jambor

    (1887-1964)

    Položka č.: 249804

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:05

    pastel, papír, 1943, 13,5 x 11 cm, sign. PD Jambor 1945, rám, žák prof. Loukoty, M. Švabinského

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)