• Cyril Bouda

    J. Seifert - Píseň o Viktorce

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2020 15:00

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Charles Dickens - Vánoční koleda prózou

    Položka č.: 99

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Eva Chmelařová-Siblíková

    (1927-2013)

    Jan Blahoslav

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    bibliofilie, 33,5 x 23,5 cm, 1x sign. linoryt E. Siblíková, vyd. Vlastivědný ústav, Přerov, 1971, ex: 13/200, 2x volný dvojlist v clpl. deskách velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. A. Fišárka na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Eva Chmelařová-Siblíková

    (1927-2013)

    Jan Ámos Komenský

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Vladimír Komárek

    Ludvík Kundera - Řeč na Hané

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    bibliofilie, 21,5 x 15,5 cm, 1x sign. dřevoryt V. Komárek, vyd. Kostelec na Hané, 1991, podpis L. Kundera v tech. tiráži, 200 výtisků, volné listy v obálce, 10s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Kamil Lhoták

    B. Hrabal: Hovory lidí

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 900 CZK (33 €)

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Obálka knihy Folk and Fairy Tales

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (465 €)

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. LD VKubašta., 37,2 x 28,1cm, realizováno pro francouzské vydání knihy (vyd. Gründ, Paříž, 1981), nápis Les plus belles légendes du monde vlepen, v pravém dolním růžku flíček, při okrajích několik nepatrných flíčků, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof.…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (465 €)

  • Jan Konůpek

    B. Beneš Buchlovan: Grafické opojení

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    bibliofilie, 6 kreseb, ob. a titul J. Konůpek, úprava M. Kaláb, pro účastníky večera S.Č.U.G. Hollar vytiskla a vydala Průmyslová tiskárna, Praha 1932, 150 ex., papír Pannekoek, 27s., polopergamen. vazba se zlac. ořízkou, obálka vevázána vzadu, celofánový přebal, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrov…

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Cyril Bouda

    J. Wolker: Balady

    Položka č.: 128

    bibliofilie, 11 dvoubarev. litografií, dřevoryt na ob. a úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1944, volné listy v deskách, 66.s, ob. zašlá jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Cyril Bouda

    Jos. Hora: Máchovské variace

    Položka č.: 127

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Cyril Bouda

    Z. Němeček: Evropská kantiléna

    Položka č.: 126

    kniha, 16 kamenorytin s barev. litografií, ilustr., ob. , úprava C. Bouda, tisk Průmyslová tiskárna, vydal Sfinx, Praha 1946, polopl. vazba s ob., 435s., ochr. pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Cyril Bouda

    L. Mašínová: Staré pověsti a legendy

    Položka č.: 125

    kniha, 15 + 9 původních kamenorytin s barev. litografií, návrh vazby a úprava C. Bouda, tisk Průmyslová tiskárna, vydal Ed. Fastr, Praha 1941, , pl. vazba, 194 + 186s., desky druhého dílu opotřebené, lehce rozvolněná vazba, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinskéh…

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Cyril Bouda

    Milostný kruh

    Položka č.: 124

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Method Kaláb

    (1885-1963)

    Drobná grafika v uměleckém dřevorytu

    Položka č.: 123

    bibliofilie, 31 výtvarných počinů dřevorytem F. Koblihy, J. Konůpka, O. Menharta, K. Svolinského, C. Boudy,T.F. Šimona, M . Strettiho, P. Dillingera, A. Moravce, J. Bendy, K. Němce, F. Duši aj., rediguje A. Novák, příloha Hollaru, vydal SČUG Hollar, Praha 1942, sešit, 15s., velmio dobrý stav, Antikv…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Alois Moravec

    Jar. John: Lajtnant Zlatíčko

    Položka č.: 122

    bibliofilie, podpis Jar. Johna na patitulu, ilustrace a podpis Al. Moravce v tiráži, typo V. Ambrosi, vytiskl a vydal V. Neubert a synové, Praha 1930, sešit, 30s., holandský papír Pannekoek, velmi dobrý stav, hřbet opravován, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMP…

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Emanuel Hrbek

    (1897-1975)

    Staropražská gotika a barok

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    bibliofilie, 20 dřevorytů s pražskými motivy Julius Horn a Em. Hrbek, značeno monogramy v desce, obálka Em. Hrbek, dvoulist s obsahem, vydal Karel Mrázek, Praha 1922, volné listy v pův. karton. obálce s chlopní, ochr. pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Edvard Beneš

    (1884-1948)

    Masaryks Path and Legacy

    Položka č.: 120

    bibliofilie, portrét TGM dřevorytem, obálka a výzdoba K. Svolinský, řeč Dr. E. Beneše nad rakví Presidenta osvoboditele, angl. verze, typografie O. Menhart, vydal Orbis, Praha 1937, orig. brož, 34s., papír Holland Pannekoek, nerozřezáno, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Oldřich Menhart

    (1897-1962)

    Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus

    Položka č.: 119

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    R. M. Rilke: Antické báje

    Položka č.: 118

    bibliofilie, dvě básně R. M. Rilkeho ze sbírky Neue gedichte , překlad a podpis v tiráži O.F. Babler, výzdoba V. Mašek, úprava R. Hála, tisk vydali účastníci IX. Sjezdu Moravských knihomilů, Valašské Meziříčí 1937, kartonová vazba, ex. 128, 14s., papír Holland Pannekoek, velmi dobrý stav, Antikvar…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Maxmilián Švabinský

    L. Páleníček: Švabinský a česká kniha

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    bibliofilie, lept „Stařenka Pavlína“ M. Švabinského ve frontispisu, text přednášky k 100letému výročí umělcova narození a podpis v tiráži L. Páleníček, ed. Kladenský lis, úprava, sazba a tisk Jos. Cipra, Kladno 1975, volné listy v deskách, 24s., ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní,…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • František Jiroudek

    (1914-1991)

    Č. Berka: František Jiroudek

    Položka č.: 116

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    M. Alcoforado: Portugalské listy

    Položka č.: 115

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 21

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. PD VKubašta., 27,9 x 20,4cm, varinta s názvem Tales from East and West, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 20

    Položka č.: 150

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. PD VKubašta., 27,9 x 22cm, varinta s názvem Tales from East and West, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 19

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (79 €)

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,2 x 60,1cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 2.200 CZK (79 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 18

    Položka č.: 148

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,5 x 59,5cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 17

    Položka č.: 147

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,7 x 54,7cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 16

    Položka č.: 146

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,7 x 46,8cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 15

    Položka č.: 145

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,2 x 60,6cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 14

    Položka č.: 144

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 28,9 x 44,3cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu