• Hanns Kerrl

    Reichstagung in Nürnberg 1935. Der Parteitag der Freiheit

    Položka č.: 428

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2020 15:00

    kniha, 29,5 x 22,5 cm, množství čb. fotografií v textu, Vaterländischer Verlag C. A. Weller, Berlin, 1935, pův. clpl. vazba, 449s., hrany hřbetu opotřebeny, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

  • Max Dachauer

    Das Ende Österreichs aus der Monarchie ins Dritte Reich

    Položka č.: 427

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    kniha, 29,5 x 22 cm, 144 fotografií v textu, vyd. Weller C. A., Berlin, 1939, pův. clpl. vazba, 236s., opotřebený a lehce natržený hřbet, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • více autorů

    Nürnberg 1933

    Položka č.: 426

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    kniha, 25 x 17,5 cm, 60x hlubotisková fotografie, vyd. Reimar Hobbing, Berlin, 1933, pův. plpl. vazba, 111s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • více autorů

    Das Jahr I. - VII.

    Položka č.: 425

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (108 €)

    7x kniha, 25 x 17,5 cm, 7 sv., množství hlubotiskových fotografií z působení hitlerovského německa, r. 1934 - 1940, vyd. Freiheitsverlag G. m. b. h., Berlin, plpl. vazby, místy potrhané plátěné hřběty, opotřebeno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (108 €)

  • Reinhard Heydrich

    (1904-1942)

    Bekanntmachung - Oznámení

    Položka č.: 424

    plakát, 47,5 x 63,5 cm, oznámení o popravách gen. Bílého a Vojty za stanného práva, 28. září 1941, na okrajích perforováné, lehce natrženo v přeložení, Antikvariát Dlážděná

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Kolektiv autorů

    Geheime Staatspolizei

    Položka č.: 423

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    korespondenční lístek, 10,5 x 15 cm, 2x korespondenční lístek zaslaný německou tajnou policií, razítka, r. 1940 a 1943, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Kolektiv autorů

    Tag der deutschen Polizei

    Položka č.: 422

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    pohlednice, 15 x 10,5 cm, reprint, r. 1941, bez poškození, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Různí autoři

    Roční doby (Jaro, 1974)

    Položka č.: 445

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (143 €)

    samizdat, literárně-výtvarný sborník, tzv. hyperbibliofilie, obs. 15 grafických listů a 15 rukopisů s básněmi a podpisy autorů; grafické listy a fotografie - J. Rajlich: Posunutá kompozice (sign. seriografie), V. Komárek: Jaro (sign. suchá jehla), V. Drápal: Jaro (sign. suchá jehla), J. Krejčiřík: P…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (143 €)

  • Různí autoři

    Roční doby (Nová zima, 1974)

    Položka č.: 444

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (179 €)

    samizdat, literárně-výtvarný sborník, tzv. hyperbibliofilie, obs. 23 grafických listů a 13 rukopisů s básněmi a podpisy autorů; grafické listy a fotografie - D. Chatrný: 21.XII.-20.III. (sign. akvatinta a lept), V. Drápal: Kůň (sign. suchá jehla), J. Cheben: Pád (sign. ofset), V. Komárek: Okno (sign…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (179 €)

  • Různí autoři

    Roční doby (Podzim, 1973)

    Položka č.: 443

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (250 €)

    samizdat, literárně-výtvarný sborník, tzv. hyperbibliofilie, obs. 13 grafických listů, 2 fotografie a 15 rukopisů s básněmi a podpisy autorů; grafické listy a fotografie - B. Reynek: Reminiscence na Román zajíce (suchá jehla, 1970), M. Šimorda: Podzimní zeď (sign. suchá jehla), B. Kopecký: Podzimní …

    Aktuální cena: 7.000 CZK (250 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Ladislav Klíma: Cholupický den

    Položka č.: 442

    bibliofilie, ilustrace J. Kolář, vyd. a upr. Oldřich Hamera, Praha, 1976, v tiráži uvedeno vydání 20 výtisků, pův. clpl. vazba s ob., 55s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

  • Vladimír Boudník

    (1924-1968)

    Pocta Vladimíru Boudníkovi

    Položka č.: 450

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    kniha, obs.: texty V. Boudníka, texty různých autorů, rozkládací kopii textu Fr. Šmejkala z časopisu Výtvarná práce r. 1964, několik čb. vyobrazení děl a jednu faksimili dopisu V. Boudníka, k dvacátému výročí úmrtí V. Boudníka vydali jeho přátelé a obdivovatelé, 40 výtisků, brož s obálkou, velmi dob…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Karel Trinkewitz

    (1931-2014)

    Haibun o cestě do dětství

    Položka č.: 449

    Vyvolávací cena: 900 CZK (33 €)

    exilový samizdat, imaginární deník doplněný o otisk kresby a literární esej, 30s., volné listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

  • Angelo Maria Ripellino

    (1923-1978)

    Magická Praha

    Položka č.: 448

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    kniha, 21 x 15 cm, vyd. Index, Köln, 1978, pův. vazba s obálkou, 397s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Boris Vian

    (1920-1959)

    Budovatelé říše

    Položka č.: 447

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    kniha, strojopis, vydala edice: Zraněná slepičí palice - ve velmi malém nákladu, tit. list graifcky upraven, pův. brož, 32s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (72 €)

  • Různí autoři

    Roční doby (Ještě léto, 1974)

    Položka č.: 446

    samizdat, literárně-výtvarný sborník, tzv. hyperbibliofilie, obs. 16 grafických listů a 9 rukopisů s básněmi a podpisy autorů; grafické listy a fotografie - B. Kopecký: Ještě léto (sign. dřevořez), L. Jandová: Žebříky (sign. suchá jehla), Z. Řezníček a L.P. Nedbal: Elektrické ráno (fotografie s básn…

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Paul de Wit

    (1852-1925)

    Perlen aus der Instrumenten-Sammlung

    Položka č.: 464

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (215 €)

    volné listy, 36 x 25,5 cm, 15x chromolitografie s motivy starých hudebních nástrojů, vyd. Paul de Wit, Leipzig, 1892, volné listy v pův. semišovém albu se vsazeným obrázkem hudebníků a zdobným kováním v rozích, album v kartonovém pouzdře, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 6.000 CZK (215 €)

  • František Illek

    (1904-1969)

    Fotografie maket exposice ČSR - Expo 58

    Položka č.: 463

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (286 €)

    47x fotografie, 24 x 30 cm, 47 čb. bromostříbrných fotografií F. Illek, uloženo v kart. krabici, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (286 €)

  • František Kupka

    (1871-1957)

    L' Assiette au Beurre

    Položka č.: 462

    časopis, 32 x 24,5 cm, 16x celostr. bar. litografie F. Kupka, L'Assiette au Beurre - L´argent, č. 41, pův. brož. 16s., obálka i některé listy natrženy, opotřebený stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Studničky, Eisenmengera, zakladatel orfismu, čestný člen SVU Mánes, Umělecké besedy, SČUG H…

  • Agnoldomenico Pica

    (1907-1990)

    Nuova architettura nel mondo Quaderni della Triennale

    Položka č.: 461

    kniha, 1938, 22 x 21 cm, kniha italského architekta, italský text, bohatý fotografický doprovod, množství plánků a nákresů, vydal Ulrico Hoepli, Milano, vazba původní, 522 stran, s obálkou, přebal po kraji otřepen a natržen, Antikvariát Dlážděná

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek a raketa - první obrázkový scénář

    Položka č.: 460

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.072 €)

    20x kresba (tuš, uhel), papír, 1964, 26,5 x 35 cm, návrh ke krátkému filmu Krtek a raketa (1965). Film vznikl pod vlivem úspěchu snímku Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957), kde se poprvé v Milerově dětské tvorbě setkáváme s postavou krtka a za který výtvarník dostal Velkou cenu na festivalu v Benát…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.072 €)

  • Zdenek Rykr

    (1900-1940)

    Vyplatí se chtít PALABA

    Položka č.: 459

    plakát, 1936, 95 x 61 cm, rám, originální reklamní plakát na téma baterie Palaba (tehdejší výrobce plochých baterií a článků), přeloženo, v pravé dolní části na papíře místy skvrnky, Antikvariát Dlážděná, studium na FF UK, výtvarně samouk, jako host vystavoval s Tvrdošíjnými

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    B. Hrabal: Slavná Vantochova legenda

    Položka č.: 458

    kniha, reprodukce dřevorytů J. Váchala, uspořádal a upravil V. Sainer, 15. sv. edice Přátelům pro potěšení, vydalo Nejmenší Nezávislé Nakladatelství, Praha 1991, brož s ob., 59s., několik flíčků uvnitř, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny …

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Josef Pekař

    (1870-1937)

    Postavy a problémy českých dějin

    Položka č.: 457

    kniha, raritní výtisk Pekařových studií z r. 1970 – náklad byl téměř celý zničen, zůstalo pouze několik exeplářů, ed. Historica, vydal Vyšehrad, Praha 1970, 1. vydání, pl. s ob., 322 s., velmi dobrý stav, ob. mírně zašlá, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Pohlednice

    Položka č.: 456

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    tisk, 8,6 x 4,6, PD značeno na kameni Mucha, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v rakousku známé jako „Jugendstil“, proslul zejména plakáty pro herečku Sáru Bernhardtovou v Paříži, autorem monumentální „Slo…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

  • Václav Hrabě

    (1940-1965)

    Blues v modré a bílé

    Položka č.: 455

    rarita, samizdatový tisk? , v předmluvě je uvedeno, že výtisk je určen vedoucím/dramaturgům/režisérům kulturních zařízení a uměleckých souborů pro inscenaci a přednes pásma básní, autor předmluvy monogramista Z. Š. (nejspíše Zdeněk Šimanovský) se odvolává na vydání souboru básní z básníkovy pozůsta…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Jozef G. Cincík

    (1902-1982)

    Dante Alighieri: Peklo

    Položka č.: 454

    exil, vzácné exilové vydání, redakce M.S. Ďurica, il. J.G. Cincík, přel. a pozn. opatřil K. Strmeň, úvod A. Cronia, ve spolupráci s nakl. Marsilio Editori vydal Slovenský ústav, Řím 1965, ex. 984/1000, 287s., papír Rustica, pl. vazba s ob., vazba mírně zašlá, ob. při krajích poškozená, Antikvariát …

  • Petr Burian

    Úzkost

    Položka č.: 453

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Šiktanc

    (1928)

    Tanec smrti aneb Ještě Pámbu neumřel

    Položka č.: 452

    samizdat, podpis autora na tit. listě, ed. Petlice, 1979, strojopis v papírových deskách, 78s., dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Mladý hlasatel

    Položka č.: 476

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (136 €)

    časopis, obs. ročník V.: č. 1-45 (září 1939 - srpen 1940) a ročník VI.: č. 1-37 (srpen 1940 - květen 1941) ve dvou samostatných svazcích; včetně původních předních i zadních obálek, na poslední stránce každého čísla komiks Rychlé šípy J. Foglara (kreslil Jan Fischer) - takto první vydání tohoto kult…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (136 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu