• Cyril Bouda

    Milá sedmi loupežníků

    Položka č.: 114

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2020 15:00

    bibliofilie, 3 x mědiryt (sign. frontispis, v titulu a příloha), tisk M. Pegrassi, vydal Spolek českých bibliofilů ve spolupráci s nakl. Československý spisovatel, Praha 1955, ex. 20/300, volné listy v deskách, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    M. Alcoforado: Portugalské listy

    Položka č.: 115

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • František Jiroudek

    (1914-1991)

    Č. Berka: František Jiroudek

    Položka č.: 116

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Maxmilián Švabinský

    L. Páleníček: Švabinský a česká kniha

    Položka č.: 117

    bibliofilie, lept „Stařenka Pavlína“ M. Švabinského ve frontispisu, text přednášky k 100letému výročí umělcova narození a podpis v tiráži L. Páleníček, ed. Kladenský lis, úprava, sazba a tisk Jos. Cipra, Kladno 1975, volné listy v deskách, 24s., ruční papír, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní,…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    R. M. Rilke: Antické báje

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    bibliofilie, dvě básně R. M. Rilkeho ze sbírky Neue gedichte , překlad a podpis v tiráži O.F. Babler, výzdoba V. Mašek, úprava R. Hála, tisk vydali účastníci IX. Sjezdu Moravských knihomilů, Valašské Meziříčí 1937, kartonová vazba, ex. 128, 14s., papír Holland Pannekoek, velmi dobrý stav, Antikvar…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Oldřich Menhart

    (1897-1962)

    Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus

    Položka č.: 119

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Edvard Beneš

    (1884-1948)

    Masaryks Path and Legacy

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    bibliofilie, portrét TGM dřevorytem, obálka a výzdoba K. Svolinský, řeč Dr. E. Beneše nad rakví Presidenta osvoboditele, angl. verze, typografie O. Menhart, vydal Orbis, Praha 1937, orig. brož, 34s., papír Holland Pannekoek, nerozřezáno, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Emanuel Hrbek

    (1897-1975)

    Staropražská gotika a barok

    Položka č.: 121

    bibliofilie, 20 dřevorytů s pražskými motivy Julius Horn a Em. Hrbek, značeno monogramy v desce, obálka Em. Hrbek, dvoulist s obsahem, vydal Karel Mrázek, Praha 1922, volné listy v pův. karton. obálce s chlopní, ochr. pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Alois Moravec

    Jar. John: Lajtnant Zlatíčko

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    bibliofilie, podpis Jar. Johna na patitulu, ilustrace a podpis Al. Moravce v tiráži, typo V. Ambrosi, vytiskl a vydal V. Neubert a synové, Praha 1930, sešit, 30s., holandský papír Pannekoek, velmi dobrý stav, hřbet opravován, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMP…

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Method Kaláb

    (1885-1963)

    Drobná grafika v uměleckém dřevorytu

    Položka č.: 123

    bibliofilie, 31 výtvarných počinů dřevorytem F. Koblihy, J. Konůpka, O. Menharta, K. Svolinského, C. Boudy,T.F. Šimona, M . Strettiho, P. Dillingera, A. Moravce, J. Bendy, K. Němce, F. Duši aj., rediguje A. Novák, příloha Hollaru, vydal SČUG Hollar, Praha 1942, sešit, 15s., velmio dobrý stav, Antikv…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Cyril Bouda

    Milostný kruh

    Položka č.: 124

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Cyril Bouda

    L. Mašínová: Staré pověsti a legendy

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    kniha, 15 + 9 původních kamenorytin s barev. litografií, návrh vazby a úprava C. Bouda, tisk Průmyslová tiskárna, vydal Ed. Fastr, Praha 1941, , pl. vazba, 194 + 186s., desky druhého dílu opotřebené, lehce rozvolněná vazba, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinskéh…

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Cyril Bouda

    Z. Němeček: Evropská kantiléna

    Položka č.: 126

    kniha, 16 kamenorytin s barev. litografií, ilustr., ob. , úprava C. Bouda, tisk Průmyslová tiskárna, vydal Sfinx, Praha 1946, polopl. vazba s ob., 435s., ochr. pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Cyril Bouda

    Jos. Hora: Máchovské variace

    Položka č.: 127

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Cyril Bouda

    J. Wolker: Balady

    Položka č.: 128

    bibliofilie, 11 dvoubarev. litografií, dřevoryt na ob. a úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1944, volné listy v deskách, 66.s, ob. zašlá jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Jan Konůpek

    B. Beneš Buchlovan: Grafické opojení

    Položka č.: 129

    bibliofilie, 6 kreseb, ob. a titul J. Konůpek, úprava M. Kaláb, pro účastníky večera S.Č.U.G. Hollar vytiskla a vydala Průmyslová tiskárna, Praha 1932, 150 ex., papír Pannekoek, 27s., polopergamen. vazba se zlac. ořízkou, obálka vevázána vzadu, celofánový přebal, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrov…

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Obálka knihy Folk and Fairy Tales

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (465 €)

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. LD VKubašta., 37,2 x 28,1cm, realizováno pro francouzské vydání knihy (vyd. Gründ, Paříž, 1981), nápis Les plus belles légendes du monde vlepen, v pravém dolním růžku flíček, při okrajích několik nepatrných flíčků, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof.…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (465 €)

    Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 1

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,4 x 27cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 2

    Položka č.: 132

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,2 x 24cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 3

    Položka č.: 133

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,2 x 23,7cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 4

    Položka č.: 134

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,3 x 23,7cm, autorská poznámka tužkou v kresbě, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 5

    Položka č.: 135

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 28,7 x 20,7cm, skici tužkou na protilehlé a zadní straně papíru, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 6

    Položka č.: 136

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 27,8 x 22cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 7

    Položka č.: 137

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. uprostřed VK., 29,3 x 24,3cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 8

    Položka č.: 138

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,3 x 24,1cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 9

    Položka č.: 139

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,1 x 20,5cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 10

    Položka č.: 140

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,8 x 23,2cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 11

    Položka č.: 141

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,3 x 24,3cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 12

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (79 €)

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. monogr. PD VK., 29,6 x 46,5cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 2.200 CZK (79 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Nerealizovaný návrh obálky Folk and Fairy Tales č. 13

    Položka č.: 143

    akvarel, tužka, tuš, papír, sign. vpravo uprostřed v praporu VKubašta, 29,1 x 60cm, při okrajích mírně pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu