Josef Velčovský

studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society; malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor; byl na stáži v Bretagni a Provenci; 1971 - 1985 pracoval jako arteterapeut v léčebně v Praze - Bohnicích, 1984 - 1990 vedoucí výtvarný redaktor a vedoucí Galerie Fronta nakladatelství Mladá fronta v Praze, pak ve svobodném povolání; věnuje se volné grafice, kresbě, knižní (edice Světová literatura) i časopisecké ilustraci a malbě, kde navázal na tradice české imaginativní malby; ilustracemi doprovodil více než 70 knižních titulů; zpracovává reálné i imaginární krajinné a přírodní podněty, ženský akt; typická v jeho pracích je umělecká zkratka a poetika; v roce 1988 založil Galerii K (kresby); zastoupen ve sbírkách NG, ČMVU, GHMP v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU Most, SČGVU Litoměřice, Ministerstva kultury Finska, Městského muzea v Norimerku a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

  • Josef Velčovský

    Snídaně v trávě

    Položka č.: 244601

    Vyvolávací cena: 3.700 CZK (133 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:46

    litografie, 1992, 28 x 21 cm, sign. PD Velčovský 92, 12/95, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 3.700 CZK (133 €)

  • Josef Velčovský

    Maják s elefantastickým výhledem

    Položka č.: 244602

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:47

    litografie, 24,2 x 33,8 cm, sign. PD J. Velčovský, 26/80, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

  • Josef Velčovský

    Dívčí hrady

    Položka č.: 244603

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:48

    litografie, 24,2 x 34 cm, sign. PD J. Velčovský, a.t., antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

  • Josef Velčovský

    Golf na Karlštejně

    Položka č.: 244604

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 15:49

    litografie, 24,1 x 33,8 cm, sign. PD J. Velčovský, 17/90, antiqari.at Radhošťská, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society