Josef Šolc

(1905-1994)

Architekt, malíř. Studoval v letech 1923 - 1927 na Vyšší státní průmyslové škole - Odborné škole stavitelské v Brně, v letech 1933 - 1936 na Akademii výtvarných umění v Praze (architektura) u prof. Josefa Gočára. Pracoval v několika architektonických ateliérech v Praze i Brně. Byl významným průkopníkem českého funkcionalismu, projektant. Od roku 1936 působil v technickém oddělení Národní banky, kde navrhl i nejvýznamnější stavby, například blok domů s kinem Oko v Praze. Členem skupiny - Český fond výtvarných umění (ČFVU). Absolvoval například výstavu v roce 1988 Salón pražských výtvarných umělců '88 v Parku kultury a oddechu Julia Fučíka Praha.

  • Josef Šolc

    (1905-1994)

    Položka č.: 198914

    Vyvolávací cena: 800 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2020 18:54

    akvarel, kvaš, tuš, zlato, papír, 1985, 59,5 x 48,5 cm, sign. PD Josef Šolc 85, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Gočára na AVU v Praze

    Aktuální cena: 800 CZK (30 €)

  • Josef Šolc

    (1905-1994)

    Kytice růží

    Položka č.: 198910

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2020 18:55

    akvarel, kvaš, tuš, ruční papír, 1981, 59 x 42,5 cm, sign. PD Josef Šolc 09/81, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Gočára na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (38 €)