Karel Oberthor

(1921-1996)

žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik; věnoval se malbě, volné a drobné grafice a volné kresbě; vytvořil stovky exlibris, provedených většinou výrazně barevnou litografií nebo dřevorytem; opakovaně se vracel do jižních Čech, zejména na Prachaticko; v krajinomalbě zdůrazňoval vše, co souvisí s lidskou tvořivou aktivitou; vstupoval i do jiných tematických okruhů, mezi nimiž podstatné místo zaujímají humorní domácí skřítkové, dominantní však zůstává motiv koně v nejrůznějších významových souvislostech; jednotlivé postavy, dvojice či skupiny koní, romantické imaginární krajinné vize, příznačně stylizované siluety stromů, ptáci a lidské postavy jsou prostředkem k vyjádření neomezené škály citů, pocitů a vztahů; litografii a monotyp obohatil řadou dosud neznámých postupů (1957 tisk barevné litografie z jednoho kamene pro všechny barvy); japonští podnikatelé mu uspořádali putovní výstavu v Japonsku (1987); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, AJG v Hluboké nad Vltavou, Krajské galerie ve Zlíně, GVU v Ostravě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2002)

SEZNAM AUTORŮ

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Nelson

    Položka č.: 229129

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 07. 12. 2020 20:24

    litografie, 1981, 13,4 x 18,3 cm, sign. DU K.Oberthor 81, autorský list, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Závod

    Položka č.: 241270

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 07. 12. 2020 21:38

    litografie, 1978, 21 x 42 cm, sign. DU Oberthor 78, rám, č. 16/100, papír mírně zažloutlý, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Strom

    Položka č.: 248983

    Vyvolávací cena: 3.100 CZK (124 €)

    Plánované ukončení: 07. 12. 2020 22:56

    olej, papír, 20,5 x 27,5 cm, sign. PD Oberthor, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.100 CZK (124 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Oslík

    Položka č.: 248985

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    Plánované ukončení: 07. 12. 2020 22:58

    litografie, 1967, 37 x 28,7 cm, sign. na kameni PN Oberthor 67, rám, papír mírně zažloutlý, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Dostihy

    Položka č.: 242990

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 08. 12. 2020 19:28

    litografie, 10,8 x 16,2 cm, sign. DU K. Oberthor, aut. tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Loď na moři

    Položka č.: 220241

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 14. 12. 2020 14:57

    lept, 1966, 10,8 x 18,5 cm, sign. DU K. Oberthor 66, č. 63/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook