Přemysl Rolčík

(1922-1989)

studium na Škole umění ve Zlíně, žák prof. J. Baucha a A. Pelce na VŠUP v Praze; grafik, ilustrátor, pedagog; od 1960 působil jako odborný asistent u prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, 1968 docent v oboru grafiky; od 1970 vedl speciální ateliér knižní kultury a tvorby písma na VŠUP v Praze; věnoval se grafice, knižní ilustraci a exlibris; lyrické kompozice s přírodními náměty lastur, květin a krystalů ilustrují poezii S. Jesenina, K. Biebla, J. Préverta, V. Nezvala ad.; čerpal z přírodní symboliky koloběhu života, konfrontace individuálního proměnlivého a nekonečného mikro a makrokosmu; autor knihy barevných linořezů Praha matka měst (1960); zúčastňoval se pražských Salonů, vystavoval jako host SČUG Hollar; zastoupen ve sbírkách UPM v Praze, MG v Brně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)

  • Přemysl Rolčík

    (1922-1989)

    Máchův kraj

    Položka č.: 238821

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 26. 08. 2020 14:33

    dřevoryt, 9 x 7 cm, sign. DU Rolčík, Antikvariát Ostrovní, studium na Škole umění ve Zlíně, žák prof. J. Baucha a A. Pelce na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Přemysl Rolčík

    (1922-1989)

    Akt s korály a Akt na židli

    Položka č.: 245250

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 15. 09. 2020 21:34

    2 x litografie, oba 13,3 x 8,5 cm, sign. DU Rolčík, antiqari.at Radhošťská, studium na Škole umění ve Zlíně, žák prof. J. Baucha a A. Pelce na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)